Ślub i wesele w tradycji chrześcijańskiej

Jej punktem wspólnym jest z cała pewnością piękna, biała suknia i welon które ma na sobie panna młoda. Biel sukni symbolizuje niewinność kobiety, która pragnie wejść czysta i bez skazy w nowy związek, który zostanie przypieczętowany prze Boga.

Ślub młodej pary powinien odbywać się w kościele w obecności kapłana, który jest przedstawicielem Boga na ziemi. Młodzi powtarzają za kapłanem słowa przysięgi a następnie zakładają na swoje palce złote obrączki, które są widocznym znakiem nierozerwalnej więzi powstającej pomiędzy nimi w czasie sakramentu małżeństwa. Dlatego też praktyka kościoła rzymskokatolickiego nakazuje, by młodzi ludzie, którzy postanowili wziąć ślub uczestniczyli w obowiązkowym kursie przedmałżeńskim, który z reguły jest prowadzony prze kapłana z danej parafii. Dzięki temu mogą się oni przekonać, czy ich decyzja o związku jest trafna i czy naprawdę zostali sobie przeznaczeni by dalej iść wspólnie przez życie. Po ślubie młoda para przyjmuje błogosławieństwo od kapłana i od rodziców a następnie życzenia i prezenty od zaproszonych na uroczystość gości weselnych.

Wesele jest to przyjecie, które jest organizowane w celu uczczenia ceremonii ślubu. Zaproszeni na uroczystość goście bawią się przy suto zastawianych stołach przez całą noc, a często także następnego dnia. W tradycji żydowskiej wesele trwało przez siedem dni, a w zabawie uczestniczyła cała rodzina i wszyscy sąsiedzi. Taki zwyczaj miał zapewnić nowożeńcom długie, dostatnie i szczęśliwe życie. Organizacją wesela zajmowała się głównie rodzina panny młodej, a obowiązkiem pana młodego było zapewnienie gościom odpowiedniej ilości napojów alkoholowych. Obecnie coraz częściej odchodzi się od tradycji hucznego wesela, na rzecz znacznie przyjęć, w których uczestniczy jedynie najbliższa rodzina państwa młodych.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Najpopularniejsze telefony w 2021


0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)rodzina seks i związki

Największe problemy współczesnych związków

Jesteśmy istotami społecznymi więc przez całe życie wchodzimy w relacje z innymi ludźmi. Dorastając, często łączymy się w pary, tworzymy związki i zakładamy rodziny. Jednak często w tych relacjach dochodzi do spięć, z którymi nie potrafimy sobie radzić.

Czytaj...
(fem)rodzina dzieci

Wieże z klocków i miecze z patyków, czyli co o etapie rozwoju dziecka mówią jego zabawy?

W niemowlęctwie i wieku przedszkolnym bardzo intensywnie zmienia się i rozwija sposób bawienia się oraz wchodzenia w interakcje z rówieśnikami. Obserwowanie dziecięcych zabaw może dostarczyć wielu cennych informacji na temat momentu rozwojowego, w którym dziecko się znajduje.

Czytaj...
polecane ślub i uroczystości

Poznaj urodowe trendy ślubne 2020

Dla Panien Młodych, które zdecydowały się wziąć ślub w tym roku, przygotowałyśmy podsumowanie najmodniejszych fryzur i makijaży na bieżący sezon 2020. Temat uzupełniłyśmy o podpowiedzi: z jakimi sukniami najlepiej stosować te trendy, i o jakie dodatki najlepiej je uzupełnić. Dzielimy się z Wami naszą wiedzą i doświadczeniem, bo wiemy jak ważny to dla Was dzień!

Czytaj...