Test na zaburzenia erekcji – zobacz czy problem dotyczy ciebie

0

Problemy z osiągnięciem wzwodu może mieć nawet co drugi dorosły Polak. Jeżeli miewasz czasem problemy w łóżku i zastanawiasz się, czy to już zaburzenia erekcji, czy tylko przejściowe problemy, przeczytaj nasz krótki przewodnik.

Wzwód – jak do tego dochodzi?

Aby mężczyzna osiągnął wzwód w jego ciele musi dojść do wielu skomplikowanych procesów. Dużą rolę odgrywają tutaj hormony płciowe, oraz psychika. Jeżeli jeden z mechanizmów zawiedzie: na skutek długotrwałego stresu, bądź choroby – osiągnięcie zadowalającego efektu będzie niemożliwe. Co więcej, stres i frustracja wywołane niemożnością utrzymania erekcji na satysfakcjonującym poziomie, dokładają się do ogólnego pogorszenia całej sytuacji.

U zdrowych mężczyzn, do erekcji dochodzi w trzech przypadkach: kiedy pobudzone zostaną receptory czuciowe w okolicach genitaliów, w wyniku działań bodźców zmysłowych lub fantazji erotycznych, lub też w nocy – erekcja jest nieodłącznym elementem fazy snu REM.

Ostatni przypadek jest bardzo istotny z punktu widzenia testu na zaburzenia erekcji. Jeżeli problemy ze wzwodem są spowodowane czynnikami psychologicznymi takimi jak nadmierna nieśmiałość czy strach przed utratą kontroli, podczas snu mężczyzna nie będzie miał problemu z utrzymaniem erekcji. Szacuje się, że u zdrowych mężczyzn, łączny czas trwania wzwodu w fazie REM może wynosić ok 100 minut. W przypadku, kiedy problem będzie się pojawiał zarówno za dnia jak i w nocy – należy zastanowić się nad tym, czy zaburzenia erekcji nie są objawem poważniejszej choroby takiej jak cukrzyca czy jedno ze schorzeń serca.

Czym są zaburzenia erekcji?

Problemy z osiągnięciem wzwodu mogą być spowodowane wieloma czynnikami – od różnego rodzaju chorób, aż po czynniki psychologiczne. I tak samo jak wiele jest ich przyczyn, mogą różnie się objawiać. Najbardziej drastyczną wersja tego problemu jest całkowita niezdolność do uzyskania wzwodu, bez względu na rodzaj stymulacji erotycznej jakiej jest poddawany mężczyzna. Innym przypadkiem będzie, kiedy mężczyźnie uda się osiągnąć erekcje, jednak będzie ona niewystarczająca do skutecznej penetracji. Problemy te, mogą też się objawiać niemożnością utrzymania wzwodu wystarczająco długo, aby odbyć pełny stosunek seksualny.

Problemy w łóżku – sprawdź czy to już zaburzenia erekcji

Jeżeli masz wątpliwości, czy problemy, których doświadczasz kwalifikują się do leczenia, możesz wspomóc się testem na zaburzenia erekcji. To oficjalny test, zatwierdzony przez Ministerstwo Zdrowia. Wystarczy odpowiedzieć na kilka prostych pytań. I pamiętaj: jeżeli jest coś, co Cię niepokoi, zawsze warto sięgnąć po radę lekarza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here