Ubezpieczasz auto? Zadbaj o swój interes!

0

Zbliża się data opłacenia corocznej obowiązkowej składki OC Twojego auta? Być może jest to właściwy czas na rozważenie rozszerzenia polisy. Weź bowiem pod uwagę, że jeśli spowodujesz kolizję, Twoi pasażerowie ucierpią, a auto zostanie poważnie zniszczone, za wszystko będziesz musiała zapłacić ze swojej kieszeni. Nie musi tak być!

Tańsze ubezpieczenie? To możliwe

Składki OC płacisz terminowo – w końcu to Twój obowiązek. Jesteś odpowiedzialnym kierowcą, a do tego nie uśmiecha Ci się płacić karę sięgającą nawet kilkuset złotych. Nie podoba Ci się jednak, że płacisz więcej niż Twoje koleżanki. Dużo więcej! Jak one to robią, że po opłaceniu OC mogą sobie jeszcze pozwolić na zakup butów, podczas gdy Ty zaciskasz pasa w trakcie codziennych sprawunków spożywczych?

Może o tym nie wiesz, ale mimo iż zakres ubezpieczenia OC jest ustalony ustawowo i taki sam w każdym towarzystwie, cena nie podlega żadnym regulacjom. Zazwyczaj wylicza się ją z tych samych przesłanek (m.in. danych o Tobie i Twoim samochodzie), jednak każde towarzystwo kładzie nacisk na nieco inne aspekty. Dla jednego może być ważniejsze to, że jesteś żoną i matką, dla innych miejsce zamieszkania. Dzięki tym różnicom w jednym towarzystwie dostaniesz więcej zniżek niż w innym. Sprawdź, za co możesz takie zniżki uzyskać: https://kioskpolis.pl/od-czego-zalezy-wysokosc-ubezpieczenia-oc/

Skorzystaj z porównywarki polis OC, by przekonać się, gdzie składka wyniesie Cię najmniej. Nie bój się wypowiedzieć umowę u obecnego ubezpieczyciela – masz do tego prawo, i to w dowolnym momencie. Wybierz sprytnie i pozwól sobie na wymarzoną parę butów!

Autocasco – dla ochrony auta

Jeśli zdecydujesz się na wykupienie dodatkowych polis (nieobowiązkowych), najlepiej zrobisz, jak dobierzesz je w momencie przedłużania OC (lub kupowania go w nowym towarzystwie). Biorąc kilka polis w pakiecie, na część z nich dostaniesz zniżki i jeszcze bardziej zaoszczędzisz.

Martwisz się, że Twoje auto zostanie zniszczone na parkingu przez wandali, spłonie lub uszkodzi je grad, zostanie ukradzione lub dozna usterki, kiedy nieumyślnie uderzysz w inne auto? Wykup ubezpieczenie autocasco. Zadziała ono w każdym z wymienionych przypadków, pozwalając Ci uzyskać odszkodowanie, które pokryje naprawdę szkód.

NNW – dla ochrony Ciebie i Twojego dziecka

Twoim częstym pasażerem jest dziecko? Jeżeli codziennie wozisz je do i z przedszkola lub szkoły, a do tego uczęszcza na dodatkowe zajęcia, a w weekendy podrzucasz je do babci, koniecznie zwróć uwagę na ubezpieczenie NNW.

NNW to ubezpieczenie dedykowane ludziom – Tobie i Twoim pasażerom. Chroni w przypadku następstw nieszczęśliwych wypadków. Ma zastosowanie podczas jazdy po drodze, ale także odnosi się do sytuacji zaistniałych podczas wsiadania i wysiadania, załadunku i rozładunku, postoju, parkowania, garażowania.

Assistance – dla ochrony kompleksowej

OC możesz również poszerzyć o polisę assistance. W zależności od wielkości pakietu może Ci ono zagwarantować pomoc medyczną, techniczną, informacyjną i prawną. Często wybierają je ludzie związani z drogą zawodowo, np. przedstawiciele handlowi. Zastanów się także przed wyjechaniem z dzieckiem na ferie lub wakacje – assistance można wykupić na okres krótszy niż rok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here