Więcej miejsca, więcej funkcji z Raumplus

Doświadczenia ostatnich miesięcy dały wszystkim impuls do „przemyślenia własnego domu”. Według architektów wnętrz przed nami wielki renesans wielofunkcyjności i jeszcze większa rola miejsc do przechowywania.

Zamkniecie w domu, doskonale pokazało jak ważna jest jego funkcjonalność. Jednocześnie zmieniło się wiele z naszych codziennych nawyków. A efektem tego jest zmiana myślenia o domu.

Mówią o tym architekci, którzy uczestniczyli w ankiecie przeprowadzonej przez Nowicki PR. Zgodnie twierdzą, że szczególnie w małych mieszkaniach zmierzamy w stronę wielofunkcyjności. Większą popularność zyskają projektowane na wymiar hybrydowe meble łączące w sobie wiele funkcji.

Z kolei rzadsze wyjścia po zakupy pociągają za sobą konieczność wygospodarowania większej przestrzeni do przechowywania. W kuchni musimy zmieścić więcej jedzenia, szczególnie tego z długą datą spożycia.

W łazience musi pojawić się miejsce na duże, ekonomiczne opakowania kosmetyków i chemii gospodarczej. A to wszystko sensownie poukładane, zawsze na swoim miejscu i pod ręką. Jak to zrobić bez uszczerbku na estetyce, by nie mieć ciągle na widoku zgrzewek wody czy nie potykać się o duże pudełko proszku do prania?

Odpowiedź daje nam marka Raumplus, która od lat jest prawdziwym ekspertem od przechowywania. Zamawiane na wymiar szafy umożliwiają zabudowanie praktycznie każdych powierzchni, nawet tych trudnych, jak skosy czy narożniki pomieszczeń. Tam, gdzie mamy mało miejsca jako zamkniecie szafy sprawdzają się drzwi przesuwne lub składane. A co do wykończeń, to ograniczeniem jest tu jedynie wyobraźnia. Na frontach pojawić się może szkło lakierowane w kolorze, warstwa betonu lub płyta z laminatem wiernie odwzorowującym jeden z rodzajów drewna. Ostatnio w gamie wykończeń pojawiły się również spieki kwarcowe przypominające różnego rodzaju kamienie. A dla osób poszukujących rozwiązań luksusowych, propozycją są drzwi pokryte skórą.

Jak podkreśla jedna z architektek uczestniczących w ankiecie Nowicki PR mieszkania „staną̨ się̨ wielofunkcyjne, będą̨ mikrobiurami, salami konferencyjnymi, siłowniami, kinami w jednym”. Dobrze już dziś się na to przygotować, i na długo przed kolejnym remontem przemyśleć jakich funkcji brakuje w naszych czterech kątach. www.raumplus.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *