Yerba mate – świetna alternatywa dla miłośników zdrowego stylu życia

0

Ostatnimi czasy pochodząca z Ameryki Łacińskiej yerba mate zyskuje coraz większą popularność także w krajach Europy i na całym świecie. Wszystko dzięki jej cudownym właściwościom prozdrowotnym i pobudzającym. Otóż suszone liście ostrokrzewu paragwajskiego posiadają szereg zalet.

Należą do nich:

  • Doskonałe pobudzenie – yerba mate w zdrowy i bezpieczny sposób pobudza oraz dostarcza sporych dawek energii – nie powodując przy tym nieprzyjemnego uczucia rozdrażnienia oraz roztrzęsienia na jakie często narażeni jesteśmy wypijając zbyt duże ilości mocnej, czarnej kawy.
  • Nie powoduje problemów z zasypianiem – mimo tego jak już wspomniano picie yerba mate doskonale pobudza to jednocześnie nie podwyższa ciśnienia oraz nie powoduje problemów z zasypianiem na jakie jesteśmy narażeni przyjmując inne – mniej zdrowe napoje pobudzające oraz energetyzujące.
  • Jest sprzymierzeńcem w walce o piękną sylwetkę – już Indianie Guarani wykorzystywali liście ostrokrzewu paragwajskiego, aby tłumić uczucie głodu w chwilach kiedy to brakowało im pożywienia. Picie yerba mate doskonale tłumi apetyt na słodycze oraz zmniejsza łaknienie. Ponadto przyspiesza metabolizm i przemianę materii, dlatego jest doskonałym wspomagaczem w walce o piękną sylwetkę.
  • Działa moczopędnie – dzięki temu doskonale oczyszcza organizm z toksyn oraz pomaga wyeliminować bolesne obrzęki na skutek zatrzymania płynów w tkankach.
  • Poprawia odporność i odmładza – dzięki sporym dawkom antyoksydantów picie yerba mate pozwala świetnie walczyć z pierwszymi oznakami starzenia się oraz minimalizuje ryzyko wystąpienia wielu chorób – w tym także nowotworowych.

Jak przygotować cenny napój?

Aby przygotować yerba mate i cieszyć się jej cudownymi właściwościami musimy postępować według kilku istotnych zasad. Do przygotowania suszu potrzebna nam będzie specjalna tykwa – bądź naczynie ceramiczne, bombilla do yerba mate, czyli specjalna rurka, która filtruje napój i pozwala nam delektować się jego cudownym smakiem, susz i dla początkujących termometr.

Bombilla do yerba mate powinna znajdować się nieruchomo w tykwie, następnie wsypujemy około 2 łyżki suszu i całość zalewamy wodą przegotowaną o temperaturze 90 stopni Celsjusza. Pamiętajmy przy tym że bombilla do yerba mate musi znajdować się w tykwie nieruchomo – nie możemy jej wyjmować i wkładać ponownie, ani mieszać nią zawartości tykwy. Ten sam możemy zalewać nawet do siedmiu razy dziennie – przy czym nie traci on swych cennych właściwości oraz walorów zdrowotnych. Taką bombillę znajdziecie na stronie https://zielonytarg.pl/akcesoria/yerba-mate/bombilla.

Na rynku mamy bardzo szeroki wybór różnych odmian yerba mate, jednak na początek warto jest wybrać delikatniejszą i słabszą jej odmianę, gdyż organizm musi się stopniowo przyzwyczaić do jej picia. Przygotowując napój możemy także dodać do suszu plaster pomarańczy lub grapefruita – co doskonale ożywi i urozmaici smak napoju. Yerba mate to świetna alternatywa dla wszystkich pijących bardzo duże ilości mocnej kawy oraz czarnej herbaty, którzy jednocześnie poszukują zdrowszego zamiennika dla tego typu napojów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here