Żel do brwi jako alternatywa dla henny? Testujemy!

0

Chciałabyś wystylizować brwi, ale nie wiesz, po który produkt sięgnąć? Podpowiemy ci, czy warto farbować brwi henną, czy może postawić na zmywalny makijaż.

Żel do brwi jako alternatywa dla henny? Testujemy!

Farbowanie brwi – kilka słów o hennie

Barwienie brwi i rzęs za pomocą henny to całkowicie bezpieczny proces, który może zostać przeprowadzony w zaciszu domowym. Współczesne produkty do henny mają bardzo przyjazną formułę i są wygodne w aplikacji – wystarczy wymieszać składniki z opakowania i za pomocą aplikatora nanieść gotową emulsję na brwi. Po kilkunastu minutach włoski są zafarbowane, a oko pięknie podkreślone.

Podstawową zaletą henny jest jej trwałość. Prawidłowo nałożona utrzymuje się na brwiach do dwóch tygodni. Po tym czasie można powtórzyć zabieg lub przetestować inny kolor.

Czy henna to rozwiązanie dla mnie? A może warto sięgnąć po żel do brwi?

Pomimo że stosowanie henny ma swoje zalety, nie sposób nie wspomnieć o jej wadach. Jedną z nich jest szybkie wypłukiwanie koloru. Wystarczy codzienne mycie twarzy, aby po dwóch-trzech dniach zauważyć, że kolor traci na intensywności. W niektórych przypadkach taka sytuacja jest wręcz pożądana, niemniej bardzo często niesie za sobą konieczność mocniejszego wyrysowania brwi przy pomocy kredki lub wosku. Co więcej, pierwsza aplikacja henny bywa problematyczna – wiele osób miewa kłopot z wyborem koloru i uskarża się na zbyt mocne albo zbyt słabe zafarbowanie włosów.

Jeżeli mimo wszystko chciałabyś sprawdzić potencjał tego produktu, możesz wypróbować żelową hennę do brwi i rzęs od producenta Delia. Jeśli jednak chcesz mieć pełną kontrolę nad kolorem i preferujesz standardowe, łatwo zmywalne kosmetyki, sięgnij po żel do brwi.

Żel do brwi – jaki wybrać?

Żel do brwi to fantastyczny zamiennik henny, wosku i kredki. Dobrze dobrany nie tylko zdefiniuje brwi i nada im piękny, naturalny kolor, ale także perfekcyjnie wystylizuje i ujarzmi niesforne włoski. Wśród produktów szczególnie godnych polecenia warto wymienić żel do brwi Maybelline Brow Drama – modelującą maskarę do brwi o innowacyjnej, kulistej szczoteczce. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej każdy znajdzie odcień idealny dla siebie.

Żel do brwi ma bardzo trwałą formułę, nie rozmazuje się i nie spływa. Nałożony rano przetrwa w nienaruszonym stanie do późnego wieczora. W odróżnieniu od henny nie tylko zabarwi włoski, ale też utrzyma je w jednym miejscu.

Henna to rozwiązanie pośrednie. Samo zafarbowanie włosków nie jest tożsame z pełną stylizacją brwi, dlatego henna nie zastąpi wosku ani żelu utrwalającego. Co więcej, kolor na brwiach dość szybko traci intensywność, warto więc mieć pod ręką kosmetyki wspomagające. Skoro wystarczy jeden produkt, aby w kompleksowy sposób zadbać o brwi, to po co przepłacać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here