Ziołowi sprzymierzeńcy urody – przegląd produktów do włosów marki DLA

Serie do włosów marki DLA składają się z bio i wegańskich kosmetyków inspirowanych powrotem do korzeni: włosomyjek – czterech ziołowych szamponów w butelkach do różnych typów włosów i dwóch wariantów szamponów w kostkach, linii ziołooctów w formie płukanek do włosów z octem jabłkowym oraz z chillowej ziołowcierki olejowej pobudzającej wzrost włosów.

Wszystkie produkty marki DLA bazują na ziołach, i to w swoim najlepszym pielęgnacyjnym wydaniu – świeżych naparów, które stanowią aż 70% składu kosmetyków! Każdy z nich powstaje na bazie ziołowych naparów dopasowanych w zależności od szczególnych potrzeb i danego problemu, jaki mają zniwelować.

Konkretne potrzeby i problemy skóry czy włosów to dla twórczyń marki DLA największa motywacja i jednocześnie punkt wyjścia do działania – czyli opracowania najskuteczniejszych produktów, które je rozwiążą. I to dopiero jest wyzwanie! W pracy nad kosmetykami do włosów pierwszy krok to rozmowy z dermatologami, trychologami i weryfikowanie przyczyny danego problemu.

Następny etap to przeprowadzony research naukowych publikacji o substancjach aktywnych i uzasadnieniem ich właściwości w kosmetyce pielęgnacyjnej, a kolejny – szukanie odpowiedzi w medycynie ludowej i tradycyjnym ziołolecznictwie. Ostatni element wynika z połączenia wiedzy naukowej z rozwiązaniami medycyny ludowej. A to prowadzi już do stworzenia prostych i skutecznych receptur bazujących na naparach ziołowych.

BAZA: ŚWIEŻE NAPARY Z ZIÓŁ

Świeże napary ziołowe, będące bazą kosmetyków DLA, to najlepsze naturalne rozwiązanie dla problemów dotyczących włosów i skóry głowy. Wśród tych, z którymi zmagamy się najczęściej, są przetłuszczenie lub suchość skóry głowy, wypadanie włosów i łupież – i to właśnie między innymi na te dolegliwości przeznaczone są ziołowe receptury produktów marki. Ich odpowiednie kompozycje pod postacią naparów pomagają ukoić skórę wzmacniając cebulki włosów, a także widocznie ograniczają problemy związane z nadmiernym przetłuszczaniem się włosów czy łupieżem.

Wszystkie kosmetyki do włosów DLA stworzono w oparciu o napary z ziół i naturalne formuły z łagodnymi substancjami myjącymi. Dzięki temu szampony, zarówno w butelce jak i kostce, mając w składzie m.in. mydlnicę lekarską, odpowiednio „współpracują” – pienią się, pozostawiając skórę oczyszczoną i odświeżoną.

Dopasowane do serii szamponów Ziołoocty, czyli płukanki do włosów z 99% ziołowych maceratów octowych bazujące na occie jabłkowym, to skuteczne uzupełnienie pielęgnacji, wygodna forma aplikacji z atomizerem i pozostający na włosach łagodny, odświeżający je zapach. Chillowa ziołowcierka to produkt do każdego rodzaju włosów i skóry głowy ze skłonnością do wypadania włosów. Jej formuła oparta jest na mocno wspierającym składzie: ostrej papryce i nasionach kozieradki, będącym najlepszym rozwiązaniem przy problemie wypadających włosów, pomagająca w ich zagęszczeniu i stymulująca przyrost.

ZIOŁOWE LINIE PRODUKTÓW DLA

Pierwszym etapem w dbaniu o włosy jest skupienie się na pielęgnacji skóry głowy – od tego wszystko się zaczyna!
Gdy prawidłowo oczyszczamy skórę głowy, to pozwalamy na jej niezbędną regenerację, wzmocnienie kondycji
i gotowość na przyjęcie składników aktywnych. Dlatego też na początku koncentrujemy się na dobrze dobranej pielęgnacji i kosmetykach, które zawierają w składzie odpowiednią kompozycję naparów ziołowych o ukierunkowanym działaniu. Każda seria kosmetyków DLA zapewnia wsparcie niwelując konkretne problemy związane z kondycją włosów i skóry głowy. Składniki i substancje aktywne zawarte w poszczególnych gamach produktowych DLA odpowiadają określonym potrzebom włosów.

Wypadanie włosów

Linia kosmetyków DLA przeciw wypadaniu włosów dla kobiet zawiera włosomyjkę – szampon posiadający w składzie koniczynę czerwoną, kozieradkę i mydlnicę lekarską oraz ziołoocet – płukankę na bazie octu jabłkowego i koniczyny czerwonej. Główny składnik serii – koniczyna – ma zdolność hamowania procesu wypadania włosów spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. To wyjątkowe koniczynkowe zestawienie produktów przeciw wypadaniu włosów dla kobiet już po czterech tygodniach stosowania powoduje przyrost baby hair o 20%!

Seria kosmetyków DLA przeciw wypadaniu włosów dla mężczyzn składa się z chmielowej włosomyjki
z kozieradką i mydlnicą oraz ziołooctu chmielowego. Ziołowa kompozycja działa przeciwłojotokowo, ogranicza wypadanie włosów i pobudza wzrost nowych.

Koniczynkowa włosomyjka – szampon do włosów wypadających dla kobiet oraz Koniczynkowy ziołoocet, płukanka do włosów wypadających dla kobiet.

Chmielowa włosomyjka – szampon do włosów wypadających dla mężczyzn oraz Chmielowy ziołoocet, płukanka do włosów wypadających dla mężczyzn.

Pojemność szamponów 200g, cena 33 zł;

pojemność ziołooctów 100g, cena 19 zł.

Chillowa ziołowcierka – dla kobiet i mężczyzn, do każdego rodzaju włosów i skóry głowy, ze skłonnością do nadmiernego wypadania włosów (pojemność 50g, cena 50 zł).

Olejowa wcierka na bazie „mistrzowskich roślin” – chilli i kozieradki aktywizująca wzrost włosów.
Ma działanie wzmacniające i odżywiające włosy, szczególnie te słabe, cienkie i przerzedzone. Stosowana na skórę pobudza miejscowo krążenie oraz nawilża skórę głowy i włosy.

Włosy i skóra głowy przetłuszczające się

Pielęgnacja włosów skłonnych do przetłuszczania powinna opierać się na regularnym i właściwym oczyszczaniu skóry głowy, ale przede wszystkim nawilżaniu. Skuteczne będą produkty zawierające w składzie substancje regulujące wydzielanie łoju i tonizujące, m.in. zioła takie jak koper, sosna, szałwia, krwawnik. Kosmetyki DLA przeznaczone do włosów przetłuszczających się to: linia koperkowa, czyli włosomyjka i ziołoocet oraz sosnowa włosomyjka w kostce – wyjątkowa koncepcja kosmetyku stworzonego w oparciu o filozofię less waste w wygodnej formie kostki i bez plastikowego opakowania. Praca nad włosomyjką i jej ziołowymi właściwościami zamkniętymi w kostce trwała 4 lata, dzięki którym powstał ten wyjątkowy produkt o udowodnionym działaniu myjącym, odświeżającym i ogólnie wspierającym włosy skłonne do przetłuszczania.

Koperkowa włosomyjka – szampon do włosów przetłuszczających się (pojemność 200g, cena
25 zł) oraz Koperkowy ziołoocet, płukanka do włosów przetłuszczających się (pojemność 100g, cena 16 zł).

Sosnowa włosomyjka – szampon w kostce do włosów przetłuszczających się (pojemność 35g, cena 26 zł).

Sucha skóra głowy, włosy farbowane i zniszczone

Produkty marki DLA z dziewannowej linii do włosów wspierają suchą i podatną na podrażnienia skórę głowy oraz skłonne do przesuszenia włosy, które będąc pozbawione warstwy ochronnej mogą być kruche i łamliwe. Dziewanna to kwiat bogaty w składniki śluzowe, które otaczają włosy ochronnym płaszczykiem zabezpieczając je przed działaniem czynników zewnętrznych i mocno je nawilżają.

Dziewannowa włosomyjka – szampon w kostce do włosów farbowanych, suchych i zniszczonych (pojemność 35g, cena 26 zł) oraz Dziewannowy ziołoocet do włosów farbowanych, suchych i zniszczonych (pojemność 100g, cena 17 zł).

Łupież

Kosmetyki DLA przeznczone do skóry głowy z łupieżem to Rozmarynowa włosomyjka
i Rozmarynowy ziołoocet. Pomocna w zwalczaniu łupieżu (występującego w wersji tłustej
i suchej) i towarzyszącym mu swędzeniu skóry głowy kompozycja ziół oparta na rozmarynie
i dziegciu brzozowym, które wykazują działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze oraz regulują pracę gruczołów łojowych, chroniąc przed nadmiernym wydzielaniem sebum.

Rozmarynowa włosomyjka – szampon do pielęgnacji włosów z łupieżem (pojemność 200g, cena 30 zł) oraz Rozmarynowy ziołoocet płukanka do włosów z łupieżem (pojemność 100g, cena 17 zł).

Dostępność:
Produkty marki DLA dostępne są w sklepie online kosmetykidla.pl i drogeriach online,
a stacjonarnie w sklepach zielarsko-aptecznych i wybranych drogeriach.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

kosmetyki

Gdy skóra woła S.O.S – Samarité na uporczywe problemy skórne

  Jedne widać gołym okiem – i najczęściej brzydko wyglądają. Inne są niewidoczne, za to swędzą i się łuszczą. Problemy skórne, bo o nich mowa, mogą mieć podłoże genetyczne lub występować na skutek kontaktu z alergenami. Jedne i drugie uprzykrzają życie i pogarszają samopoczucie – psychiczne i fizyczne. Dlatego tak ważne jest, by skutecznie, ale delikatnie […]

  Czytaj...
  kosmetyki

  Regeneracja włosów po lecie – postaw na te zabiegi

   Jeszcze tylko kilka dni i pożegnamy lato. Wraz z nim skończą się ciepłe i słoneczne dni. My na pewno będziemy za nimi tęsknić, natomiast nasze czupryna niekoniecznie. Promienie UV działają bowiem na nie niekorzystnie. Długa ekspozycja włosów na słońce oznacza, że stają się one suche, pozbawione blasku i pięknego koloru. Czupryna po lecie potrzebuje więc […]

   Czytaj...
   kosmetyki

   Jak zapewnić sobie piękną opaleniznę bez słońca?

    Każdy lubi zaprezentować latem swoją piękną opaleniznę. Z lekko „przydymioną” skórą najlepiej wyglądamy w letnich sukienkach i białych kostiumach. Najczęściej jednak nie mamy czasu na wielogodzinne wylegiwanie się na słońcu albo po prostu nie przepadamy za takim rodzajem odpoczynku. Co wtedy zrobić? Najlepiej postawić na praktyczny samoopalacz w piance lub w kremie. Który produkt warto […]

    Czytaj...