Zjeżdżalnie dla dzieci – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze

Rodziny, które posiadają duży dom z ogrodem, bardzo często decydują się na tworzenie placów zabaw, które będą uniwersalne. Oznacza to, że dzieci bez problemu będą mogły się na nich bawić zarówno latem, jak i zimą.

Jedyną różnicą będzie to, że w zimniejszą porę roku część zabawek zostanie przeniesiona do wewnątrz. Mowa tutaj głównie o zjeżdżalniach, które mogą być jednym z przykładów uniwersalnych zabawek. Na co zwrócić uwagę wybierając zjeżdżalnie do domu i ogrodu? Jakie są modele dostępne na rynku?

Jakie są rodzaje zjeżdżalni dla dzieci?

Na rynku jest bardzo szeroki wybór zjeżdżalni dla dzieci. Większe, mniejsze, tworzące element drewnianej konstrukcji, plastikowe, ze stelażem. Zjeżdżalnie do domu z tworzywa to idealne rozwiązanie, ponieważ są niezwykle lekkie, a w razie potrzeby można je wynieść na ogród, aby dzieci mogły się bawić na świeżym powietrzu.

Zabawki, które montuje się do drewnianej konstrukcji, są najczęściej stałymi elementami. Ma to jednak na celu ustabilizowanie całej zjeżdżalni, dzięki czemu nie ma ryzyka, że się przewróci. Zjeżdżalnie do domu z plastikowym stelażem przeznaczone są dla najmłodszych dzieci, dlatego też nie mają one zbyt dużych rozmiarów. Wysokiej jakości stworzone z bezpiecznych materiałów zjeżdżalnie do domu dostępne są w sklepie https://misioohandmade.pl/zjezdzalnie-drewniane-zabawki/.

Wybierając zabawkę, należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wyprodukowana. Zjeżdżalnia do domu powinna być nie tylko wykonana z bezpiecznych tworzyw, oznaczonych stosownymi certyfikatami, ale także stabilna i wytrzymała. Ponadto, jeśli ma ona stać w ogrodzie, musi być ona odporna na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych – deszcz, wiatr, a także promienie słoneczne. W szczególności te ostatnie mogą prowadzić do deformacji materiału oraz sprawiać, że miejscami będzie on przebarwiony.

Na co zwrócić uwagę wybierając zjeżdżalnię dla dzieci?

Wybierając zjeżdżalnię do domu, powinno się bezwzględnie zwrócić uwagę na to, aby była ona w pełni bezpieczna. Przed zakupem niezbędne jest zweryfikowanie, czy zabawka posiada takie certyfikaty jak CE i TUV NORD.

Każdy produkt, który je ma, musi spełniać rygorystyczne normy jakościowe, wytrzymałościowe i bezpieczeństwa. Dzięki takiemu oznaczeniu rodzice mają pewność, że jest ona także wyprodukowana z nietoksycznych materiałów. Zjeżdżalnie do domu wykonywane są głównie z plastiku, który odznacza się niską wagą.

Wybierając taki model, warto zwrócić uwagę, aby był on w całości wykonany z utwardzanego polietylenu HDPE. Materiał ten charakteryzuje się specyficzną powierzchnią, na której można zauważyć mieniące się srebrne nitki. Jest on odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, szkodliwe warunki atmosferyczne oraz promienie słoneczne.

Ponadto umożliwia łatwe ślizganie się. Modele, które są najpopularniejsze, najczęściej produkuje się z niskiej jakości plastiku. Mimo że są wykończone na wysoki połysk, to jednak nie są tak odporne, z biegiem czasu się przebarwiają, a także mogą powodować odparzenia po kontakcie ze skórą dziecka, które właśnie się ślizga. Mało tego, gorsze jakościowo zjeżdżalnie do domu dla dzieci mogą utrudniać swobodny zjazd w dół, co z pewnością nie spodoba się maluchowi.

Warto jeszcze zwrócić uwagę na to, czy zjeżdżalnia charakteryzuje się odpowiednią wytrzymałością. Nowsze i lepsze modele potrafią utrzymać ciężar nawet do 80 kilogramów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dom i ogród

Alpha Vinyl – podłoga idealnie dopasowana do domowych siłowni

Każdy, kto wcześniej wahał się, czy warto urządzić siłownię we własnym domu, w czasie pandemii upewnił się w przekonaniu, że to nie tylko chwilowa moda, ale trend, który pozostanie z nami na dłużej. Wraz z zamknięciem klubów fitness i studiów jogi, osoby ceniące sobie aktywność fizyczną zaczęły szukać sposobów, by pozostać w dobrej kondycji. Wiele […]

Czytaj...
dom i ogród

Łazienka w industrialnej ramie

Styl industrialny należy do najbardziej popularnych i wyrazistych trendów aranżacyjnych. Ma on rozmaite oblicza, ale i pewne cechy, po których łatwo go rozpoznać. W łazience wystarczy kilka zabiegów, by osiągnąć niebanalny, industrialny efekt.

Czytaj...
dom i ogród

FRANKE ZDOBYWA TRZY NAGRODY RED DOT DESIGN AWARD 2021

Wyrafinowane wzornictwo i zaawansowane funkcje produktów Franke zostały docenione trzema nagrodami Red Dot Design Award 2021 w kategorii Product Design.

Czytaj...