Ombre i sombre – za co pokochały je miliony kobiet

0

Ombre i sombre to popularne rodzaje koloryzacji, które zyskały wiele zwolenniczek, między innymi z uwagi na swoją mniejszą inwazyjność, w porównaniu z tradycyjnym farbowaniem. Na ombre, często decydują się panie, które cenią sobie wyrazisty wizerunek – w ombre, różnica między poszczególnymi tonami jest znaczna, inaczej niż w przypadku sombre, gdzie między nasadą włosów, a końcówkami jest zwykle jeden ton różnicy. Na czym dokładnie polegają obydwa rodzaje koloryzacji i jakie są ich zalety?

Sombre na włosach – jak je wykonać?

Najlepszy i najbardziej precyzyjny efekt sombre na włosach można uzyskać wykonując koloryzację w profesjonalnym salonie fryzjerskim: https://salony-jeanlouisdavid.pl/. Domowe próby stworzenia tego rodzaju fryzury, mogą zakończyć się fiaskiem – delikatne przejście kolorystyczne nie jest wcale takie łatwe do osiągnięcia, a w rezultacie, włosy mogą wyglądać jak zanurzone w farbie. Fryzjer będzie w stanie dobrać odpowiedni odcień, pasujący do naturalnej barwy włosów, może również użyć kilku odcieni jednocześnie. W koloryzacji sombre, pojedyncze pasma są rozjaśniane na wysokości 2-3 cm od nasady. Im bliżej końcówek, tym koloryzacja jest gęstsza, ale tylko na włosach zewnętrznych – wewnętrzne pasma pozostają w naturalnym kolorze. Tym samym, włosy są rozjaśniane nierównomiernie, co w rezultacie pozwala uzyskać efekt naturalnego muśnięcia słońcem.

Zalety koloryzacji sombre

Koloryzacja sombre sprawdzi się niemal na każdym rodzaju włosów. Jakie są jej główne zalety?

 • Uniwersalny charakter
 • Rozświetlenie i odmłodzenie twarzy
 • Optyczne zwiększenie objętości fryzury
 • Naturalny wygląd
 • Brak konieczności częstego odświeżania fryzury

O włosy sombre należy odpowiednio zadbać. Nawet najlepiej wykonane sombre nie przyniesie oczekiwanego efektu, jeśli włosy będą suche, a końcówki rozdwojone. Częste stosowanie specjalnych maseczek i naturalnych olejów do stylizacji, pozwoli utrzymać kosmyki w prawidłowej kondycji.

Koloryzacja ombre w 5 krokach

Wykonanie ombre na włosach jest nieco bardziej skomplikowane niż stworzenie fryzury sombre. Jak przebiega?

 • Krok 1

Podstawą udanej koloryzacji ombre jest fachowe wykonanie strzyżenia. To rodzaj koloryzacji, który nie sprawdzi się na prostych włosach i wyraźnie zarysowanych grzywkach – włosy powinny być lekkie i odpowiednio wycieniowane. Z ombre powinny zrezygnować panie, które mają cienkie i delikatne kosmyki – u nich fryzura będzie wyglądała niedbale.

 • Krok 2

Nakładanie rozjaśniacza należy rozpocząć od wykonania z tyłu głowy przedziałka. Specyfik nakłada się na końcówkach – w przypadku dłuższych włosów, na wysokości ok. 5 cm, a krótszych – 2-3 cm. Nakładając na włosy rozjaśniacz należy pamiętać o tym, by nie rozsmarowywać go zbyt wysoko – takie działanie uchroni przed osiągnięciem niechcianego efektu odrostów. Specyfik dobrze jest rozsmarować na włosach, delikatnie przeczesując je palcami. Na koniec, końcówki należy zawinąć w folię aluminiową.

 • Krok 3

Po upływie 15 minut, rozjaśniacz można nałożyć na resztę włosów, aż do wysokości brody lub ust (w zależności od zamierzonego efektu), po czym dobrze jest ponownie zawinąć je w folię i pozostawić na kolejne 10 minut.

 • Krok 4

Po upływie określonego czasu, farbę należy dokładnie spłukać, nałożyć na kosmyki odżywkę do włosów farbowanych i je wysuszyć.

 • Krok 5

Po przeprowadzeniu koloryzacji, włosy należy regularnie nawilżać specjalnymi kosmetykami. Wszystko dlatego, że rozjaśnione kosmyki mają tendencję do żółknięcia.

Ombre na włosach – koloryzacja uwielbiana przez setki kobiet

Przez to, że koloryzacja ombre obejmuje jedynie końcówki włosów, jest zdecydowanie mniej inwazyjna od tradycyjnego farbowania i nie niszczy struktury całych włosów. Co ważne, nie wymaga regularnego odnawiania, jest zatem dobrym sposobem na odrosty. Dlaczego i za co kobiety tak bardzo lubią koloryzację ombre?

 • Wyrazisty efekt – końcowy rezultat jest intensywniejszy od tego, osiąganego przy zwykłej koloryzacji
 • Wygoda – koloru uzyskanego dzięki ombre nie trzeba tak często odświeżać, jak w przypadku tradycyjnego farbowania

Ombre, a sombre – różnice

Zarówno ombre, jak i sombre to rodzaje koloryzacji, różniące się intensywnością. W przypadku ombre, część włosów zostaje rozjaśniona w taki sposób, by pasma u nasady były ciemne, a końcówki znacznie jaśniejsze. Sombre to delikatniejsza wersja ombre – włosy wyglądają tak, jakby były delikatnie muśnięte słońcem. Koloryzacja ombre daje wyrazisty efekt rozjaśnienia końcówek, który sprawdzi się przede wszystkim na długich włosach. W przypadku krótkich kosmyków, może wyglądać sztucznie, a na cienkich i kruchych włosach – płasko. W przypadku ombre, przejście między kolorami jest stopniowe i jednolite, a zaczyna się bliżej końcówek, a nie u nasady. Z kolei sombre to również rozjaśnianie włosów, ale mniej radykalne – o 1 do 3 tonów. Tego rodzaju koloryzacja, w której rozjaśniane są przede wszystkim końcówki i pasemka, będzie dobrze wyglądać zarówno na krótkich, jak i długich włosach, na cienkich, ale też bujnych fryzurach.

Grafika: zdjęcie klienta
Artykuł sponsorowany

Podobne Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here