inwestycje i finanse

inwestycje i finanse

Biogo S.A. rozpoczął pierwszą emisję akcji. Szansa dla inwestorów.

Popularność zdrowego stylu życia, rosnąca świadomość ekologiczna społeczeństwa oraz chęć nabywania produktów wysokiej jakości – wszystko to przyczynia się do szybkiego rozwoju rynku żywności bio. Lider w tym segmencie – internetowy sklep Biogo.pl właśnie rozpoczął pierwszą emisję swoich akcji. Inwestorzy mogą teraz stawiać na zdrowie, a dodatkowo zmienić świat na lepsze.

Czytaj...
inwestycje i finanse

Czym są kontrakty CFD?

Kontrakty CFD nazywane również kontraktami na różnice kursowe (z ang. contract for difference), swoją specyfikę odnoszą do zawartej umowy między stroną kupującą a sprzedającą. Obie strony transakcji są przy tym zobligowane do wymiany określonej kwoty, która stanowi różnicę między wartością początkową pozycji i jej zamknięcia.

Czytaj...
inwestycje i finanse

Czy warto zadłużać się na wesele?

Wiele osób zastanawia się, czy pożyczka na wesele jest dobrym pomysłem. Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Niejedna para marzy o tym, aby zorganizować huczne przyjęcie dla rodziny oraz przyjaciół. Śmiało można powiedzieć, że jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w całym życiu.

Czytaj...
inwestycje i finanse

Wpływ koronawirusa na 3 główne kryptowaluty

Koronawirus rozprzestrzenia się po całym świecie w ekspresowym tempie. Pandemia ma ogromny wpływ na główne gospodarki światowe, a co za tym idzie także na zmienność cen kryptowalut.

Czytaj...
inwestycje i finanse

Czy warto spłacić pożyczkę przed terminem?

Pożyczki krótkoterminowe bierzemy zazwyczaj, gdy brakuje nam pieniędzy na pilne wydatki lub nie chcemy przegapić atrakcyjnej oferty. Zdarza się jednak, że podpisaliśmy umowę z pożyczkodawcą, a w tym czasie do naszego portfela trafiła dodatkowa gotówka. Czy warto wówczas spłacić zobowiązanie przed wyznaczonym terminem?

Czytaj...
inwestycje i finanse

Dobre konto osobiste – jak dobrze wybrać?

W większości przypadków to właśnie konto osobiste jest pierwszym produktem, dzięki któremu rozpoczynamy naszą przygodę z bankowością. Jak powszechnie wiadomo rachunki tego typu przeznaczone są nie tylko do dokonywania podstawowych operacji finansowych, ale także do aktywnego zarządzania całym budżetem.

Czytaj...
inwestycje i finanse

Czy para może wziąć udział w programie MdM?

Zmiany, ciągle zmiany. Na szczęście na lepsze. Po programie Rodzina na Swoim przyszedł czas na Mieszkanie dla Młodych. Program ewoluował, przystosował się do potrzeb większej liczby Polaków, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom. Stąd jego ogromna popularności i zainteresowanie bijące rekordy.

Czytaj...
inwestycje i finanse

Jak zaoszczędzić na rachunkach za prąd?

Rachunki za prąd, w dobie wciąż włączonych ładowarek, telewizora i laptopa oraz wiecznie palącego się światła, potrafią mocno obciążyć domowy budżet. Aby zaoszczędzić, należy wyłączać niepotrzebne żarówki, wyjmować ładowarkę z gniazdka i ograniczać korzystanie z telewizora.

Czytaj...
(fem)ciekawostki inwestycje i finanse

Na wszelki wypadek

Oczywiście, nie jesteśmy w stanie w żaden sposób zabezpieczyć się przed zdarzeniami losowymi, jednakże zawsze istnieje możliwość zminimalizowania ich szkodliwego oddziaływania. Przynajmniej w sferze materialnej. Tego typu neutralizatorami są oferowane przez różne towarzystwa ubezpieczenia na życie oraz ubezpieczenia zdrowotne. Co gwarantuje nam ubezpieczenie na życie? Ubezpieczenie na życie obejmuje przede wszystkim takie przypadki jak zgon  […]

Czytaj...
(fem)ciekawostki inwestycje i finanse

Życie na kredyt

Agnieszka Zydroń – krakowianka, absolwentka kulturoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. W młodym wieku założyła firmę, która zaczęła przynosić duże zyski. Na podstawie doświadczeń i obserwacji napisała książkę o sytuacji oraz świadomości finansowej współczesnych Polaków. „Życie na kredyt” to jej druga książka. Jest mamą dwójki dzieci oraz autorką poradnikowego bestsellera „Zazdrość kobieca” (Helion, 2010). W centrum kryzysu finansowego, […]

Czytaj...
(fem)ciekawostki inwestycje i finanse

Lokaty strukturyzowane – porównaj zanim kupisz

Na rynku finansowym najbardziej barwnym przykładem takiej strategii są produkty strukturyzowane. Każda tego typu lokata jest inna – opiera się o inne aktywa, ma różny czas trwania, poziom gwarancji kapitału czy sposób wyliczenia finalnego zysku, nie mówiąc już o nazwie czy formie prawnej (polisa, lokata bankowa, obligacja..). Ostatnio jednak z uwagi na znaczny wzrost liczby […]

Czytaj...
(fem)ciekawostki inwestycje i finanse

Co to jest inflacja?

  Politycy w Waszyngtonie rozmawiają o niej, jak gdyby była jakąś straszliwą zjawą pochodzącą zza światów, czymś – takim jak powódź, zaraza, czy najazd wrogich wojska – nad czym nie mają oni żadnej kontroli. Inflacja to coś, z czym obiecują nam „walczyć”- rzecz jasna pod warunkiem, że Kongres czy lud dostarczy im odpowiedniej „broni”, albo […]

Czytaj...