Żelazka parowe – jakie wybrać?

Zasada działania żelazka parowego jest taka, iż para, wnikając w tkaninę, ułatwia jej wyprasowanie. Planując jednak zakup żelazka parowego należy mieć na uwadze kilka czynników, które w przyszłości rzutować będą na nasze zadowolenie z dokonanego wyboru. Oto najistotniejsze z nich:

Para i moc żelazka

To jeden z głównych czynników decydujących o sprawności działania samego żelazka, jak i zadowolenia z jego użytkowania. Ważne jest, by wytwarzana para była sucha, a jednocześnie ciśnienie było stałe. Takie parametry gwarantują niesłabnącą jakość procesu prasowania niezależnie od czasu jego trwania.

Stopa żelazka

Producenci prześcigają się wręcz w tworzeniu przeróżnych kształtów, stąd też trudno określić, który z nich będzie najkorzystniejszy. Niewątpliwie równomiernie rozmieszczone otwory z których wydobywa się para sprzyjają większej efektywności prasowania.

Woda i samooczyszczanie

Dokonując wyboru żelazka musimy mieć świadomość, iż do jego napełniania używać będziemy wody z kranu lub też wody destylowanej zmieszanej z wodą kranową. W każdym przypadku nasze żelazko winno mieć funkcję samooczyszczania. Pozbywamy się w ten sposób co pewien czas wszelkich zanieczyszczeń w nim będących.

Deska do prasowania

Niezbędnym wyposażeniem jest też odpowiednia deska do prasowania. Dobrze dobrana pod kątem rozmiaru umożliwia prasowanie zarówno garderoby wierzchniej, jak i pościeli czy obrusów. Dla żelazka parowego wymagana jest deska o konstrukcji siatkowej, by para mogła swobodnie przez nią przenikać.

Systemy zabezpieczające

Wybierając żelazko parowe warto zwrócić też uwagę na to, by nie tylko było ono szybko gotowe do pracy, ale by nade wszystko posiadało funkcję auto-stop. Każde bowiem współczesne żelazko powinno mieć funkcję automatycznego wyłączenia, gdy my tego nie zrobimy.

phillips żelazko parowe

Podsumowując, wybór żelazek parowych dostępnych na rynku jest bardzo duży. I tak naprawdę nasza inwencja i pomysłowość będą decydowały o zakupie. Warto jednak prześledzić powyższe zapisy i wówczas zapewne okaże się, iż żelazka Tefal i Philips będą się na tym tle pozytywnie wyróżniać.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

dom i ogród

Lepsza akustyka pomieszczenia i… – oto dlaczego mech chrobotek sprawdzi się na prezent

  Znalezienie idealnego podarunku to nie lada wyzwanie, zwłaszcza, gdy często mamy zbyt wiele opcji do wyboru. Może nadszedł już czas na konsumpcyjny detoks i zachwyt nad tym, co pochodzi z natury? Pochodzący ze skandynawskich lasów mech chrobotek, dostępny w sklepie www.mikroklimat.pl, to pomysł na prezent, który spodoba się zarówno artystycznej duszy, jak i osobie bardziej […]

  Czytaj...
  dom i ogród

  NIEBIESKI I JEGO ODCIENIE W ARANŻACJI WNĘTRZ

   Niebieski to kolor, który szturmem podbija świat designu i urządzania wnętrz. Kolor ten pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, a w połączeniu z materiałami takimi jak drewno potrafi zmienić nasze cztery kąty w bezpieczną przystań. Aby wnętrze stało się jeszcze bardziej przytulne, można zdecydować się na aranżację przestrzeni z wykorzystaniem kolekcji paneli laminowanych i winylowych lub […]

   Czytaj...
   dom i ogród

   Luksus w ogrodzie

    – Meble ogrodowe zasługują na miano luksusowych nie tylko ze względu na estetykę i wygodę, których są źródłem. Nie trzeba wiele wyobraźni, by uzmysłowić sobie, że przed nimi stoi dużo więcej wyzwań aniżeli przed sofą w salonie czy stołem jadalnianym – mówi architekt Karina Snuszka z pracowni MoodWorks.

    Czytaj...