Żelazka parowe – jakie wybrać?

Zasada działania żelazka parowego jest taka, iż para, wnikając w tkaninę, ułatwia jej wyprasowanie. Planując jednak zakup żelazka parowego należy mieć na uwadze kilka czynników, które w przyszłości rzutować będą na nasze zadowolenie z dokonanego wyboru. Oto najistotniejsze z nich:

Para i moc żelazka

To jeden z głównych czynników decydujących o sprawności działania samego żelazka, jak i zadowolenia z jego użytkowania. Ważne jest, by wytwarzana para była sucha, a jednocześnie ciśnienie było stałe. Takie parametry gwarantują niesłabnącą jakość procesu prasowania niezależnie od czasu jego trwania.

Stopa żelazka

Producenci prześcigają się wręcz w tworzeniu przeróżnych kształtów, stąd też trudno określić, który z nich będzie najkorzystniejszy. Niewątpliwie równomiernie rozmieszczone otwory z których wydobywa się para sprzyjają większej efektywności prasowania.

Woda i samooczyszczanie

Dokonując wyboru żelazka musimy mieć świadomość, iż do jego napełniania używać będziemy wody z kranu lub też wody destylowanej zmieszanej z wodą kranową. W każdym przypadku nasze żelazko winno mieć funkcję samooczyszczania. Pozbywamy się w ten sposób co pewien czas wszelkich zanieczyszczeń w nim będących.

Deska do prasowania

Niezbędnym wyposażeniem jest też odpowiednia deska do prasowania. Dobrze dobrana pod kątem rozmiaru umożliwia prasowanie zarówno garderoby wierzchniej, jak i pościeli czy obrusów. Dla żelazka parowego wymagana jest deska o konstrukcji siatkowej, by para mogła swobodnie przez nią przenikać.

Systemy zabezpieczające

Wybierając żelazko parowe warto zwrócić też uwagę na to, by nie tylko było ono szybko gotowe do pracy, ale by nade wszystko posiadało funkcję auto-stop. Każde bowiem współczesne żelazko powinno mieć funkcję automatycznego wyłączenia, gdy my tego nie zrobimy.

phillips żelazko parowe

Podsumowując, wybór żelazek parowych dostępnych na rynku jest bardzo duży. I tak naprawdę nasza inwencja i pomysłowość będą decydowały o zakupie. Warto jednak prześledzić powyższe zapisy i wówczas zapewne okaże się, iż żelazka Tefal i Philips będą się na tym tle pozytywnie wyróżniać.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

dom i ogród

Jakie legowisko dla kota wybrać?

Na rynku jest obecnie tak wiele różnych rodzajów legowisk dla kotów, że trudno jest określić, które z nich jest odpowiednie dla Twojego kociego przyjaciela. Jednak przy odrobinie badań możesz znaleźć idealne legowisko dla kota, dostosowane do jego indywidualnych potrzeb.

Czytaj...
dom i ogród

Jak zyskać dodatkowe miejsce do przechowywania w małej łazience?

W niewielkiej łazience bardzo trudno jest zmieścić całe niezbędne wyposażenie. Nawet kiedy wybierzesz kompaktową kabinę prysznicową zamiast wanny i pralkę o małej głębokości, może się okazać, że zabraknie Ci miejsca na umieszczenie dostatecznej liczby szafek łazienkowych. Jak poradzić sobie z tym problemem i znaleźć niezbędną przestrzeń do przechowywania drobnych akcesoriów, chemii i kosmetyków?

Czytaj...
dom i ogród

Jak wybrać idealne podstawki pod świeczki?

Jeśli mamy w domu piękne świeczki i inne ozdoby, z pewnością przydadzą nam się podstawki pod świeczki. Szeroka oferta dostępnych produktów pozwala zaaranżować wnętrze zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Wyjątkowe podstawki przyjmują różne wielkości, wzory, formy i kolory. Proces doboru jest indywidualną kwestią. Inne produkty mogą nam posłużyć w jadalni, a inne w biurze. Jak dokonać […]

Czytaj...