Na wszelki wypadek

Oczywiście, nie jesteśmy w stanie w żaden sposób zabezpieczyć się przed zdarzeniami losowymi, jednakże zawsze istnieje możliwość zminimalizowania ich szkodliwego oddziaływania. Przynajmniej w sferze materialnej. Tego typu neutralizatorami są oferowane przez różne towarzystwa ubezpieczenia na życie oraz ubezpieczenia zdrowotne.

Co gwarantuje nam ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie obejmuje przede wszystkim takie przypadki jak zgon  nas albo naszych najbliższych w wyniku nieszczęśliwego wypadku, jakkolwiek istnieje również możliwość wykupienia polisy na wypadek śmierci z przyczyn naturalnych.

Można również zawrzeć z ubezpieczycielem nieco bardziej precyzyjną umowę, która będzie dokładniej określała to w wyniku jakich przyczyn śmierci będzie nam albo naszym najbliższym przysługiwała wypłata odszkodowania. Bardzo popularnym wśród Polaków wariantem tego typu umowy jest ta, którą się zawiera na wypadek udaru mózgu albo zawału  serca.

Ubezpieczenie na życie może również obejmować koszty operacji chirurgicznej, której będziemy musieli się poddać, oraz trwałe uszczerbki na zdrowiu, które ponieśliśmy w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Co gwarantuje nam ubezpieczenie zdrowotne?

Ubezpieczenia zdrowotne są niezwykle zróżnicowane, ale zasadniczo dzielą się na dwa typy. Pierwszy gwarantuje zwrot kosztów leczenia ambulatoryjnego, drugi natomiast szpitalnego.

Oczywiście, najlepiej wybrać jakiś mix tych możliwości wykupując stosowny pakiet u ubezpieczyciela. Wynika to z faktu, iż choć w wypadku przewlekłych chorób bądź nieszczęśliwego wypadku wymagającego przeprowadzenia operacji oraz długotrwałej hospitalizacji konieczna jest polisa drugiego typu, to jednak warto mieć możliwość korzystania z darmowych porad specjalistów oraz zabiegów leczniczych.

Warto także pamiętać, że w przypadku ubezpieczenia „szpitalnego” mamy do wyboru przynajmniej kilka jego wariantów, z których każdy obejmuje trochę inny zakres usług.

Oczywiście najlepszą, ale także i najdroższą opcją dla chorego, jest całkowity zwrot kosztów leczenia przez towarzystwo ubezpieczeniowe (transport do szpitala, koszty hospitalizacji, koszty przeprowadzenia operacji, itp.).

Ale w przypadku, gdy nie stać nas na opłacanie składek za tego typu polisę, możemy również zdecydować się na inną opcje, np. zasiłek szpitalny. Gwarantuje on nam wypłatę przez ubezpieczyciela pewnej sumy za każdy dzień pobytu w szpitalu. Prawdopodobnie nie wystarczy nam to na pokrycie wszystkich kosztów hospitalizacji, ale na pewno w znaczącym stopniu przyczyni się do obniżenia kosztów leczenia, jakie będziemy musieli ponieść.

podobne wpisy

(fem)ciekawostki

15-minutowe miasto, czyli luksus bliskości i dostępności

Jeszcze niedawno wizja miast przyszłości skupiała się wokół latających samochodów, przestrzeni wypełnionych sztuczną inteligencją, gdzie ruchome chodniki dowożą ludzi do pracy. Tymczasem rozwój miast w trzecim dziesięcioleciu XXI wieku idzie w całkiem przeciwną stronę. Wracamy do kameralnych społeczności lokalnych, idei slow life i zielonych przestrzeni, gdzie najważniejsze potrzeby życia codziennego można załatwić w ciągu 15-minutowego […]

Czytaj...
(fem)ciekawostki

Jak zamówić kuriera DPD?

Zamawianie kuriera to przydatne usługi, jakie dadzą nam komfort. Korzystanie z przesyłek i zakupów online w dzisiejszych czasach jest niezwykle popularne, dlatego coraz chętniej sięgamy po usługi kurierskie. Na uwagę zasługuje kurier DPD, jakiego łatwo zamówimy do domu.Czym cechuje się taka usługa? Jakie zalety ma DPD zamówienie kuriera? Kiedy skorzystać z takiej opcji?

Czytaj...
(fem)ciekawostki

Jak wykorzystać syrop klonowy w kuchni?

Jedyny w swoim rodzaju smak. Taki jest właśnie syrop klonowy. Jego smaku nie da się pomylić z żadnym innym. Oprócz walorów kulinarnych jest on również zdrowy, ponieważ dostarcza organizmowi wiele witamin i minerałów. Tak więc, można połączyć przyjemne z pożytecznym. Najbardziej popularny jest na nowym kontynencie, w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. A wywodzi się jeszcze […]

Czytaj...