Na wszelki wypadek

Oczywiście, nie jesteśmy w stanie w żaden sposób zabezpieczyć się przed zdarzeniami losowymi, jednakże zawsze istnieje możliwość zminimalizowania ich szkodliwego oddziaływania. Przynajmniej w sferze materialnej. Tego typu neutralizatorami są oferowane przez różne towarzystwa ubezpieczenia na życie oraz ubezpieczenia zdrowotne.

Co gwarantuje nam ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie obejmuje przede wszystkim takie przypadki jak zgon  nas albo naszych najbliższych w wyniku nieszczęśliwego wypadku, jakkolwiek istnieje również możliwość wykupienia polisy na wypadek śmierci z przyczyn naturalnych.

Można również zawrzeć z ubezpieczycielem nieco bardziej precyzyjną umowę, która będzie dokładniej określała to w wyniku jakich przyczyn śmierci będzie nam albo naszym najbliższym przysługiwała wypłata odszkodowania. Bardzo popularnym wśród Polaków wariantem tego typu umowy jest ta, którą się zawiera na wypadek udaru mózgu albo zawału  serca.

Ubezpieczenie na życie może również obejmować koszty operacji chirurgicznej, której będziemy musieli się poddać, oraz trwałe uszczerbki na zdrowiu, które ponieśliśmy w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Co gwarantuje nam ubezpieczenie zdrowotne?

Ubezpieczenia zdrowotne są niezwykle zróżnicowane, ale zasadniczo dzielą się na dwa typy. Pierwszy gwarantuje zwrot kosztów leczenia ambulatoryjnego, drugi natomiast szpitalnego.

Oczywiście, najlepiej wybrać jakiś mix tych możliwości wykupując stosowny pakiet u ubezpieczyciela. Wynika to z faktu, iż choć w wypadku przewlekłych chorób bądź nieszczęśliwego wypadku wymagającego przeprowadzenia operacji oraz długotrwałej hospitalizacji konieczna jest polisa drugiego typu, to jednak warto mieć możliwość korzystania z darmowych porad specjalistów oraz zabiegów leczniczych.

Warto także pamiętać, że w przypadku ubezpieczenia „szpitalnego” mamy do wyboru przynajmniej kilka jego wariantów, z których każdy obejmuje trochę inny zakres usług.

Oczywiście najlepszą, ale także i najdroższą opcją dla chorego, jest całkowity zwrot kosztów leczenia przez towarzystwo ubezpieczeniowe (transport do szpitala, koszty hospitalizacji, koszty przeprowadzenia operacji, itp.).

Ale w przypadku, gdy nie stać nas na opłacanie składek za tego typu polisę, możemy również zdecydować się na inną opcje, np. zasiłek szpitalny. Gwarantuje on nam wypłatę przez ubezpieczyciela pewnej sumy za każdy dzień pobytu w szpitalu. Prawdopodobnie nie wystarczy nam to na pokrycie wszystkich kosztów hospitalizacji, ale na pewno w znaczącym stopniu przyczyni się do obniżenia kosztów leczenia, jakie będziemy musieli ponieść.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

podobne wpisy

(fem)ciekawostki

Jak przygotować dom na Wielkanoc? Sprawdź 7 wskazówek

Święta Wielkiej Nocy coraz bliżej. Im większa presja czasu, tym więcej osób nie wie, za co zabrać się w pierwszej kolejności. Jako że święta są zbieżne z pierwszymi dniami wiosny, jest to doskonały czas na wykonanie porządków wiosennych. Istotne jest, by dom w czasie świąt pięknie się prezentował i lśnił czystością. Dzięki temu, każdy domownik […]

Czytaj...
(fem)ciekawostki

GROHE zaprasza na PREMIERĘ PLATFORMY GROHE X – 16 marca 2021 r.

Globalna marka sanitarna GROHE po raz kolejny wyznacza nowe standardy, uruchamiając pierwszą w branży cyfrową platformę GROHE X – pełną najnowszych wiadomości, inspirujących funkcji i wskazówek od ekspertów marki.

Czytaj...
(fem)ciekawostki

Blendery w kuchni – jaki model wybrać?

Blender zaczyna zdobywać coraz większą popularność w polskiej kuchni. Jest ceniony za możliwość szybkiego przygotowania deserów, kremów, koktajli, czy też wielu jeszcze innych specjałów. Jednakże przed zakupem warto dokonać analizy oferty na rynku, by wybrać produkt zgodny z naszymi potrzebami.

Czytaj...