10 LAT POLSKIEJ MARKI KOSMETYKÓW NATURALNYCH

 „Stworzyłam firmę i markę Orientana w 2010 roku, porzucając pracę w korporacji – w tym roku obchodzimy 10-lecie istnienia na rynku EU. Chciałam zbudować biznes zgodny ze swoimi wartościami i etyką pracy oraz taki, który wnosiłby innowacje do życia polskiej i europejskiej konsumentki. Misją Orientana jest to, aby naturalne kosmetyki zagościły na stale w naszych domach” mówi Anna Wasilewska Kreatorka marki.

W tym roku firma Orientana świętuje jubileusz dziesięciolecia powstania firmy! 

To właśnie 10 lat temu ziściło się wielkie marzenie Kreatorki marki, Anny Wasilewskiej o rodzinnej firmie produkującej kosmetyki o wysoce naturalnych składach oraz czerpiących z natury Azji. Fascynacja kulturą, tradycją i bogactwem roślinnym Azji powstała podczas licznych, rodzinnych wakacji na ten kontynent. To podczas jednej z takich podróży Pani Anna zapragnęła aby naturalne kosmetyki, pełne roślinnych składników, stosowane na skórę i włosy, dające rewelacyjne efekty pojawiły się również na rynku Europejskim. I tak powstały pierwsze produkty marki Orientana, sprzedawane w sklepie internetowym.

Przez 10 lat dzięki ogromnej pracy, zaangażowaniu i wierze w jakość swoich produktów, Pani Ania stworzyła stabilną, polską firmę, a bogate portfolio kosmetyków Orientana, doceniane przez polskie konsumentki jest dziś dostępne w szerokiej dystrybucji, nawet w największych sieciach, takich jak Super Pharm, Hebe, Natura czy Kontigo.

Po polskim sukcesie przyszedł czas na zdobywanie kolejnych rynków i rozwój eksportu. Wtedy do Pani Anny dołączył jej mąż Krzysztof i syn Kamil by wspierać ją w różnych projektach biznesowych związanych z rozwojem Orientana w Polsce i zagranicą. „Rodzina to osoby do których mamy najwyższe zaufanie, przebywamy dużo czasu razem i wspólnie dzielimy odpowiedzialność i zadania” – mówi Pani Anna.

Orientana to sukces rodzinnej siły i zgranego zespołu pracowników – bardzo profesjonalnych, zaangażowanych i odpowiedzialnych ludzi, którzy traktuję markę Orientana jak swoją własną.

Orientana obchodzi swój jubileusz w bardzo trudnym czasie pandemii COVID-19, która oczywiście miała wpływ na sytuację firmy jak na wiele innych biznesów. Udało się jednak w miarę dobrze wyjść z tej kryzysowej sytuacji, dzięki dużo wcześniej wdrożonym działaniom w obszarze e-commerce czy nowych obszarach rynku. „Oczywiście to dla mnie nowa sytuacja, która wyzwala konieczność niestandardowych i bardzo wyważonych działań, stąd nie obyło się też bez stresu. Przede wszystkim czułam wielką odpowiedzialność za pracowników, których mamy sporo. Zachowaliśmy pełen skład i nikogo nie zwolniliśmy. To było dla mnie bardzo ważne” – mówi Kreatorka marki.

Orientana to firma odpowiedzialna społecznie. Również w tym ciężkim okresie pandemii nie zapomniała o osobach walczących o nasze zdrowie, w bardzo ciężkich warunkach. Wsparła medyków i ich zmęczone ręce. Przekazała tysiące kremów do rąk dla personelu medycznego szpitali i stacji pogotowia.  Akcja firmy spotkała się ze sporym odzewem i pojawiło się wiele firm, które również podjęły podobne działania.  

W DNA marki wpisane jest, że kosmetyki które produkuje firma nigdy nie są testowane na zwierzętach. I właśnie ochrona zwierząt jest bardzo bliska Twórczyni firmy. Orientana wspiera polskie schroniska dla zwierząt – organizuje duże zbiórki karmy i zaopatruje w nią schroniska w okolicach Warszawy. Poprzez współpracującą organizację firma prowadzi szkolenia w kierunku ekologii w placówkach oświatowych.

Kosmetyki ORIENTANA to polskie kosmetyki naturalne bez składników chemicznych takich jak parabeny, pochodne ropy naftowej (parafina, olej mineralny, wazelina), silikony, PEGi, barwniki i sztuczne zapachy. Naturalne czyli tworzone w zgodzie z naturą, bez komponentów pozyskiwanych ze szkodą dla zwierząt i nie testowane na zwierzętach.  Naturalne czyli takie, które mobilizują skórę do odnowy poprzez aktywizację jej naturalnych funkcji do samodzielnej regeneracji. Działają długofalowo i wnikając do organizmu nigdy nam nie zaszkodzą, a wręcz będą działać zdrowotnie.

Formuły kosmetyków Orientana są odmienne od popularnych kosmetyków, masowo wytwarzanych przez koncerny, opartych na bazie chemicznej. 

Są tworzone na zasadach tradycyjnej medycyny azjatyckiej, a bazują one na naturalnych olejach i masłach. Wzbogacone  o wybrane składniki roślinne uznane od dawna w Azji, a nieznane w Europie i wytwarzane w oparciu i najnowsze technologie i standardy produkcji kosmetyków.

Na przykład unikalne i niespotykane dotąd lekkie, żelowe maski – esencje do stosowania na noc, doskonale wyrównujące poziom nawilżenia cery. BIO-HENNY to 100 % naturalne, roślinne farby do włosów, które nie tylko trwale koloryzują, ale również pielęgnują. W ofercie marki są również pozbawione w składzie wody, balsamy w kostce czy odnawiające skórę maski na jedwabnej tkaninie, pozyskiwanej z morwy papierniczej. 

TOP 3 najlepiej sprzedających się kosmetyków marki Orientana to: 

  • Wyjątkowy Krem ze śluzem ślimaka, który powstaje bez szkody i krzywdy dla ślimaka,
  • Peeling Papaja i Żeń-szeń indyjski o unikalnej formule i egzotycznych zapachach. 
  • Naturalne farby do włosów Bio henny, które nie tylko podkreślają kolor włosów ale również pielęgnują i regenerują. 

Bądź #zORIENTOWANA to hasło przewodnie i oficjalny hashtag marki Orientana, zwracający uwagę na wszystkie aspekty życia w zgodzie z naturą, popierająca ideę zero waste, ekologii i zrównoważonego rozwoju. 

Zapraszamy na www.orientana.pl

Oficjalne konto https://www.instagram.com/orientana/?hl=pl

podobne wpisy

Hydrolat różany - właściwości i zastosowanie
kosmetyki

Hydrolat różany – właściwości i zastosowanie

Hydrolaty czyli wody roślinne stają się coraz bardziej popularne. Mają one wiele zastosowań. Można je stosować do łagodzenia, nawilżania podrażnień skóry, np. tonizowania. Są świetne na lato, ponieważ można je stosować w ciągu dnia, aby odświeżyć skórę. Co jeszcze warto wiedzieć o hydrolacie? Co to jest hydrolat? Destylacja to proces, w wyniku którego powstaje hydrolat. […]

Czytaj...
kosmetyki

Naturalny krem do rąk w walce z suchą skórą

Suche ręce mogą być koszmarem. Pękają, łuszczą się i swędzą, utrudniając robienie rzeczy, które uwielbiasz robić. Gdy masz suche dłonie, może to mieć wpływ na wszystko – od ogólnego samopoczucia po zdolność do pracy i zabawy. Co gorsza, sucha skóra na dłoniach nie tylko źle wygląda – może sprawić, że będziesz się źle czuć! Dlatego […]

Czytaj...
kosmetyki

Jak znaleźć dobrą farbę do rodzaju naszych włosów i dlaczego warto korzystać z najlepszych farb do włosów?

W sklepach i drogeriach znajdziemy wiele typów farb do koloryzacji włosów. Jednakże wybór tej jedynej najlepszej często nie jest najłatwiejszy. Niezależnie od tego czy kupujemy farbę do włosów w sklepie stacjonarnym czy w drogerii internetowej, należy uważnie przyjrzeć się danemu produktowi. Dobrze jest dobierać farbę do włosów do naszego typu urody oraz do rodzaju włosów. […]

Czytaj...