Algi

Japończycy i Koreańczycy od dawna stosują tę morskie skarby jako ważny składnik diety, dostarczający cennych dla zdrowia substancji. Warto pójść ich śladem.
 
Nie ulega wątpliwości, że zdrowie i uroda są ze sobą ściśle powiązane: to, co spożywamy, wpływa wyraźnie na nasz wygląd. Na przykład zaburzenia woreczka żółciowego mają odzwierciedlenie w pogorszeniu stanu cery; niedobór przeciwutleniaczy w diecie prowadzi do przedwczesnego starzenia się skóry, nie mówiąc już o widocznym wpływie nadmiaru pożywienia na sylwetkę…     
 
Zależność odwrotna również jest faktem: wygląd zewnętrzny wpływa na wewnętrzny stan, na naszą psychikę. Dobrze ilustrują to doświadczenia szpitalnych kosmetyczek dbających o pacjentów, zwłaszcza tych z choroba nowotworowymi. Mówią one, że pacjenci, którzy akceptują swój wygląd, lepiej sobie radzą z chorobą.
 
Starzejąca się populacja ma specyficzne potrzeby żywieniowe, prowadzimy nowoczesny tryb życia (stres, niezdrowa dieta, częste niedobory witamin i minerałów), rośnie też zużycie chemicznych leków, które maja wiele działań ubocznych. Zjawiska te powodują, że ludzie, a zwłaszcza nasi klienci , uświadamiają sobie  znaczenie troski o swoje zdrowie: najpierw trzeba zadbać o siebie samodzielnie, przede wszystkim od środka, a potem udawać się do gabinetu kosmetycznego.
          
Główna właściwość alg  polega na tym, że wchłaniają one wszystko jak gąbka.
     
W niewielkiej objętości mogą być skoncentrowane wszystkie elementy odżywcze, wszystkie morskie substancje, dlatego trzeba szukać alg żyjących w jak najczystszej wodzie i rygorystycznie kontrolować zawartość szkodliwych związków chemicznych.     
 
Ważna jest również postać preparatów: są to kapsułki, ampułki, saszetki z rozpuszczalnym proszkiem lub herbatki. Są to preparaty o działaniu wyszczuplającym, upiększającym, ale też nakierowane na ogólne dobre samopoczucie ( przeciwstresowe  i dodające energii , przeciw skutkom starzenia się, chroniące przed wpływem promieniowania słonecznego, zwalczające nieprzyjemne objawy menopauzy…).

STUDIO FRYZUR I URODY  -allure-
ul. Bułgarska  72
60-321  Poznań
tel. (061 ) 8 615-015
Serdecznie  zapraszamy oferując odrobinę relaksu! 
– strzyżenie, modelowanie, koki, upięcia,
– farbowanie, trwała
– przedłużanie i zagęszczanie włosów
– kompleksowa pielęgnacja twarzy i ciała,
– zabieg winny i czekoladowy
– makijaż trwały
– trwała depilacja laserem

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)uroda

Ochrona przeciwsłoneczna przez cały rok z… ORIENTANĄ!

  Czy wiesz, że filtr przeciwsłoneczny to twój #musthave w kosmetyczce przez cały rok? Nie tylko wiosną, czy latem, kiedy promienie słoneczne padają bezpośrednio na naszą twarz. Pamiętaj, że promieniowanie UVA dociera do naszej skóry przez cały rok, nawet w chłodniejszych miesiącach. Jest odpowiedzialne za fotostarzenie, uszkadza kolagen i elastynę oraz wyzwala większą ilość wolnych rodników. Przyczynia […]

  Czytaj...
  (fem)uroda

  WAKACYJNY EFEKT GLOW

   To właśnie latem, staramy się jak najlepiej dbać o swoją skórę, co często wiąże się z odkrywaniem części ciała, które jesienią i zimą przykrywamy ciepłymi swetrami. Opalamy się na plaży, odsłaniamy ramiona, nogi, cieszymy się wakacyjnymi temperaturami. Na pierwszym miejscu stawiamy pielęgnację połączoną z… Efektem GLOW!

   Czytaj...
   LUMI Color Art Desirée
   (fem)uroda

   Zatrzymaj kolor z nową serią LUMI Color Art Desirée!

    Piękny i intensywny kolor na dłużej? Teraz to możliwe! Nowa linia LUMI Color Art Desirée została stworzona z myślą o potrzebach włosów farbowanych. To 3 produkty, które idealnie zadbają o odcienie z tendencją do szybkiego wypłukiwania się. Ciesz się wymarzonym kolorem znacznie dłużej!

    Czytaj...