Algi

Japończycy i Koreańczycy od dawna stosują tę morskie skarby jako ważny składnik diety, dostarczający cennych dla zdrowia substancji. Warto pójść ich śladem.
 
Nie ulega wątpliwości, że zdrowie i uroda są ze sobą ściśle powiązane: to, co spożywamy, wpływa wyraźnie na nasz wygląd. Na przykład zaburzenia woreczka żółciowego mają odzwierciedlenie w pogorszeniu stanu cery; niedobór przeciwutleniaczy w diecie prowadzi do przedwczesnego starzenia się skóry, nie mówiąc już o widocznym wpływie nadmiaru pożywienia na sylwetkę…     
 
Zależność odwrotna również jest faktem: wygląd zewnętrzny wpływa na wewnętrzny stan, na naszą psychikę. Dobrze ilustrują to doświadczenia szpitalnych kosmetyczek dbających o pacjentów, zwłaszcza tych z choroba nowotworowymi. Mówią one, że pacjenci, którzy akceptują swój wygląd, lepiej sobie radzą z chorobą.
 
Starzejąca się populacja ma specyficzne potrzeby żywieniowe, prowadzimy nowoczesny tryb życia (stres, niezdrowa dieta, częste niedobory witamin i minerałów), rośnie też zużycie chemicznych leków, które maja wiele działań ubocznych. Zjawiska te powodują, że ludzie, a zwłaszcza nasi klienci , uświadamiają sobie  znaczenie troski o swoje zdrowie: najpierw trzeba zadbać o siebie samodzielnie, przede wszystkim od środka, a potem udawać się do gabinetu kosmetycznego.
          
Główna właściwość alg  polega na tym, że wchłaniają one wszystko jak gąbka.
     
W niewielkiej objętości mogą być skoncentrowane wszystkie elementy odżywcze, wszystkie morskie substancje, dlatego trzeba szukać alg żyjących w jak najczystszej wodzie i rygorystycznie kontrolować zawartość szkodliwych związków chemicznych.     
 
Ważna jest również postać preparatów: są to kapsułki, ampułki, saszetki z rozpuszczalnym proszkiem lub herbatki. Są to preparaty o działaniu wyszczuplającym, upiększającym, ale też nakierowane na ogólne dobre samopoczucie ( przeciwstresowe  i dodające energii , przeciw skutkom starzenia się, chroniące przed wpływem promieniowania słonecznego, zwalczające nieprzyjemne objawy menopauzy…).

STUDIO FRYZUR I URODY  -allure-
ul. Bułgarska  72
60-321  Poznań
tel. (061 ) 8 615-015
Serdecznie  zapraszamy oferując odrobinę relaksu! 
– strzyżenie, modelowanie, koki, upięcia,
– farbowanie, trwała
– przedłużanie i zagęszczanie włosów
– kompleksowa pielęgnacja twarzy i ciała,
– zabieg winny i czekoladowy
– makijaż trwały
– trwała depilacja laserem

podobne wpisy

zabiegi

Jak nakładać puder do twarzy i jakie są jego rodzaje?

Puder do twarzy jest kosmetykiem służącym do matowania skóry, nadawania jej jednolitego kolorytu oraz utrwalenia makijażu. Istnieją różne rodzaje pudrów, które mogą być stosowane w zależności od preferencji i potrzeb. Jednym z najpopularniejszych rodzajów pudrów jest puder do twarzy, który jest dostępny zarówno w formie sypkiej, jak i prasowanej. Puder transparentny Puder transparentny jest idealny […]

Czytaj...
(fem)uroda

Ochrona przeciwsłoneczna przez cały rok z… ORIENTANĄ!

Czy wiesz, że filtr przeciwsłoneczny to twój #musthave w kosmetyczce przez cały rok? Nie tylko wiosną, czy latem, kiedy promienie słoneczne padają bezpośrednio na naszą twarz. Pamiętaj, że promieniowanie UVA dociera do naszej skóry przez cały rok, nawet w chłodniejszych miesiącach. Jest odpowiedzialne za fotostarzenie, uszkadza kolagen i elastynę oraz wyzwala większą ilość wolnych rodników. Przyczynia […]

Czytaj...
(fem)uroda

 WAKACYJNY EFEKT GLOW

To właśnie latem, staramy się jak najlepiej dbać o swoją skórę, co często wiąże się z odkrywaniem części ciała, które jesienią i zimą przykrywamy ciepłymi swetrami. Opalamy się na plaży, odsłaniamy ramiona, nogi, cieszymy się wakacyjnymi temperaturami. Na pierwszym miejscu stawiamy pielęgnację połączoną z… Efektem GLOW! 

Czytaj...