Biotyna i bambus to sprzymierzeńcy zdrowych włosów. Dowiedz się, jak działają

0

Twoim włosom daleko do ideału? Są suche i matowe? Jeśli zastanawiasz się, jak je wzmocnić i przywrócić im blask, odkryj potencjał drzemiący w pędach bambusa oraz biotynie. Połączenie właściwości obu składników przywróci kondycję włosów niemal natychmiast.

Jeszcze do niedawna wśród składników kojarzonych z poprawą kondycji włosów dominował skrzyp polny – z uwagi na sporą zawartość cennej krzemionki. Okazuje się jednak, że znacznie lepsze właściwości ma bambus, a dokładniej – młode pędy. W połączeniu z biotyną, daje zaskakujące efekty – eliminuje problem wypadających włosów, działając wzmacniająco.

wlosy4

Bambus – lepsza alternatywa skrzypu polnego

Bambus jest rośliną pochodzącą z Dalekiego Wschodu, stanowiąc w tamtym regionie jedną z podstaw żywieniowych. Wykorzystywany jest także na szeroką skalę do wyrobu naczyń, koszyków, a nawet broni. Okazuje się jednak, że pędy bambusa skrywają w sobie ogromną moc – moc, z której czerpie kosmetyka i kosmetologia.

Bambus to roślina dostarczająca cennej krzemionki. Dokładnie tej samej, która zawarta jest w skrzypie polnym. Różnica polega jednak w ilości – bambusowe pędy zawierają nawet 5 razy więcej krzemionki niż tradycyjny skrzyp. A to oznacza lepsze oddziaływanie na potrzebujące włosy.

Sama krzemionka to jeszcze nie wszystko – bambus dostarcza sporą ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych. Są one niezbędne dla pełnego przyswajania wielu cennych witamin, m.in. witaminy E i witaminy A – silnych antyoksydantów, które wpływają korzystnie nie tylko na kondycję włosów, ale również skóry i paznokci.

Przewagą pędów bambusa nad skrzypem polnym jest również fakt, iż są one jadalne. Oznacza to brak konieczności intensywnego przetwarzania surowca na suplementy diety – jak to jest w przypadku skrzypu. Oznacza to więc, że bambus zawiera znacznie więcej cennych składników poprawiających kondycję włosów.

Ekstrakt pozyskany z pędów bambusa działa wielopłaszczyznowo:

  • zwiększa elastyczność włosów;
  • działa odbudowująco na łamliwe i osłabione włosy;
  • wygładza powierzchnię włosów, eliminując puszenie się;
  • dodaje włosom blasku;
  • przeciwdziała łysieniu.

Z tego też powodu tabletki na wypadanie włosów bazują na bambusie.

Biotyna – wsparcie dla osłabionych włosów

Biotyna (witamina H) odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie skóry, włosów i paznokci. Zawiera siarkę – pierwiastek, który odpowiada za budowę struktury włosa poprzez budowę tzw. mostków siarczkowych. Wpływa pozytywnie na kondycję czupryny, przeciwdziałając wzmożonej utracie włosów, a także opóźnia proces siwienia.

Dzięki swoim właściwościom, dostępna jest w formie suplementów dedykowanych słabym włosom z tendencją do wypadania. W wielu przypadkach tabletki na wypadanie włosów dostarczają bardzo wysoką dawkę, mając w ten sposób zwiększyć efekty działania. Okazuje się jednak, że nadmiar może powodować wiele działań niepożądanych, np. sprzyjać trądzikowi lub wzroście włosów w innych miejscach niż skóra głowy.

Bambus i biotyna – idealna para

Wcale nie trzeba sięgać po preparaty z maksymalną dawką witaminy H, by zauważyć efekty jej działania. Kluczem do sukcesu jest połączenie właściwości pędów bambusa z biotyną – jak np. w tabletkach Vitapil. Oba składniki wzajemnie uzupełniają swoje działanie, skutecznie hamując proces wypadania włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here