Chiropraktyka – czy oni nie złamią mi kręgosłupa?

Podczas gdy chiropraktyka używa tradycyjnych metod diagnostycznych takich jak zdjęcia rentgena, MRI i metod laboratoryjnych, wykorzystują także specjalistyczne, właściwe dla chiropraktyki techniki wykorzystujące manualną manipulację na ciele pacjenta. Chiropraktycy nie przepisują lekarstw i nie przeprowadzają operacji, będących domeną chirurgów. Jednakże chiropraktycy są szkoleni aby rozpoznawać kiedy schorzenia kręgosłupa są poza ich kompetencjami i w razie konieczności kierują pacjentów do odpowiednich specjalistów.
 
Zabiegi na kręgosłupie – jak oni to robią?
 
Kiedy kręg jest przesunięty, chiropraktycy uciskają nerwy które powodują ból. Chiropraktycy używają swoistych, specjalistycznych technik aby leczyć takie schorzenia. Podczas zabiegów, kręg powraca na właściwą pozycję w kręgosłupie. Kiedy kręg powraca na swoje
miejsce, pęcherzyki gazu zostają uwolnione ze stawu wydając specyficzny dźwięk. To ten sam dźwięk który słyszymy strzelając stawami palców, gdy np. mocno je wygniemy.
 
Kto może czerpać korzyści z chiropraktyki?
 
Osoby cierpiące min. na poniższe choroby kręgosłupa znajdą pomoc w chiropraktyce:
 
– Ból i sztywność pleców, ramion, karku, rąk, dłoni, klatki piersiowej, podbrzusza, biodra, nóg,
stóp
– Specyficzne rodzaje bólu głowy
– Rwa kulszowa
– Uszkodzenia i urazy kręgosłupa takie jak np. uszkodzenie kręgów szyjnych
– Skolioza
– Bóle nóg
– Urazy sportowe
– Zapalenia torebek stawowych (warunki powodujące zapalnie tkanki miękkiej)
– Fibromyalgia – chroniczne zapalenie mięśni i i ich sztywność
– Artretyzm
 
Inne usługi chiropraktyków
 
Pomimo tego, że główną metodą leczenia chiropraktyków jest specyficzny ucisk kręgów pozwalający na ich ponowne umiejscowienie w odpowiedniej pozycji. Wielu chiropraktyków używa również inne metody terapii kręgosłupa włączając:
– Ćwiczenia
– Masaż
– Stosowanie diety
– Modyfikacja stylu życia pacjenta taka jak np.: rzucanie palenia, odchudzanie i zarządzanie stresem
 
Chiropraktycy wykorzystują więc nie tylko techniki ucisku kręgów, lecz także wiele innych metod i zaleceń poprawiających jakość życia, dążąc do takiej poprawy stanu zdrowia pacjenta by mógł się on cieszyć pozbawionym bólu życiem.
 
 

Kuliksystem – Dyplomowany Gabinet Terapii Manualnej

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Najpopularniejsze telefony w 2021

0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)zdrowie

Sesja zimowa – to nie musi być trudne!

  Kiedy dni są krótkie, przyroda dawno już zapadła w sen zimowy, a pogoda zachęca do skulenia się pod kocem z kubkiem herbaty, trudno jest skupić się na nauce. Co w takich okolicznościach możemy zrobić, aby wspierać koncentrację i z energią podejmować codzienne wyzwania? Istnieją sposoby, które zmotywują studentów do wielkich czynów!

  Czytaj...
  (fem)zdrowie

  Jak zabrać się za realizację postanowień noworocznych związanych z odchudzaniem?

   Często nie zdajemy sobie sprawy, że problem nie polega na tym, że nie potrafimy dotrzymać postanowień noworocznych. Wyznaczając cele, upewnij się, że rzeczywiście są konkretne, osiągalne, mierzalne, osadzone w czasie i realistyczne. W przeciwnym razie narażasz się na spadek motywacji i bolesną porażkę. Sprawdź, jak wdrożyć i utrzymać postanowienia związane z odchudzaniem!

   Czytaj...
   (fem)zdrowie

   JAK PRAWIDŁOWO MYĆ RĘCE?

    Badania wskazują, że ponad 90 proc. Polaków myje ręce źle: za rzadko, niedokładnie, za krótko (przeważnie około 5 sekund), bez użycia właściwych środków higienicznych. Tymczasem wystarczy 30 sekund i odrobina skrupulatności, żeby pozbyć się z dłoni bakterii i drobnoustrojów. Tak, to nie mit! 30 sekund może wpłynąć na Twoje zdrowie! Warto wyrobić sobie ten nawyk […]

    Czytaj...