Czas wolny

 

Tu mamy wyzwanie w zarządzaniu czasem własnym, jak zadania można zlecać, jak do zadań można się motywować, tak z czasem wolnym też coś trzeba zrobić…

 

Ćwiczenie
Czas wolny to:
…………….
Rozrywka to:
………….
Zażywać spokoju to:
…………….
Odpoczywać to:
……………….
Relaksować się to:
………………………….
Hobby to:
………………………..

 

Czy rzeczywiście odpoczywać w czasie wolnym? czy pracować? Dążyć do osiągania celów?

 

– Nawet Pan Bóg odpoczywał
– Ciężko się napracowałeś, zasłużyłeś na odrobinę wolnego czasu
– Jak odpoczniesz będziesz mógł lepiej pracować
– Masz prawo do wypoczynku

 

Zabawa, wypoczynek, pozwalają rozwinąć inne pola umysłu, pomagają w panowaniu nad swoją koncentracją. Wyobraź sobie, że możesz na chwilę zapomnieć o problemach, o celach jakie masz osiągnąć, poczuj się choć przez chwilę wolny, od tego właśnie jest czas wolny.

 

Sam musisz poszukać miejsc, czynności, dzięki którym czujesz się zrelaksowany i wypoczęty. Pamiętaj nic Cię nie goni… jeśli sam sobie zaplanujesz wypoczynek, weź pod uwagę że jest on częścią Twojego Planu to ty tak ustaliłeś i to ty masz na to wpływ.

 

Pamiętaj!
Nie odkładaj odpoczynku na później… to niestety najłatwiej odłożyć, bo nikt tu nas nie goni. Wypoczynek należy planować z taką samą wagą jak każdą inną czynność, bo jest tak samo ważna.

 

Ćwiczenie
Przypomnij sobie, w co bawiłeś się w przeszłości, te mile spędzone chwile, kiedy się dobrze bawiłeś, co sprawiło że miło je pamiętasz, co lubiłeś robić? Wypisze je:
…………………
…………………
…………………
…………………
…………………
Skoro były miłe, miło się o nich myśli to czemu ich nie powtórzyć?

 

Skoro coś lubię, sprawia mi to przyjemność – robię to – tak spędzam czas wolny.

 

A ty jak spędzasz, robisz to co lubisz? A może robisz to co otoczenie lubi?

 

Spacerowałem kiedyś po Krupówkach w Zakopanym, usiadłem sobie na ławeczce i przypatrywałem się spacerującym wczasowiczom. Powiem tak, mieszkam w Krakowie przyzwyczajony jestem do tego ze ludzie szybko chodzą, bo się wszędzie spieszą, a tam w Zakopanym? Coś niesamowitego – nikomu się spieszy jakby czas się zatrzymał, wszyscy spacerują żółwim tempem. Najlepsze w tej obserwacji było to, że dla większości był to taki połowiczny wypoczynek 🙁 połowa z tych ludzi energicznie rozmawiała przez telefon podczas tego spaceru najczęściej o interesach…

 

Ludzie nie potrafią się uwolnić od tego całego wiru spraw co ich na codzień otacza. Co to za wycieczka, co to za wypoczynek, na który zabierasz laptopa i non-stop pracujesz? Co to za wypoczynek z pięcioma telefonami na dzień, bo w firmie coś się dzieje!

 

Jeżeli masz podobny problem, spróbuj pobyć przez chwilę samotnie, wyjedź na dzień dwa, z dala od komputera, narzędzi pracy, wyłącz telefon, schowaj wszystko co Ci może o pracy przypominać
 

 

Tomek Urban 

 

podobne wpisy

(fem)akademia

Numerologia 6 – mocne i słabe strony osób z taką wibracją

Cyfra 6 jest symbolem człowieka, dla którego ważne jest szczęście najbliższych. Niestety często dobro bliskich przedkłada on ponad swoje własne. Jest znakomitym słuchaczem, który każdemu chętnie służy radą. Czym jeszcze wyróżnia się numerologiczna 6?

Czytaj...
(fem)akademia

Gwiazdy inwestują w rozwój dzieci

Osoby znane ze świata mediów i show biznesu chętnie inwestują w rozwój swoich dzieci. W szczególności, kiedy ich pociechy przygotowują się do najważniejszych dla nich egzaminów, takich jak sprawdzian ośmioklasisty czy matura. Dobra szkoła to jedno, ale równie ważne jest wsparcie dziecka odpowiednimi korepetycjami. 

Czytaj...
(fem)akademia

Gwiazdy dla dzieci jeździły na hulajnogach

W październiku odbył się charytatywny pokaz mody pod hasłem Barwy Jesieni, który ma zapewnić najbardziej potrzebującym maluchom ciepłą odzież na nadchodzące miesiące. Tego dnia gwiazdy licznie przybyły do Grodziska Mazowieckiego, by wesprzeć akcję charytatywną. Jednym ze sponsorów pokazu była marka Motus producent hulajnóg elektrycznych. 

Czytaj...