Depilacja pastą cukrową w domu

Depilacja to zabieg kosmetyczno- higieniczny, który wiele kobiet musi wykonywać codziennie. By zmniejszyć tę częstotliwość warto zastosować metody, który sprawiają, że włosy wyrywane są razem z cebulkami. Przykładem takiego zabiegu jest depilacja pastą cukrową, którą można wykonać w gabinecie lub samodzielnie w domu.

Gotowy preparat czy przygotowanie w domu?

Pastę cukrową można kupić przez internet, ale coraz częściej pojawia się także w stacjonarnych drogeriach. Może ona występować w dwóch formach: na ciepło i na zimno. Pastę na zimno, która w pojemniku jest w formie twardej substancji należy tak długo ugniatać w palcach, aż zyska ciągnącą i miękką konsystencję, zaś tę na gorąco podgrzewa się w kąpieli wodnej.

Depilacja pastą cukrową jest także możliwa do wykonana za pomocą samodzielnie przyrządzonej mikstury, która składa się z cukru i soku z cytryny oraz odrobiny wody. Mieszaninę zagotowuje się przez kilka minut i pozostawia do ostygnięcia a następnie wyrabia w palcach. Trzeba pamiętać o tym, że za pierwszym razem pasta cukrowa może po prostu się nie udać. Czasami wynika to ze złych proporcji, jednakże wraz ze wzrostem doświadczenia z pewnością będzie ona wychodziła coraz bardziej użyteczna.

Przygotowania do zabiegu

Powierzchnię, która będzie poddawana zabiegowi, jakim jest depilacja pastą cukrową można lekko przypudrować talkiem, jednakże sama pasta ma taką właściwość, że nie przykleja się do skóry, a jedynie okala włoski. Kiedy nałożymy ją na skórę należy szybkim i zdecydowanym ruchem ją zerwać pod włos, jak najbardziej równolegle do skóry. To sprawi, że zabieg będzie skuteczny i mniej bolesny,

Depilacja pastą cukrową pozwala cieszyć się gładkimi nogami czy pachami nawet do 4 czy 5 tygodni. Wiele zależy od indywidualnego tempa wzrostu włosa. W przypadku miejsc trudniej dostępnych warto zabieg wykonywać przed lustrem lub z pomocą przyjaciółki, ponieważ jeżeli nie widzimy partii ciała, z których usuwane jest owłosienie, trudniej nam będzie przeprowadzić zabieg dokładnie.

depilacja-2

Po zabiegu

Podrażnienia, które mogą się pojawić po depilacji znikają raczej bardzo szybko, po kilkudziesięciu minutach lub kilku godzinach w przypadku bardzo wrażliwej skóry. Resztki pasty można usunąć ciepłą, wodą, która ją bez problemu rozpuści. Na depilowane partie można zastosować także krem łagodzący czy też zapobiegający szybkiemu odrastaniu włosków.

Jeżeli będziemy stosować depilację pastą cukrową za każdym razem, bardzo szybko zauważymy, że włoski, które zaczęły odrastać są słabe, jasne i rzadkie. To sprawi, że ten zabieg będzie jeszcze łatwiejszy i mniej bolesny. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że wyrywanie włosków z cebulami zawsze wiąże się z pewnymi odczuciami bólowymi i są kobiety, które wolą metodą krótkotrwałą a niebolesną.

Depilacja pastą cukrową przywędrowała do nas z krajów arabskich lecz w Europie popularyzuje się bardzo szybko, jako metoda naturalna, efektywna i dająca długotrwałe efekty. Koszt zrobienia pasty cukrowej to jedynie około 3 zł, co dodatkowo wpływa na atrakcyjność tego sposobu usuwania włosków.

Jeżeli po przeczytaniu adresu nadal nie jesteś przekonana do samodzielnej depilacji pastą cukrową sprawdź co mają do zaoferowania profesjonalne salony takie jak Medica SPA z Warszawy.

podobne wpisy

zabiegi

Jak nakładać puder do twarzy i jakie są jego rodzaje?

Puder do twarzy jest kosmetykiem służącym do matowania skóry, nadawania jej jednolitego kolorytu oraz utrwalenia makijażu. Istnieją różne rodzaje pudrów, które mogą być stosowane w zależności od preferencji i potrzeb. Jednym z najpopularniejszych rodzajów pudrów jest puder do twarzy, który jest dostępny zarówno w formie sypkiej, jak i prasowanej. Puder transparentny Puder transparentny jest idealny […]

Czytaj...
zabiegi

Zestaw do hybrydy – podstawa udanego manicure’u

Planujesz zrobić sobie manicure hybrydowy? To świetnie! Z pewnością masz już podstawowe akcesoria do pielęgnacji paznokci: pilnik, cążki, waciki, zmywacz… Zanim zaczniesz swoją przygodę z hybrydą, zapoznaj się także z pozostałymi dostępnymi w sklepach produktami, które pozwolą Ci zostać mistrzynią samodzielnej stylizacji paznokci. Baza, top, cleaner – czy na pewno ich potrzebujesz? Przede wszystkim rozejrzyj […]

Czytaj...
zabiegi

Kampania wizerunkowa Derma Instytut

Klinikę Derma Instytut we Wrocławiu odwiedziła Ambasadorka – Monika Richardson. Niesamowita energia, elegancja i szeroki uśmiech to jej znaki rozpoznawcze, a optymizmem jest w stanie zarazić każdego. 

Czytaj...