Dieta Spowalniająca

Skupienie przed posiłkiem wywołuje w organizmie reakcję odprężającą, zmieniającą w krótkim czasie metabolizm – wspomagając naturalny proces wchłaniania związków odżywczych, poprawiając krążenie krwi w żołądku oraz wydzielanie enzymów trawiennych.
Poziom stresu lub stopień odprężenia, nasze myśli, przeżycia oraz sam rytm jedzenia, towarzyszące nam w ciągu dnia, radykalnie wzmagają przemianę materii – znacznie częściej niż samo pożywienie.
 
Według autora jemy nadmiernie – a więc także tyjemy – ponieważ dbamy o to, co na pozór wydaje się mało ważne, ale w rzeczywistości niezmiernie wspomaga optymalne przyswajanie pożywienia. Pierwsze zalecenie „diety spowalniającej” brzmi tak: odstawmy leki ułatwiające trawienie, zapomnijmy o wydumanych „cudownych dietach” oraz mitach w rodzaju „schudnąć można tylko jedząc mniej i zażywając więcej ruchu”. Zalecenie drugie instruuje szczegółowo, jak podczas jedzenia osiągnąć równowagę ciała, umysłu i ducha…

DIETA SPOWALNIAJĄCA
Marc David

EAN 9788311107014
Tłumaczenie: Tomasz Świeściak
216 stron, format 150×210 mm, oprawa miękka

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)zdrowie

Otwarcie Laboratorium Centralnego DIAGNOSTYKA

  DIAGNOSTYKA to największa, ogólnopolska sieć laboratoriów medycznych. Od ponad 20 lat nieustannie stawia na rozwój oraz najwyższą jakość proponowanych badań i usług. To 180 nowoczesnych laboratoriów, 7000 wykwalifikowanych pracowników i 1000 punktów pobrań dedykowanych bezpośredniej obsłudze pacjentów. Czy wiesz, że tylko w ubiegłym roku w laboratoriach DIAGNOSTYKA wykonano łącznie ponad 120 milionów badań?

  Czytaj...
  (fem)zdrowie

  Tarczyca i jod

   Spójrzmy na całą listę objawów: przewlekłe zmęczenie, osłabienie, senność, problemy z koncentracją i pamięcią, stany depresyjne, łatwe marznięcie, suchość skóry, łamliwe włosy, nieregularne miesiączkowanie… Czy nie brzmi to znajomo? Przyczyna może być jedna: niedoczynność tarczycy.

   Czytaj...
   (fem)zdrowie

   Sesja zimowa – to nie musi być trudne!

    Kiedy dni są krótkie, przyroda dawno już zapadła w sen zimowy, a pogoda zachęca do skulenia się pod kocem z kubkiem herbaty, trudno jest skupić się na nauce. Co w takich okolicznościach możemy zrobić, aby wspierać koncentrację i z energią podejmować codzienne wyzwania? Istnieją sposoby, które zmotywują studentów do wielkich czynów!

    Czytaj...