Dieta Spowalniająca

Skupienie przed posiłkiem wywołuje w organizmie reakcję odprężającą, zmieniającą w krótkim czasie metabolizm – wspomagając naturalny proces wchłaniania związków odżywczych, poprawiając krążenie krwi w żołądku oraz wydzielanie enzymów trawiennych.
Poziom stresu lub stopień odprężenia, nasze myśli, przeżycia oraz sam rytm jedzenia, towarzyszące nam w ciągu dnia, radykalnie wzmagają przemianę materii – znacznie częściej niż samo pożywienie.
 
Według autora jemy nadmiernie – a więc także tyjemy – ponieważ dbamy o to, co na pozór wydaje się mało ważne, ale w rzeczywistości niezmiernie wspomaga optymalne przyswajanie pożywienia. Pierwsze zalecenie „diety spowalniającej” brzmi tak: odstawmy leki ułatwiające trawienie, zapomnijmy o wydumanych „cudownych dietach” oraz mitach w rodzaju „schudnąć można tylko jedząc mniej i zażywając więcej ruchu”. Zalecenie drugie instruuje szczegółowo, jak podczas jedzenia osiągnąć równowagę ciała, umysłu i ducha…

DIETA SPOWALNIAJĄCA
Marc David

EAN 9788311107014
Tłumaczenie: Tomasz Świeściak
216 stron, format 150×210 mm, oprawa miękka

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Najpopularniejsze telefony w 2021

0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)zdrowie

Sesja zimowa – to nie musi być trudne!

  Kiedy dni są krótkie, przyroda dawno już zapadła w sen zimowy, a pogoda zachęca do skulenia się pod kocem z kubkiem herbaty, trudno jest skupić się na nauce. Co w takich okolicznościach możemy zrobić, aby wspierać koncentrację i z energią podejmować codzienne wyzwania? Istnieją sposoby, które zmotywują studentów do wielkich czynów!

  Czytaj...
  (fem)zdrowie

  Jak zabrać się za realizację postanowień noworocznych związanych z odchudzaniem?

   Często nie zdajemy sobie sprawy, że problem nie polega na tym, że nie potrafimy dotrzymać postanowień noworocznych. Wyznaczając cele, upewnij się, że rzeczywiście są konkretne, osiągalne, mierzalne, osadzone w czasie i realistyczne. W przeciwnym razie narażasz się na spadek motywacji i bolesną porażkę. Sprawdź, jak wdrożyć i utrzymać postanowienia związane z odchudzaniem!

   Czytaj...
   (fem)zdrowie

   JAK PRAWIDŁOWO MYĆ RĘCE?

    Badania wskazują, że ponad 90 proc. Polaków myje ręce źle: za rzadko, niedokładnie, za krótko (przeważnie około 5 sekund), bez użycia właściwych środków higienicznych. Tymczasem wystarczy 30 sekund i odrobina skrupulatności, żeby pozbyć się z dłoni bakterii i drobnoustrojów. Tak, to nie mit! 30 sekund może wpłynąć na Twoje zdrowie! Warto wyrobić sobie ten nawyk […]

    Czytaj...