Dlaczego używać porcelany?

Pięknie nakryty stół to wysokiej jakości porcelana i bielizna stołowa podkreślająca uroczysty charakter rodzinnego spotkania.
Porcelana ponownie stała sie w naszych czasach modna i dostępna dla każdego. Pięknie nakryty stół świadczy tez o kulturze gospodarzy i ich szacunku dla gości.
Jest on centralnym miejscem spotkań i działa jak magnes – rodzina i przyjaciele chętniej do niego siadają. Przy stole nie tylko jemy i pijemy, ale też rozmawiamy ze sobą.
To wyjątkowa okazja do zacieśniania więzi rodzinnych.
 
W okres kiedy duży nacisk kładzie się na ekologię rewelacyjnie wpisują się lniane obrusy.
To tradycyjna, polska bielizna stołowa, która tworzy uroczystą oprawę i pięknie komponuje się z porcelaną.
Obrusy wykonane z najwyższej jakości lnu są w stanie przetrwać kilka pokoleń i mogą stać się wyjątkowo cennym dziedzictwem. Niegdyś kobiety przed swoim ślubem miały obowiązek przygotować tzw. wyprawę.
Był to komplet pościeli i bielizny stołowej, na których znajdowały sie ręcznie haftowane monogramy. Wyjątkowym dopełnieniem lnianych obrusów jest koronka klockowa.
Ręczna produkcja takiej koronki jest bardzo czasochłonna i wymaga ogromnej wprawy. Wytworzenie 1m takiej koronki trwa ok 6 miesięcy.
 
Czy warto dzisiaj powrócić do tradycji naszych rodziców i dziadków? Zdecydowanie tak.
Obecnie nie zabiegamy już o zapewnienie najbardziej podstawowych potrzeb naszych rodzin. Myślimy raczej o podnoszeniu standardu.
Porcelana i lniane obrusy są modne i świadczą o wysokiej kulturze gospodarzy. Ponadto przebywanie przy tak pięknie nakrytym stole, w uroczystej atmosferze, sprawia wiele radości, zachęca do prowadzenia rozmów, zbliża ludzi do siebie!
 

Porcelana Regalia

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Najpopularniejsze telefony w 2021

0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)ciekawostki

Jak zamówić kuriera DPD?

  Zamawianie kuriera to przydatne usługi, jakie dadzą nam komfort. Korzystanie z przesyłek i zakupów online w dzisiejszych czasach jest niezwykle popularne, dlatego coraz chętniej sięgamy po usługi kurierskie. Na uwagę zasługuje kurier DPD, jakiego łatwo zamówimy do domu.Czym cechuje się taka usługa? Jakie zalety ma DPD zamówienie kuriera? Kiedy skorzystać z takiej opcji?

  Czytaj...
  (fem)ciekawostki

  Jak wykorzystać syrop klonowy w kuchni?

   Jedyny w swoim rodzaju smak. Taki jest właśnie syrop klonowy. Jego smaku nie da się pomylić z żadnym innym. Oprócz walorów kulinarnych jest on również zdrowy, ponieważ dostarcza organizmowi wiele witamin i minerałów. Tak więc, można połączyć przyjemne z pożytecznym. Najbardziej popularny jest na nowym kontynencie, w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. A wywodzi się jeszcze […]

   Czytaj...
   (fem)ciekawostki

   HULAJ DOBRO w zasięgu… nogi!

    To, że HULAJnogi elektryczne są obecnie w modzie, wiemy wszyscy. Na każdym kroku można spotkać te superszybkie jednoślady. Dlaczego DOBRO? Sprzęty te są przyjazne naszej planecie, a także… nam samym!

    Czytaj...