Dlaczego używać porcelany?

Pięknie nakryty stół to wysokiej jakości porcelana i bielizna stołowa podkreślająca uroczysty charakter rodzinnego spotkania.
Porcelana ponownie stała sie w naszych czasach modna i dostępna dla każdego. Pięknie nakryty stół świadczy tez o kulturze gospodarzy i ich szacunku dla gości.
Jest on centralnym miejscem spotkań i działa jak magnes – rodzina i przyjaciele chętniej do niego siadają. Przy stole nie tylko jemy i pijemy, ale też rozmawiamy ze sobą.
To wyjątkowa okazja do zacieśniania więzi rodzinnych.
 
W okres kiedy duży nacisk kładzie się na ekologię rewelacyjnie wpisują się lniane obrusy.
To tradycyjna, polska bielizna stołowa, która tworzy uroczystą oprawę i pięknie komponuje się z porcelaną.
Obrusy wykonane z najwyższej jakości lnu są w stanie przetrwać kilka pokoleń i mogą stać się wyjątkowo cennym dziedzictwem. Niegdyś kobiety przed swoim ślubem miały obowiązek przygotować tzw. wyprawę.
Był to komplet pościeli i bielizny stołowej, na których znajdowały sie ręcznie haftowane monogramy. Wyjątkowym dopełnieniem lnianych obrusów jest koronka klockowa.
Ręczna produkcja takiej koronki jest bardzo czasochłonna i wymaga ogromnej wprawy. Wytworzenie 1m takiej koronki trwa ok 6 miesięcy.
 
Czy warto dzisiaj powrócić do tradycji naszych rodziców i dziadków? Zdecydowanie tak.
Obecnie nie zabiegamy już o zapewnienie najbardziej podstawowych potrzeb naszych rodzin. Myślimy raczej o podnoszeniu standardu.
Porcelana i lniane obrusy są modne i świadczą o wysokiej kulturze gospodarzy. Ponadto przebywanie przy tak pięknie nakrytym stole, w uroczystej atmosferze, sprawia wiele radości, zachęca do prowadzenia rozmów, zbliża ludzi do siebie!
 

Porcelana Regalia

podobne wpisy

Realizacja Beata Kołodziejczyk Aranżacja salonu projektowanie wnetrz
dom i ogród

Projektowanie wnętrz dla każdego – jak zacząć? Kompendium wiedzy z aranżacji wnętrz

Kiedy zaczynamy swoją przygodę z projektowaniem wnętrz, warto znać kilka podstawowych zasad, które pomogą nam stworzyć funkcjonalne i estetycznie atrakcyjne przestrzenie. Poniżej znajdziesz szczegółowy przewodnik, który pomoże Ci zrozumieć, jak skutecznie aranżować wnętrza, niezależnie od wielkości pomieszczenia czy stylu, który preferujesz. Projektowanie wnętrz jest dla każdego!

Czytaj...
dom i ogród

Jakie legowisko dla kota wybrać? 

Na rynku jest obecnie tak wiele różnych rodzajów legowisk dla kotów, że trudno jest określić, które z nich jest odpowiednie dla Twojego kociego przyjaciela. Jednak przy odrobinie badań możesz znaleźć idealne legowisko dla kota, dostosowane do jego indywidualnych potrzeb.

Czytaj...
(fem)ciekawostki

15-minutowe miasto, czyli luksus bliskości i dostępności

Jeszcze niedawno wizja miast przyszłości skupiała się wokół latających samochodów, przestrzeni wypełnionych sztuczną inteligencją, gdzie ruchome chodniki dowożą ludzi do pracy. Tymczasem rozwój miast w trzecim dziesięcioleciu XXI wieku idzie w całkiem przeciwną stronę. Wracamy do kameralnych społeczności lokalnych, idei slow life i zielonych przestrzeni, gdzie najważniejsze potrzeby życia codziennego można załatwić w ciągu 15-minutowego […]

Czytaj...