Do aktywnych świat należy!

Pływanie, jeżdżenie na rowerze, wędrówki po górach, tenis czy piłka nożna – złota polska jesień oferuje pełną gamę sposobów na zbudowanie formy życia wszystkim miłośnikom sportów i aktywności na świeżym powietrzu. Oto parę zasad, jak należy ćwiczyć z głową, aby wzmocnić swoją kondycję, dobrze się regenerować i cieszyć się sprawnością fizyczną przez cały rok. 

Dywersyfikacja

To trudne słowo pomaga w wielu sferach życia. W przypadku budowania kondycji chodzi o wybieranie różnych form aktywności, zamiast trzymania się wyłącznie jednej. Np. wioślarzowi przyda się uzupełnienie treningu o ćwiczenia wzmacniające nogi, a piłkarzowi – ćwiczenie górnej partii ciała. Uzupełniaj swój trening w zależności od potrzeb twojego organizmu i pamiętaj, że najważniejsza jest ogólna sprawność. 

Kiedy łapie skurcz

Wszyscy sportowcy wiedzą, jak to jest. Skurcze łapią w najmniej spodziewanym momencie i nie mają litości. Ale jest łatwy sposób, aby im zapobiec. Codziennie rozpuszczaj w wodzie jedną tabletkę Plusssz 100% Skurcz Complex – specjalistyczny preparat polecany osobom aktywnym fizycznie. Plusssz 100% Skurcz Complex zawiera magnez oraz potas, które pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni, a także 5 najważniejszych witamin z grupy B. Żegnajcie skurcze, najwięksi wrogowie sportowca!

Śpij dobrze…

…czyli długo. Sen to zdrowie i nie są to tylko puste słowa. Podczas snu mięśnie się regenerują i rośnie nasza wydolność. Jeśli nie jesteś w stanie wygospodarować 8 godzin na sen w nocy, rób sobie drzemki w środku dnia. Zresztą po intensywnym treningu na świeżym powietrzu nikt nie będzie musiał ci przypominać o zbawiennym działaniu snu, bo organizm sam się o niego upomni.

Kiedy pogoda się psuje

Nie musisz trenować codziennie. Wskazane są nawet przerwy w ćwiczeniu. Ale jeśli potrzebujesz aktywności fizycznej, a pogoda temu nie sprzyja, wykorzystaj sprzęty domowe i zrób sobie alternatywny trening. Przy pomocy krzesła można wspaniale wzmocnić mięśnie nóg, pośladków i brzucha. Truchtaj po schodach lub przeskakuj po dwa lub trzy schodki. Spinaj pośladki przy myciu zębów i naucz się tańczyć tańce irlandzkie z YouTube’em. Możliwości jest nieskończenie wiele! 

Pamiętaj o nawadnianiu

W czasie treningu nie można zapomnieć o uzupełnianiu płynów. Zapotrzebowanie na nie rośnie wraz z intensywnością aktywności. Eksperci radzą, aby pić zarówno przed, w trakcie, jak i po ćwiczeniu. Warto również dodać do bidonu z wodą tabletkę Plusssz 100% Magnez Forte + B-Complex – specjalistyczny preparat, którego składniki  przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz pomagają  w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego. W ten sposób nawadniając się, wspierasz swój organ  izm w walce ze zmęczeniem!

Plusssz 100% Skurcz Complex to suplement diety niezawierający cukru, z sokiem owocowym w proszku o smaku pomarańczowo-grejpfrutowym, w formie tabletek musujących do rozpuszczania. Specjalistyczny preparat Plusssz 100% Skurcz Complex jest polecany osobom aktywnym fizycznie,  na skurcze mięśni, a także przy drżeniu powiek. Zawiera niezbędny dla organizmu magnez oraz potas, które pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni oraz 5 najważniejszych witamin z grupy B w ilościach zapewniających 100% dziennych Referencyjnych Wartości Spożycia dla osób dorosłych w 1 tabletce.
Zawartość opakowania: 20 tabletek
Cena: ok. 12 zł

Plusssz 100% Magnez Forte + B-Complex to suplement diety niezawierający cukru, z sokiem owocowym w proszku o smaku pomarańczowo-grejpfrutowym, w formie tabletek musujących do rozpuszczania w wodzie. Specjalistyczny preparat Plusssz 100% Magnez Forte + B-Complex jest polecany w stanach zmęczenie i znużenia, w sytuacjach stresowych oraz osobom pijącym kawę i mocną herbatę. Zawiera niezbędny dla organizmu magnez w ilości zapewniającej 100% dziennych Referencyjnych Wartości Spożycia dla osób dorosłych w 1 tabletce, który przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, oraz B-complex – 5 najważniejszych witamin z grupy B.
Zawartość opakowania: 20 tabletek
Cena: ok. 12 zł

podobne wpisy

kondycja fizyczna

Sprzęt pomocniczy dla osób niepełnosprawnych – większy komfort życia

W dzisiejszym świecie technologia i innowacje odgrywają coraz większą rolę w poprawianiu jakości życia osób niepełnosprawnych. Dzięki postępowi w dziedzinie sprzętu pomocniczego wiele osób może cieszyć się większą niezależnością i samodzielnością w codziennym życiu. W niniejszym artykule przyjrzymy się różnym rodzajom sprzętu pomocniczego, które są dostępne i jakie korzyści przynoszą osobom niepełnosprawnym. Wózki inwalidzkie i […]

Czytaj...
(fem)zdrowie

Active Mind Complex  – nowość od Herbalife wspierająca pracę mózgu

Blisko 3/4 Polaków przyznaje się do problemów z koncentracją i zapamiętywaniem informacji. Sprawności umysłowej nie pomaga codzienny stres, przemęczenie, nadmiar obowiązków. Co więcej, problem ten dotyka wszystkie grupy wiekowe. Odpowiednia dieta, suplementacja i ruch mogą wspomóc pracę mózgu i poprawić nasze codzienne funkcjonowanie.

Czytaj...
(fem)zdrowie odżywianie

MRP, czyli o posiłkach w proszku i jedzeniu przyszłości…

MRP  Meal Replacement Powders to odżywcze, wieloskładnikowe, zbilansowane produkty spożywcze w postaci proszku lub formie stałej jako batonik. Posiłki w proszku są tak skomponowane, że mogą zastąpić pełnowartościowy posiłek. Zawierają wszystkie niezbędne, właściwe dla danego dania witaminy, mikroelementy oraz wszelkie niezbędne substancje odżywcze, jakie ludzki organizm potrzebuje do codziennego funkcjonowania. 

Czytaj...