Dobra wiadomość dla właścicieli serwisów internetowych, którzy pragną osiągnąć sukces

 
Głód w Internecie
Od początku swego istnienia Internet jest i zawsze będzie kopalnią informacji. Codziennie, w każdej minucie miliony ludzi wędrują po Sieci w poszukiwaniu najnowszych wiadomości, porad, tajemnic, sensacji i rozwiązań problemów. To jest JEDYNY powód, dla którego ktokolwiek zagląda na twoje strony.

Internauci cierpią na ciągły niedosyt świeżych wiadomości, są nieustannie spragnieni nowych, interesujących treści. Oznacza to, że mamy do czynienia z ogromnym popytem na informacje. Co więcej, ten niezaspokojony głód będzie ciągle wzrastał. Użytkownicy Sieci z dnia na dzień pragną wiedzieć więcej, chcą być poinformowani szybciej, lepiej i skuteczniej.

Każdego dnia, na twoje strony zagląda tłum konsumentów, spragnionych świeżej dostawy smakowitej treści. Ich wizyty to natarczywa prośba, wręcz desperackie błaganie o nową dostawę wartościowej informacji. Klikają po kolejnych stronach w poszukiwaniu nowości, które zaspokoją ich pragnienie.

Aby się o tym przekonać, wystarczy spojrzeć w logi serwera. W większości przypadków duża liczba odwiedzin, to kilkusekundowe wizyty. Co to oznacza? Że większość odwiedzających nie znalazła tego, czego szukała. Odchodzą z niczym, kierując swą uwagę na inne strony.

Dla kreatywnego marketera to bardzo dobra wiadomość: jest jeszcze ogromna nisza do zagospodarowania! Internauci, którzy odchodzą z kwitkiem, nie znajdując niczego dla siebie na naszej stronie, nadal są głodni informacji. Wciąż jest dużo do zrobienia, rynkowy tort jest ogromny i dla nikogo go nie zabraknie. Odkryj, czego szukają 'kilkusekundowcy’, dostarcz im poszukiwaną treść, a osiągniesz sukces.

Strategia sukcesu
Internauci są bezwzględnymi egoistami. Skupieni tylko na własnych korzyściach, nie znają litości ani wdzięczności. Liczy się tylko jedna zasada: Co ja będę z tego miał? To jest klucz do zaspokojenia ich pragnień.

A ty, czym karmisz swoich gości? Jakiej treści dostarczasz? Co z tego mają?

Jeżeli chcesz osiągnąć sukces w Internecie, to nigdy nie możesz tracić z oczu faktu, że to wartościowa informacja jest towarem, który naprawdę się w Sieci liczy. Dopiero na drugim miejscu, jako dodatek, możesz zaoferować swoje usługi i produkty. Aby zagwarantować sobie komercyjny sukces, musisz je powiązać z informacjami poszukiwanymi przez klientów.

Strategia ta zmienia oblicze perswazji w Internecie. Nie musisz przekonywać – daj po prostu klientom to, czego szukają. Oczywiście, sama informacja niczego nie sprzeda. Jej głównym celem jest zaostrzenie apetytu na twoje produkty. Odkryj przed internetową widownią nowe możliwości, jakie drzemią w oferowanych usługach. Pokaż, jak wiele korzyści osiągają użytkownicy tego, co sprzedajesz. Podziel się wiedzą, która zmienia życie na lepsze.

Kładąc nacisk na dostarczaną internautom treść, nie możemy jednak zapomnieć, że równie ważny jest sposób, w jaki ją prezentujemy. Nie może to być kalka ze świata druku. Internet jest interaktywnym medium i cechę tę musimy uwzględnić w naszej prezentacji. Czytanie samego tekstu (często zbyt długiego) jest nudne i męczące. Dodanie do treści takich atrybutów jak dźwięk i video ożywia przekaz i gwarantuje uwagę odbiorcy. A to oznacza, że łatwiej nam będzie doprowadzić go do NOR (Najbardziej Oczekiwanej Reakcji), którą jest najczęściej złożenie zamówienia.

Podsumowanie
Droga do sukcesu on-line, bez względu na rodzaj oferowanych produktów i usług, zaczyna się od dostarczenia potencjalnym klientom wartościowych i poszukiwanych treści. Ogromny i wciąż narastający głód informacji sprawia, że Internet staje się rynkiem o praktycznie nieograniczonym potencjale. Skoncentrowanie planu marketingowego na zaspokojeniu głodu informacyjnego gwarantuje powodzenie i sukces w sprzedaży w Internecie.
 
Dlatego tak ważne jest publikowanie wartościowych artykułów w serwisie internetowym. Dzięki nim, wędrujący od strony do strony internauta będzie miał powód, by zatrzymać się dłużej na naszej stronie. Aby jednak do nas powrócił, trzeba w miarę często dodawać do serwisu wciąż nowe treści i materiały. Głodnych trzeba nakarmić, a będą ciągle wracali.

Ale skąd brać nowe materiały do prezentacji w serwisie? To pytanie spędza sen z powiek wielu właścicielom stron. Dobrym sposobem jest obserwacja aktualnych trendów w branży i powiązanie z nimi produktu lub usługi. Inną, rewelacyjną metodą na zdobycie świeżych i atrakcyjnych tematów jest korespondencja z obecnymi klientami. Pytania, jakie zadają, uwagi, którymi się dzielą, stanowią doskonałą podstawę do odświeżenia zawartości firmowej witryny.

Ostatecznie, uciążliwe pisanie nowych artykułów na stronę można zlecić copywriterowi. Jego problemem będzie stworzenie atrakcyjnych dla internautów informacji. Ma to tę zaletę, że tak przygotowane materiały będą dopasowane do charakteru Internetu i łatwe w odbiorze dla klientów.  W ten sposób zagwarantujemy sobie popularność a poprzez dostarczenie internautom poszukiwanych informacji, rosną nasze szanse na zrobienie z nich klientów. 
 
 
Darek Puzyrkiewicz
 
 

podobne wpisy

(fem)ciekawostki

15-minutowe miasto, czyli luksus bliskości i dostępności

Jeszcze niedawno wizja miast przyszłości skupiała się wokół latających samochodów, przestrzeni wypełnionych sztuczną inteligencją, gdzie ruchome chodniki dowożą ludzi do pracy. Tymczasem rozwój miast w trzecim dziesięcioleciu XXI wieku idzie w całkiem przeciwną stronę. Wracamy do kameralnych społeczności lokalnych, idei slow life i zielonych przestrzeni, gdzie najważniejsze potrzeby życia codziennego można załatwić w ciągu 15-minutowego […]

Czytaj...
(fem)ciekawostki

Jak zamówić kuriera DPD?

Zamawianie kuriera to przydatne usługi, jakie dadzą nam komfort. Korzystanie z przesyłek i zakupów online w dzisiejszych czasach jest niezwykle popularne, dlatego coraz chętniej sięgamy po usługi kurierskie. Na uwagę zasługuje kurier DPD, jakiego łatwo zamówimy do domu.Czym cechuje się taka usługa? Jakie zalety ma DPD zamówienie kuriera? Kiedy skorzystać z takiej opcji?

Czytaj...
(fem)ciekawostki

Jak wykorzystać syrop klonowy w kuchni?

Jedyny w swoim rodzaju smak. Taki jest właśnie syrop klonowy. Jego smaku nie da się pomylić z żadnym innym. Oprócz walorów kulinarnych jest on również zdrowy, ponieważ dostarcza organizmowi wiele witamin i minerałów. Tak więc, można połączyć przyjemne z pożytecznym. Najbardziej popularny jest na nowym kontynencie, w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. A wywodzi się jeszcze […]

Czytaj...