Domowa depilacja

Zanim przejdziemy do działania – poznajmy sposoby oraz porady producenta delikatnej, lecz skutecznej linii produktów do depilacji twarzy i ciała „Sensual” – Laboratorium Kosmetycznego Joanna.
Wszystkie przedstawione sposoby są na tyle łatwe do przeprowadzenia i delikatne dla skóry, że można wykonać samodzielnie w domu.

 
GOLENIE
Jedną z najbardziej popularnych metod na usunięcie włosków z ciała jest golenie.
Metoda ta jest bezbolesna i szybka w wykonaniu, jednak włoski bardzo szybko odrastają, wobec czego efektem gładkiej skóry nie nacieszymy się zbyt długo.
 Warte zauważenia jest także to, że odrastające włoski wydają się grubsze i twardsze, dlatego ten rodzaj powinniśmy traktować jako ewentualność w nagłych i niespodziewanych sytuacjach.
 
Jak najlepiej usunąć włoski tym sposobem? Na wilgotnej skórze rozcieramy żel do golenia np. Joanna Sensual (cena ok. 12 zł), który zmienia się szybko w kremową pianę, zmiękczającą włóko włosa oraz zapewniającą łagodne i dokładne golenie. Żel Joanna Sensual wzbogacony został o ekstrakt z miodowego melona o działaniu nawilżającym i łagodzącym ewentualne podrażnienia. Po zabiegu skóra pozostaje jedwabiście gładka i miła w dotyku.
 
KREMY DO DEPILACJI

Kolejnym sposobem na szybkie i skuteczne pozbycie się włosów są kremy do depilacji np. Sensual delikatny krem do depilacji pach, rąk i okolic bikini wzbogacony olejkiem z avokado i łagodzącym ekstraktem z rumianku (cena ok. 8 zł) lub krem do depilacji nóg wzbogacony olejkiem z melona i łagodzącym ekstraktem z rumianku(cena ok. 8 zł).
 
Krem należy rozprowadzać na suchej i oczyszczonej skórze przy użyciu szpatułki wchodzącej w skład zestawu. Ważne, aby pozostawić krem na skórze mniej więcej tyle czasu ile rekomenduje producent. Po tym czasie należy z niewielkiego fragmentu skóry ściągnąć szpatułką krem i sprawdzić stan włosków. Jeśli zauważymy, że włoski nie odchodzą, należy odczekać jeszcze minutę. Usuwając krem z włoskami należy wykonywać ruch pod włos, jak przy użyciu maszynki do golenia. Aby nie uszkodzić naskórka, nie należy zbyt mocno przyciskać szpatułki do skóry. Pozostałości po kremie należy spłukać letnim strumieniem wody.
 
PLASTRY DO DEPILACJI
Innym rodzajem depilacji, podczas której usuwane są włoski wraz z cebulkami jest zastosowanie plastrów do depilacji.
 
Aby ułatwić przeprowadzenie depilacji należy dokładnie oczyścić skórę np. przy pomocy peelingu i potrzeć je ręcznikiem lub gąbką tak, by włoski się uniosły. Przed użyciem plastry pocieramy w dłoniach lub rozgrzewamy suszarką do włosów a następnie rozdzielamy plastry i przyklejamy zgodnie z kierunkiem rosnących włosków. Po dokładnym przyklejeniu plastra, odrywamy go zdecydowanym ruchem pod włos. Ten sam plaster może być użyty kilka razy. Resztki wosku z ciała najlepiej usuniemy dołączoną do zestawu lub oliwką. Dzięki zawartości dzięki zawartości ekstraktu z rumianku oliwka działa nawilżająco i kojąco na skórę oraz łagodzi ewentualne podrażnienia. Po zastosowaniu skóra pozostaje jedwabiście gładka, elastyczna i miła w dotyku.
 
Ten rodzaj depilacji, choć początkowo nieco trudny i bolesny, sprawia, że odrastające włoski są słabsze i cieńsze, a w niedługim czasie można dojść do sporej wprawy.
Wśród linii Sensual znajdziemy również: ultraskuteczne plastry Sensual Comfort do depilacji pach, rąk i okolic bikini oraz do depilacji ciała (cena ok. 10 zł), Sensual plastry z woskiem do depilacji ciała oraz do depilacji pach, rąk i okolic bikini (cena ok. 10 zł), 2 rodzaje plastrów do depilacji twarzy (cena ok. 8 zł), balsam po depilacji cena ok. 8 zł)oraz oliwkę łagodzącą (cena ok. 8 zł).
 

LINIA DO DEPILACJI SENSUAL

Sensual – Krem do depilacji nóg
Dzięki nowej formule krem do depilacji zapewnia jeszcze szybszą i skuteczniejszą depilację nóg. Zawiera ekstrakty z miodowego melona oraz rumianku, które działają łagodząco i nawilżająco. Po zastosowaniu skóra jest gładka i aksamitna w dotyku.
zapewnia szybką i skuteczną depilację nóg
jest bezbolesny i wygodny w użyciu
posiada przyjemny, świeży zapach
dodatkowo w opakowaniu znajduje się saszetką z emulsją nawilżająco-łagodzącą
 
Sensual – Krem do depilacji pach, rąk i okolic bikini

Dzięki nowej formule krem zapewnia jeszcze szybszą i skuteczniejszą depilację włosów z delikatnych partii ciała. Zawiera mleczko z awokado oraz ekstrakt rumianku, które działają łagodząco i nawilżająco. Po zastosowaniu skóra jest gładka i aksamitna w dotyku.
zapewnia szybką i skuteczną depilację delikatnych partii ciała
jest bezbolesny i wygodny w użyciu
posiada przyjemny, świeży zapach
dodatkowo w opakowaniu znajduje się saszetką z emulsją nawilżająco-łagodzącą

Sensual – Plastry do depilacji twarzy
Plastry z woskiem są przeznaczone do depilacji delikatnych partii twarzy. Dzięki swojemu kształtowi i elastycznemu podłożu skutecznie i trwale usuwają nawet najdrobniejsze włoski wraz z cebulkami. Pozostawiają skórę gładką i aksamitną nawet przez kilka tygodni, a systematycznie stosowane osłabiają włosy i spowalniają ich odrastanie. Dołączona oliwka nie tylko zmywa pozostałości wosku, ale działa na skórę kojąco i łagodząco.
plastry skutecznie usuwają włoski wraz z cebulkami
łatwe i szybkie w użyciu, w warunkach domowych pozwalają osiągnąć profesjonalny efekt
systematycznie stosowane osłabiają włosy i spowalniają ich odrastanie
 
Sensual – Plastry do depilacji twarzy comfort
Plastry Sensual Comfort o nowoczesnej formule to idealny sposób na utlraskuteczną depilację delikatnych partii twarzy. Superelestyczne, miękkie i przezroczyste podłoże sprawia, że plastry łatwo dopasowują się do kształtów twarzy i trwale usuwają nawet najmniejsze włoski. Plastry wzbogacone są w aloes, który wykazuje właściwości kojąco – nawilżające. Dołączona oliwka nie tylko zmywa pozostałości wosku, ale działa na skórę kojąco i łagodząco. Systematycznie stosowane osłabiają włosy i spowalniają ich odrastanie
dodatkowo opakowanie zawiera tubkę z oliwką łagodzącą podrażnienia
pozostawiają aksamitnie gładką skórę nawet przez kilka tygodni

 

Sensual – Plastry do depilacji ciała
Plastry z woskiem są przeznaczone do depilacji ciała. Dzięki swojej nowoczesnej, elastycznej formie plastry łatwo dopasowują się do kształtów ciała i trwale usuwają włosy wraz z cebulkami. Zawierają ekstrakt z rumianku, który działa na skórę łagodząco i kojąco. Po zabiegu efekt aksamitnie gładkiej skóry utrzymuje się przez kilka tygodni, a stosowane systematycznie osłabiają włosy i spowalniają ich odrastanie. Do opakowania dołączono buteleczkę z oliwką łagodzącą i kojącą ewentualne podrażnienia.
Skutecznie usuwają włoski wraz z cebulkami.
Systematycznie stosowane osłabiają włosy i spowalniają ich odrastanie
Przystosowane do depilacji całego ciała
 
Sensual – Plastry do depilacji ciała comfort
Plastry Sensual Comfort o nowoczesnej formule to idealny sposób na utlraskuteczną depilację ciała. Superelestyczne, miękkie i przezroczyste podłoże sprawia, że plastry łatwo dopasowują się do kształtów ciała i dokładnie usuwają zbędne owłosienie. Plastry wzbogacone są w aloes, który wykazuje właściwości kojąco – nawilżające.
systematycznie stosowane osłabiają włosy i spowalniają ich odrastanie,
dodatkowo opakowanie zawiera tubkę z oliwką łagodzącą podrażnienia,
pozostawiają aksamitnie gładką skórę nawet przez kilka tygodni.

Sensual – Plastry do depilacji pach i okolic bikini
Plastry Sensual o zapachu róży to doskonały sposób na ultrawygodną depilację pach i okolic bikini. Nowy, specjalnie dostosowany rozmiar oraz elastyczna forma plastrów zapewniają idealne dopasowanie do kształtów ciała. Pozwala to na jeszcze wygodniejsze i skuteczniejsze usunięcie zbędnego owłosienia. Po zabiegu efekt aksamitnie gładkiej skóry utrzymuje się nawet kilka tygodni. Dołączona oliwka nie tylko zmywa pozostałości wosku, ale także działa kojąco i łagodząco.
Trwale usuwają włoski wraz z cebulkami.
Specjalnie przystosowane do depilacji pach i okolic bikini
Pozwalają na komfortową, ultra skuteczną depilację
 
Sensual – Oliwka łagodząca podrażnienia
Oliwka łagodząca Sensual została stworzona specjalnie po to, aby pielęgnować skórę całego ciała, szczególnie po zabiegu depilacji. Oliwka nie tylko usuwa pozostałości wosku, ale dzięki zawartości ekstraktu z rumianku działa także nawilżająco i kojąco na powstałe w czasie zabiegu podrażniania skóry. Po zastosowaniu skóra pozostaje jedwabiście gładka, elastyczna i miła w dotyku.

 
Sensual – Balsam po depilacji
Balsam łagodzący został stworzony specjalnie po to, aby pielęgnować skórę całego ciała, szczególnie po zabiegu depilacji. Mleczko z awokado oraz ekstrakt z rumianku działają nawilżajaco i kojąco oraz łagodzą podrażniania skóry. Wyciąg z egzotycznej rośliny larrea divvaricata ma właściwości opóźniające odrastanie włosów po depilacji. Po zastosowaniu balsamu skóra pozostaje jedwabiście gładka, elastyczna i miła w dotyku.

Sensual – Żel do golenia dla kobiet
Unikalna formuła żelu do golenia Sensual została opracowana specjalnie dla delikatnej kobiecej skóry. Polecany jest zarówno do golenia nóg, jak i delikatnych obszarów pach, rąk i okolic bikini. Żel rozcierany na wilgotnym ciele zmienia się szybko w kremową pianę, która zmiękcza włóko włosa oraz zapewnia łagodne i dokładne golenie. Zawiera ekstrakt z miodowego melona, który działa na skórę nawilżająco i łagodząco. Po zabiegu skóra staje się jedwabiście gładka i miła w dotyku.

 

podobne wpisy

zabiegi

Jak nakładać puder do twarzy i jakie są jego rodzaje?

Puder do twarzy jest kosmetykiem służącym do matowania skóry, nadawania jej jednolitego kolorytu oraz utrwalenia makijażu. Istnieją różne rodzaje pudrów, które mogą być stosowane w zależności od preferencji i potrzeb. Jednym z najpopularniejszych rodzajów pudrów jest puder do twarzy, który jest dostępny zarówno w formie sypkiej, jak i prasowanej. Puder transparentny Puder transparentny jest idealny […]

Czytaj...
(fem)uroda

Ochrona przeciwsłoneczna przez cały rok z… ORIENTANĄ!

Czy wiesz, że filtr przeciwsłoneczny to twój #musthave w kosmetyczce przez cały rok? Nie tylko wiosną, czy latem, kiedy promienie słoneczne padają bezpośrednio na naszą twarz. Pamiętaj, że promieniowanie UVA dociera do naszej skóry przez cały rok, nawet w chłodniejszych miesiącach. Jest odpowiedzialne za fotostarzenie, uszkadza kolagen i elastynę oraz wyzwala większą ilość wolnych rodników. Przyczynia […]

Czytaj...
(fem)uroda

 WAKACYJNY EFEKT GLOW

To właśnie latem, staramy się jak najlepiej dbać o swoją skórę, co często wiąże się z odkrywaniem części ciała, które jesienią i zimą przykrywamy ciepłymi swetrami. Opalamy się na plaży, odsłaniamy ramiona, nogi, cieszymy się wakacyjnymi temperaturami. Na pierwszym miejscu stawiamy pielęgnację połączoną z… Efektem GLOW! 

Czytaj...