Dopasowanie

 

Pewnie wiesz, że przekaz słowny w rozmowie ma niemal marginalne znaczenie, gdyż większą część komunikatu przekazujemy niewerbalnie. Między innymi poprzez komunikaty które wysyła nasze ciało.

 

Wypróbuj kilka poniższych ćwiczeń w rozmowie z znajomymi.
W trakcie rozmowy postaraj się w sposób naturalny przybierać podobną postawę/pozycję, co osoba, z którą rozmawiasz. Jeżeli np. Twój rozmówca siedzi ze skrzyżowanymi nogami, to Ty również możesz skrzyżować nogi. Jeżeli on pochylił się w Twoją stronę, Ty delikatnie pochyl się ku niemu. Jeżeli ona zaczyna rozpinać Ci spodnie…. Ale tu już wybiegamy do następnego artykułu, więc przyhamujmy 🙂
Więcej informacji na temat dopasowania i tematów pokrewnych możesz zdobyć ze strony
www.sukces.samodoskonalenie.com

 

Ważne jest jednak to, aby dopasowując się ciałem nie robić tego w sposób sztuczny. Jeśli przybrałeś podobną postawę do rozmówcy, ale źle sie czujesz w tej postawie, to zamiast zajmować się rozmową, będziesz skupiać się na niewygodnej pozycji. Dlatego w takiej sytuacji radzę wycofać się z takiej pozycji i skorzystać z prostszych form dopasowania.

 

Gdy zbyt gwałtownie próbujesz dopasować się ciałem do drugiej osoby, to ona najczęściej to zauważa i uznaje takie zachowanie za coś dziwnego. Dlatego osobiście polecam rozpoczynanie dopasowanie ciałem od dopasowania nachyleniem górnej części ciała (od pasa w górę), gdy rozmawiamy na siedząco.

 

Często sie będzie zdarzać, że w skutek ćwiczeń nauczysz sie dopasowywać do rozmówcy automatycznie i podświadomie.
Jeżeli to Twoja podświadomość doprowadzi do dopasowania się do innej osoby, wtedy możesz zrobić następującą rzecz – uświadomić sobie, że doszło do dopasowania i wykorzystać to do swoich celów (np. przekonania drugiej osoby do czegoś).

 

Dopasowanie możesz też wykorzystać w inny sposób – do zerwania kontaktu. Jeżeli rozmawiasz z kimś z kim nie chcesz rozmowy kontynuować, ale nie wiesz za bardzo jak ją zakończyć, to przyjęcie postawy będącej przeciwieństwem dopasowania spowoduje, że druga strona poczuje się niekomfortowo i sama może zdecydować się na zakończenie kontaktu.

 

Na koniec ciekawostka. Dopasowanie możesz zastosować nie tylko w obecności rozmówcy. Dopasowanie można także czasem stosować nawet w rozmowie telefonicznej. Ale o tym niedługo będziesz mógł poczytać na stronie www.samodoskonalenie.com
 

 

Dariusz Boniukiewicz 

 

podobne wpisy

(fem)akademia

Numerologia 6 – mocne i słabe strony osób z taką wibracją

Cyfra 6 jest symbolem człowieka, dla którego ważne jest szczęście najbliższych. Niestety często dobro bliskich przedkłada on ponad swoje własne. Jest znakomitym słuchaczem, który każdemu chętnie służy radą. Czym jeszcze wyróżnia się numerologiczna 6?

Czytaj...
(fem)akademia

Gwiazdy inwestują w rozwój dzieci

Osoby znane ze świata mediów i show biznesu chętnie inwestują w rozwój swoich dzieci. W szczególności, kiedy ich pociechy przygotowują się do najważniejszych dla nich egzaminów, takich jak sprawdzian ośmioklasisty czy matura. Dobra szkoła to jedno, ale równie ważne jest wsparcie dziecka odpowiednimi korepetycjami. 

Czytaj...
(fem)akademia

Gwiazdy dla dzieci jeździły na hulajnogach

W październiku odbył się charytatywny pokaz mody pod hasłem Barwy Jesieni, który ma zapewnić najbardziej potrzebującym maluchom ciepłą odzież na nadchodzące miesiące. Tego dnia gwiazdy licznie przybyły do Grodziska Mazowieckiego, by wesprzeć akcję charytatywną. Jednym ze sponsorów pokazu była marka Motus producent hulajnóg elektrycznych. 

Czytaj...