Dopiero jak zasieję to będę miał plony

 

Dziś wiem, że z myśli nic nie mam… mogę myśleć, planować, wyznaczać cele, myśleć o działaniach… ale z tego kompletnie nic nie ma. Jedyne co mogę z tymi myślami zrobić to zabrać do grobu.

 

Widziałeś drogi czytelniku kiedyś rolnika?

 

On doskonale wie, że aby coś mieć musi dać temu zaczątek. Najpierw musi zasiać, zrobić coś by móc za jakiś czas zbierać plony. Musi wykarmić krowę by mieć mleko, nakarmić świnię by mieć mięso.

 

Zwykłe najzwyklejsze prawo natury.

 

Prosta banalna sprawa… a jednak często zdarza mi się błądzić. Wiedza o tym, że mogę otrzymać plony… to tylko myśli, marzenia, plany, cele. A je mogę tylko i wyłącznie zabrać do grobu, z nich nic się nie dzieje.

 

Nic się nie stanie jeśli czegoś w tej chwili nie poruszę.

 

Słowo którego nie ma.

 

Wiesz, są dwa słowa, jest słowo “działalność” i jest słowo ” “.

 

Przykładowo, jeśli ktoś zapyta mnie co teraz robię, odpowiem mu, że piszę tą książkę. W głowie pojawiają się myśli, mam obraz całej książki, mam obraz rozdziału itd. To jest działalność. Z działalności nie ma NIC.

 

Jest też drugie słowo na określenie tego co robię, brzmi ono tak ” “. Nie da się go wypowiedzieć. Mógłbym powiedzieć, że jest to dźwięk wciskanych klawiszy na klawiaturze komputera, ale to też nie to.

 

Wciśnij klawisz, a kiedy ekranie pojawi się literka, wtedy zrozumiesz, czym jest to słowo.

 

To jest odgłos tego rolnika, który właśnie sieje ziarno. Najpiękniejszy dźwięk jaki kiedykolwiek słyszałem – odgłos twórcy.

 

 

Tomek Urban
PS: To fragment e-booka którą właśnie tworze:) 

podobne wpisy

(fem)akademia

Numerologia 6 – mocne i słabe strony osób z taką wibracją

Cyfra 6 jest symbolem człowieka, dla którego ważne jest szczęście najbliższych. Niestety często dobro bliskich przedkłada on ponad swoje własne. Jest znakomitym słuchaczem, który każdemu chętnie służy radą. Czym jeszcze wyróżnia się numerologiczna 6?

Czytaj...
(fem)akademia

Gwiazdy inwestują w rozwój dzieci

Osoby znane ze świata mediów i show biznesu chętnie inwestują w rozwój swoich dzieci. W szczególności, kiedy ich pociechy przygotowują się do najważniejszych dla nich egzaminów, takich jak sprawdzian ośmioklasisty czy matura. Dobra szkoła to jedno, ale równie ważne jest wsparcie dziecka odpowiednimi korepetycjami. 

Czytaj...
(fem)akademia

Gwiazdy dla dzieci jeździły na hulajnogach

W październiku odbył się charytatywny pokaz mody pod hasłem Barwy Jesieni, który ma zapewnić najbardziej potrzebującym maluchom ciepłą odzież na nadchodzące miesiące. Tego dnia gwiazdy licznie przybyły do Grodziska Mazowieckiego, by wesprzeć akcję charytatywną. Jednym ze sponsorów pokazu była marka Motus producent hulajnóg elektrycznych. 

Czytaj...