Elektroniczne publikacje i tradycyjne książki

 

Stało się to za sprawą e-booków, które są tańsze niż tradycyjna, nawet tania książka.
Ebooki to elektroniczne publikacje rozpowszechniane za pomocą internetu. Najprościej mówiąc są to książki w postaci specjalnie przygotowanych plików komputerowych, w formacie PDF, które można otwierać na dowolnym komputerze, lub przy użyciu palmtopów i telefonów komórkowych. Ebooki otwiera się w darmowym programem Acrobat Reader. Są one ewolucją tradycyjnych papierowych publikacji. 

Elektroniczne publikacje w postaci ebooków zyskują w ostatnim czasie coraz większe uznanie wśród internautów i ich sprzedaż diametralnie wzrasta. Spowodowane jest to tym, że serwisy internetowe chcąc zachęcić do ich kupna często oferują darmowe ich fragmenty lub całe darmowe ebooki, oraz tym, że taka forma prezentacji treści posiada bardzo wiele zalet w stosunku do tradycyjnych.

Do takich zalet należy między innymi:
 

. Niższy koszt pozyskiwania informacji,
 

. System nawigacyjny i wyszukiwawczy nieporównanie bogatszy i skuteczniejszy niż w książce tradycyjnej.
 

. Nieograniczona objętość elektronicznych materiałów.
 

. Łączenie najrozmaitszych typów mediów w jednolitej postaci elektronicznej, niemożliwe do uzyskania w tak szerokim zakresie w książce tradycyjnej.
 

. Ułatwienie dostępu do informacji dla milionów osób o fizycznych upośledzeniach.
 

. Większa ekologia produkcji niż w przypadku książki papierowej.
 

. Dostarczenie produktu do odbiorcy w ciągu kilku sekund, niezależnie od miejsca, w którym się znajduje.
 

. Brak opłat za przesyłkę, z uwagi na to, że operacja kupna i sprzedaży ebooka odbywa się poprzez email i Internet.
 

. Bardzo niska cena ebooka!
 

Ebooki mogą w przyszłości jeszcze bardziej zamieszać na rynku książek za sprawą nowoczesnych technologii w postaci tzw. E-papieru. Za jego pomocą możliwe stanie się przeniesienie książek do czytników, co sprawi, iż będziemy w stanie posiadać pokaźne zbiory biblioteczne w niewielkim urządzeniu.

 

Z powyższych dywagacji widać, iż ebooki to ciekawy i tani produkt. Dzięki swojej innowacyjności może przynieść wiele dobrego.
 

 

antoniusz 

 

 

podobne wpisy

(fem)ciekawostki

15-minutowe miasto, czyli luksus bliskości i dostępności

Jeszcze niedawno wizja miast przyszłości skupiała się wokół latających samochodów, przestrzeni wypełnionych sztuczną inteligencją, gdzie ruchome chodniki dowożą ludzi do pracy. Tymczasem rozwój miast w trzecim dziesięcioleciu XXI wieku idzie w całkiem przeciwną stronę. Wracamy do kameralnych społeczności lokalnych, idei slow life i zielonych przestrzeni, gdzie najważniejsze potrzeby życia codziennego można załatwić w ciągu 15-minutowego […]

Czytaj...
Czym się różni karma dla małych psów od tej dla dużych ras?
warto wiedzieć

Czym się różni karma dla małych psów od tej dla dużych ras?

Każdy pies jest inny (i wyjątkowy!) i musi to znaleźć odzwierciedlenie w jego diecie. Dzisiaj spojrzymy na kilka kluczowych różnic, jakie posiada karma dla małych psów i dużych ras. Każdy pies ma inne potrzeby żywieniowe, ale nawet ogólnie mówiąc, wymagania małych ras różnią się znacznie od wymagań psów ras dużych. Korzystanie ze wskazówek zawartych w […]

Czytaj...
(fem)ciekawostki

Jak zamówić kuriera DPD?

Zamawianie kuriera to przydatne usługi, jakie dadzą nam komfort. Korzystanie z przesyłek i zakupów online w dzisiejszych czasach jest niezwykle popularne, dlatego coraz chętniej sięgamy po usługi kurierskie. Na uwagę zasługuje kurier DPD, jakiego łatwo zamówimy do domu.Czym cechuje się taka usługa? Jakie zalety ma DPD zamówienie kuriera? Kiedy skorzystać z takiej opcji?

Czytaj...