Elektroniczne publikacje i tradycyjne książki

 

Stało się to za sprawą e-booków, które są tańsze niż tradycyjna, nawet tania książka.
Ebooki to elektroniczne publikacje rozpowszechniane za pomocą internetu. Najprościej mówiąc są to książki w postaci specjalnie przygotowanych plików komputerowych, w formacie PDF, które można otwierać na dowolnym komputerze, lub przy użyciu palmtopów i telefonów komórkowych. Ebooki otwiera się w darmowym programem Acrobat Reader. Są one ewolucją tradycyjnych papierowych publikacji. 

Elektroniczne publikacje w postaci ebooków zyskują w ostatnim czasie coraz większe uznanie wśród internautów i ich sprzedaż diametralnie wzrasta. Spowodowane jest to tym, że serwisy internetowe chcąc zachęcić do ich kupna często oferują darmowe ich fragmenty lub całe darmowe ebooki, oraz tym, że taka forma prezentacji treści posiada bardzo wiele zalet w stosunku do tradycyjnych.

Do takich zalet należy między innymi:
 

. Niższy koszt pozyskiwania informacji,
 

. System nawigacyjny i wyszukiwawczy nieporównanie bogatszy i skuteczniejszy niż w książce tradycyjnej.
 

. Nieograniczona objętość elektronicznych materiałów.
 

. Łączenie najrozmaitszych typów mediów w jednolitej postaci elektronicznej, niemożliwe do uzyskania w tak szerokim zakresie w książce tradycyjnej.
 

. Ułatwienie dostępu do informacji dla milionów osób o fizycznych upośledzeniach.
 

. Większa ekologia produkcji niż w przypadku książki papierowej.
 

. Dostarczenie produktu do odbiorcy w ciągu kilku sekund, niezależnie od miejsca, w którym się znajduje.
 

. Brak opłat za przesyłkę, z uwagi na to, że operacja kupna i sprzedaży ebooka odbywa się poprzez email i Internet.
 

. Bardzo niska cena ebooka!
 

Ebooki mogą w przyszłości jeszcze bardziej zamieszać na rynku książek za sprawą nowoczesnych technologii w postaci tzw. E-papieru. Za jego pomocą możliwe stanie się przeniesienie książek do czytników, co sprawi, iż będziemy w stanie posiadać pokaźne zbiory biblioteczne w niewielkim urządzeniu.

 

Z powyższych dywagacji widać, iż ebooki to ciekawy i tani produkt. Dzięki swojej innowacyjności może przynieść wiele dobrego.
 

 

antoniusz 

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Najpopularniejsze telefony w 2021

0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)ciekawostki

Jak zamówić kuriera DPD?

  Zamawianie kuriera to przydatne usługi, jakie dadzą nam komfort. Korzystanie z przesyłek i zakupów online w dzisiejszych czasach jest niezwykle popularne, dlatego coraz chętniej sięgamy po usługi kurierskie. Na uwagę zasługuje kurier DPD, jakiego łatwo zamówimy do domu.Czym cechuje się taka usługa? Jakie zalety ma DPD zamówienie kuriera? Kiedy skorzystać z takiej opcji?

  Czytaj...
  (fem)ciekawostki

  Jak wykorzystać syrop klonowy w kuchni?

   Jedyny w swoim rodzaju smak. Taki jest właśnie syrop klonowy. Jego smaku nie da się pomylić z żadnym innym. Oprócz walorów kulinarnych jest on również zdrowy, ponieważ dostarcza organizmowi wiele witamin i minerałów. Tak więc, można połączyć przyjemne z pożytecznym. Najbardziej popularny jest na nowym kontynencie, w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. A wywodzi się jeszcze […]

   Czytaj...
   warto wiedzieć

   DOBROCZYNNY KALENDARZ ADWENTOWY TO WYJĄTKOWY PREZENT DLA KAŻDEGO

    Orientana we współpracy z Fundacją ADRA stworzyła unikalny Kalendarz Adwentowy. Dochód z jego sprzedaży będzie w całości przekazany Fundacji, która wspiera żyjące w ubóstwie i głodzie dzieci w Bangladeszu. W okienkach oznakowanych od 1 do 24 grudnia znajdziesz szczegółowe informacje o dzieciach, którym pomagasz! Do tego mamy dla Ciebie specjalną niespodziankę na każdy dzień. Chcemy, […]

    Czytaj...