Farbowanie włosów – wykonaj to w domu!

0

Każda kobieta od czasu do czasu potrzebuje odrobinę zmiany. Jednym z pomysłów na odświeżenie swojego wizerunku może okazać się pomysł przefarbowania włosów. Z takich metamorfoz najczęściej korzystają panie, przez co w kobiecych salonach fryzjerskich to właśnie ten zabieg wykonuje się najczęściej.

Oczywiście farbowanie włosów można wykonać również na własną rękę – jednak w tym przypadku warto dobrze się przygotować. Chcąc wykonać farbowanie w domowym zaciszu potrzebne będą odpowiednie akcesoria i oczywiście odrobinę wiedzy na ten temat. Jeśli jednak farbowanie włosów to czynność, którą będziesz wykonywać po raz pierwszy, koniecznie sprawdźcie kilka naszych wskazówek, które pozwolą uniknąć niechcianych błędów. Zapraszamy!

Ocena stanu włosów

Przed rozpoczęciem farbowania, należy bacznie przyjrzeć się naszej kondycji skóry głowy oraz włosom. Osoby, które posiadają słabe oraz łamliwe włosy powinny zdecydowanie udać się na zabieg do salonu fryzjerskiego – zwykła farba, którą można zakupić w drogerii może zbyt obciążyć włosy, przez co jeszcze bardziej pogorszymy stan włosów. Dobrany produkt przez specjalistę będzie odpowiedni do rodzaju włosów, przez co farbowanie będzie bezpiecznie przeprowadzone.

Wybór farby koloryzującej

Do zmiany kolorów włosów warto zaopatrzyć się w dobrej jakości farbę. Palette deluxe to farba do włosów, która posiada specjalne składniki, chroniące włosy przed ich uszkodzeniem. Oprócz tego, że świetnie pokrywa siwe włosy, palette deluxe jest to linia dostępna w wielu wariantach kolorystycznych, specjalnie przeznaczona do farbowania w domowych warunkach.

Przygotowanie włosów do farbowania

Tuż przed zabiegiem nie należy myć włosów. Jest to spowodowane tym, że świeżo umyte włosy pozbawione są naturalnej warstwy ochronnej czyli sebum. Jednak nie oznacza to, że włosy nie powinny być w odpowiedni sposób przygotowane do pokrycia farbą. Jednym ze sposobów jest dokładne ich rozczesanie, a w przypadku gęstych włosów ich wyszczotkowanie. Przy użyciu szczotki sebum świetnie rozprowadzi się po całej długości włosów, przez co preparat koloryzujący nie uszkodzi ich struktury.

Nakładaj farbę

Aby kolor pojawił się na każdej długości włosa, warto podzielić je na kilka warstw. Rozpoczynając domowy zabieg należy początkowo nakładać farbę od samej skóry głowy. Następnym krokiem jest koloryzacja pasemek na karku oraz za uszami. Na sam koniec pozostaw włosy, które znajdują się na samym czubku głowy. Wbrew pozorom kolejność nie jest najważniejsza, lecz zaplanowany plan koloryzacji pozwoli na dokładniejsze pokrycie włosów wybranym kolorem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here