Geniusz tkwi w prostocie – siła 3-ch kroków

 

Rolą coacha jest tak pracować z osobą coachowaną, z Tobą, abyś uświadomił sobie i sięgnął po jeszcze większe zasoby, po swoją wewnętrzną moc.

 

Zadaniem coacha jest uaktywnić potencjał, który jest w Tobie, a nie go odkrywać. Każdy człowiek ma w sobie wspaniałe możliwości i wewnętrzne zasoby – rodzi się doskonały. Zatem jedyna rzecz do zrobienia dla coacha we współpracy z osobą coachowaną to aktywować to co już jest w tym wspaniałym człowieku, w tobie od dawna.
Mówiąc językiem metafory oznacza to „przyciśnięcie odpowiednich guzików w panelu sterowania”, by aktywować w pełni potencjał, abyś funkcjonował w pełni swoich możliwości w życiu zawodowym i osobistym. To jest zdanie dla coacha za Twoją zgodą. Jako coach nie odkrywaj potencjału, ale aktywuj potencjał, który jest w każdym człowieku.
„Geniusz tkwi w prostocie” 3 kroków -> 3 etapów w roli coacha:

 

Dostrzec ~~ Uświadomić ~~ Zmotywować

 

Dostrzec to co jest już pięknego w Tobie, w czym bardzo przydatna jest znajomość ludzkiej psychiki i intuicja coacha. Coach ma zobaczyć w osobie coachowanej, w Tobie znacznie więcej niż widzisz sam w sobie. Ma dostrzec Twoją unikalność, widzieć oczami wyobraźni Ciebie jak realizujesz swoje talenty w pełni swoich możliwości. Mieć wizję Twojej osoby znacznie większą niż jesteś teraz, w tym momencie.

 

Pomóc uświadomić Tobie czego naprawdę pragniesz w życiu, jakie są Twoje cele i marzenia, co dzieje się w Twoim życiu osobistym i zawodowym, tak abyś sam też mógł to zobaczyć wyraźnie. Uświadomić wzorce myślenia, schematy działania i reagowania na sytuacje i osoby wokoło, a także zmobilizować do dalszych decyzji i kroków.

 

Zmotywować do działania poprzez zdefiniowanie celu i kroków dojścia do niego w zgodzie z Twoimi wartościami i priorytetami oraz określić dokładnie dlaczego chcesz te cele osiągnąć lub chcesz dokonać zmian na lepsze w swoim życiu? Rolą coacha jest dostrzec co motywuje Ciebie do działania z własnej woli i zastosować wspólnie wypracowany system motywacji.

 

Najlepsze rozwiązania w coachingu są najprostsze i dlatego przynoszą genialne rezultaty. Zapraszam do wspólnej podróży i Tygodniowych Inspiracji™ gratis, na które można zapisać się w newsletter na stronie www.CoachingInstittue.biz

 

 

Agnieszka Przybysz

Profesjonalny Coach™

3.03.2008

Copyrights Model Coaching Institute

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)akademia

Numerologia 6 – mocne i słabe strony osób z taką wibracją

  Cyfra 6 jest symbolem człowieka, dla którego ważne jest szczęście najbliższych. Niestety często dobro bliskich przedkłada on ponad swoje własne. Jest znakomitym słuchaczem, który każdemu chętnie służy radą. Czym jeszcze wyróżnia się numerologiczna 6?

  Czytaj...
  (fem)akademia

  Sukienki – dlaczego warto nosić, na co zwracać uwagę i gdzie kupić?

   Modne sukienki doskonale sprawdzą się, jako codzienne stylizacje. Niezależnie od tego, czy wybierzesz sukienki midi czy też sukienki mini lub maxi, wszystkie możesz wykorzystać na co dzień, wystarczy tylko dobrze dobrać do nich dodatki. Dlaczego warto mieć w swojej szafie chociaż kilka sukienek? Na co zwrócić uwagę gdy szukasz sukienki dla siebie? Jakie są zalety […]

   Czytaj...
   (fem)akademia

   Gwiazdy inwestują w rozwój dzieci

    Osoby znane ze świata mediów i show biznesu chętnie inwestują w rozwój swoich dzieci. W szczególności, kiedy ich pociechy przygotowują się do najważniejszych dla nich egzaminów, takich jak sprawdzian ośmioklasisty czy matura. Dobra szkoła to jedno, ale równie ważne jest wsparcie dziecka odpowiednimi korepetycjami.

    Czytaj...