Gra w kapsle czyli autolustracja dziecka PRL-u (fragment 3)

 
   Dodam, że i egzamin, i jazdy treningowe w trakcie kursu odbywałam na profesjonalnym pojeździe szkoleniowym marki polski Fiat 126p. Instruktor też był dużej klasy fachowcem. Palił jak lokomotywa, a jazdy polegały głównie na dowożeniu go do wszystkich miejsc, w których aktualnie miał coś do załatwienia. Nazywało się to „przyjemne z pożytecznym”.
 
   Delikwent, który nieostrożnie wsiadał do „malucha” mógł spowodować obalenie się fotela kierowcy, osadzonego najwyraźniej na tzw. słowo honoru. Pierwszy raz też mi się to zdarzyło. Na ten widok wyraźnie poruszony demolką instruktor z impetem zerwał się ze swojego siedzenia, wydobył spod niego siekierkę i przeleciał błyskawicznie na moją stronę. Wiedziona instynktem samozachowawczym odskoczyłam w popłochu. Na szczęście cios siekierką nie był przeznaczony dla mnie. Jednym silnym ruchem uzbrojonej w morderczy sprzęt ręki fotel został ulokowany na właściwym miejscu. Po instruktorze znać było dużą wprawę w tym zakresie, najwyraźniej wielu było przede mną takich, co to nie potrafili wsiadać do samochodu szkoleniowego ze stosownym pietyzmem. Po szoku z siekierką już uważałam. Metody wstrząsowe dobrze działają na kursantów. Hasło przewodnie instruktora: „Ostrożnie! To nie mercedes”. Słuszne słowa. Mercedes to nie był… (…)
 
Fragmenty książki „Gra w kapsle czyli autolustracja dziecka PRL-u”
Autor: Katarzyna Anna Weiss
Wydawnictwo:
  Vesper
Patronat Medialny: ekobiety.pl
Premiera książki 7 marca 2008, sprzedaż przedpremierowa od 1 marca na www.dzieckoPRL-u.pl
 
  

podobne wpisy

(fem)życie i historie

Trwa finalizacja unikatowej i luksusowej inwestycji Nautic Park na polskim wybrzeżu

Jeszcze w tym roku zakończy się realizacja nadmorskiego projektu apartamentowego Nautic Park. Projekt wyróżnia się nowoczesną i kameralną architekturą z szeregiem udogodnień dla mieszkańców. Budowa powstaje w popularnym kurorcie Darłówko w pierwszej linii brzegowej. O unikatowości inwestycji świadczą zarówno lokalizacja tuż przy plaży, luksusowy poziom wykończenia oraz technika wykonania projektu.

Czytaj...
(fem)życie i historie

Wakacje nad morzem w pandemii – co warto wiedzieć

Urlop i okres wakacyjny to upragniony czas, na który czekamy cały rok. Odpoczynek od pracy, szkoły i codziennych obowiązków należy się każdemu z nas. W czasach pandemii realia wakacyjne są wyjątkowe. Po czasie izolacji i odosobnienia każdy pragnie powrotu do normalności. Polacy kochają wakacje nad morzem. ” Morza szum, ptaków śpiew(…)” to niezapomniane chwile, które […]

Czytaj...
(fem)życie i historie polecane

ZAJC – Rodzinna historia

Jak najlepiej poznać markę? Poznając ludzi, którzy za nią stoją. Historia marek to opowieść o pasji, zaangażowaniu i umiejętnościach. Tak też jest w przypadku poznańskiej firmy ZAJC. 

Czytaj...