Horoskop

 
Chodzi w tym wypadku o dokładną godzinę urodzenia lub wydarzenia, dokładny moment jego początku (w przypadku urodzin człowieka jest to np. pierwszy oddech). 
 
Samo więc rozszyfrowanie etymologii słowa „horoskop” wyjaśnia nam już, że nie może być horoskopów dla Bliźniąt, Lwów czy Wodników, ponieważ nie ma Bliźniąt, Lwów czy Wodników. 
 
Fundamentalnym założeniem astrologii jest bowiem to, że każdy człowiek jest inny, niepowtarzalny, ponieważ każdy urodził się innego dnia, o innej godzinie i w innym miejscu (pomijając bardzo wyjątkowe przypadki tzw. bliźniąt astrologicznych opisane w literaturze – patrz np. „Mandala Życia” L. Weres, R. Prinke). Nie może więc być jednego horoskopu dla 1/12 populacji ludzkości. Naprawdę nie trzeba być geniuszem logiki by to pojąć. A jednak wciąż domorośli „astrologowie” wykorzystują ludzką naiwność sprzedając ludziom kłamstwa przez „horoskopy” i inne „wróżby” sms-owe, wysyłkowe, internetowe czy gazetowe. I biznes się kręci. A że jest oparty na zwykłym oszustwie…? A kogo to dziś obchodzi?

Co gorsza różni szacowni naukowcy również nie są w stanie przebić się swoim umysłem przez tę czarodziejską barierę „gazetowego horoskopu” i kwestionują astrologię, pielęgnując tym samym swoje, oparte na braku wiedzy, wyobrażenie na jej temat. Często również z lubością eksponują swoje niedouczenie w temacie astrologii na forum publicznym w różnego rodzaju mediach, obalając tam swoje wyobrażenia na jej temat.

Profesjonalny horoskop to jednak coś zupełnie innego, lecz przekonać się o tym może jedynie ten, kto ma otwarty umysł i nie jest zamknięty na zmianę swoich skostniałych poglądów. Zapraszam na kurs astrologii, jeśli należysz do tej grupy ludzi, mądrych sceptyków, którzy nie negują dla samej negacji a na pewno nie wcześniej zanim obiekt ewentualnej negacji sami poznają.
 
 
 
Artur Święch
 
 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Najpopularniejsze telefony w 2021

0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)ciekawostki

Jak zamówić kuriera DPD?

  Zamawianie kuriera to przydatne usługi, jakie dadzą nam komfort. Korzystanie z przesyłek i zakupów online w dzisiejszych czasach jest niezwykle popularne, dlatego coraz chętniej sięgamy po usługi kurierskie. Na uwagę zasługuje kurier DPD, jakiego łatwo zamówimy do domu.Czym cechuje się taka usługa? Jakie zalety ma DPD zamówienie kuriera? Kiedy skorzystać z takiej opcji?

  Czytaj...
  (fem)ciekawostki

  Jak wykorzystać syrop klonowy w kuchni?

   Jedyny w swoim rodzaju smak. Taki jest właśnie syrop klonowy. Jego smaku nie da się pomylić z żadnym innym. Oprócz walorów kulinarnych jest on również zdrowy, ponieważ dostarcza organizmowi wiele witamin i minerałów. Tak więc, można połączyć przyjemne z pożytecznym. Najbardziej popularny jest na nowym kontynencie, w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. A wywodzi się jeszcze […]

   Czytaj...
   warto wiedzieć

   DOBROCZYNNY KALENDARZ ADWENTOWY TO WYJĄTKOWY PREZENT DLA KAŻDEGO

    Orientana we współpracy z Fundacją ADRA stworzyła unikalny Kalendarz Adwentowy. Dochód z jego sprzedaży będzie w całości przekazany Fundacji, która wspiera żyjące w ubóstwie i głodzie dzieci w Bangladeszu. W okienkach oznakowanych od 1 do 24 grudnia znajdziesz szczegółowe informacje o dzieciach, którym pomagasz! Do tego mamy dla Ciebie specjalną niespodziankę na każdy dzień. Chcemy, […]

    Czytaj...