Inteligencja emocjonalna w praktyce

Harmonijna współpraca serca i rozumu jest jednym z największych wyzwań, jakie współczesność stawia przed każdym z nas.
Inteligencja emocjonalna jest kluczem do uzyskania równowagi pomiędzy przeżywaniem a poznaniem, miłością a logiką rozumu. Inteligencja emocjonalna to odmienny rodzaj mądrości. Ona czyni z nas dobrych współmałżonków, miłych sąsiadów, wyrozumiałych rodziców i charyzmatycznych szefów. Wszyscy ludzie dysponują inteligencją emocjonalną i używają jej codziennie, z lepszych lub gorszym skutkiem, we wszystkich dziedzinach życia.
Na tym spotkaniu sprawdzisz przy pomocy specjalnych testów swoją emocjonalną inteligencję, a przy pomocy specjalnych ćwiczeń rozwiniesz nowe umiejętności emocjonalne. Zapraszam! Ewa Foley
 
 
INTELIGENCJA EMOCJONALNA W PRAKTYCE, prowadzi Aleksandra Stanek
 28-29 marzec Poznań

Prosimy o przyniesienie notesu, kolorowych flamastrów, śpiwora/koca do ćwiczeń relaksacyjnych/oddechowych; polecamy wygodne sportowe ubranie.

Na tym praktycznym warsztacie rozwoju osobistego:

    * Dowiesz się czemu właściwie służą uczucia
    * Stworzysz równowagę między uczuciami i rozumem
    * Znajdziesz swoje silne i słabe strony emocjonalne (samoocena)
    * Odzyskasz dostęp do własnych emocji
    * Nauczysz się rozpoznawać, nazywać, kierować i wpływać na swoje emocje
    * Wyćwiczysz umiejętność empatii w stosunku do drugiego człowieka
    * Nauczysz się skutecznej komunikacji uczuć
    * Dowiesz się jak panować nad swymi stanami wewnętrznymi i impulsami
    * Poznasz stany emocjonalne i nastroje, które prowadzą do nowych cełów i podnoszą jakość zycia
    * Rozwiniesz swoje kompetencja osobiste, które determinują stopień, w jaki radzisz sobie ze sobą
    * Rozwiniesz kompetencja społeczne, które determinują stopień, w jaki radzisz sobie z innymi

Istotę "emocjonalnej inteligencji" albo EQ (angielski skrót od emotional quality) najtrafniej określa cecha zwana potocznie znajomością ludzi. Jednak "inteligencja uczuć" obejmuje wiele zjawisk: samoświadomość (znajomość własnej osobowości), intuicja, rozróżnianie i znajomość własnych uczuć, kierowanie uczuciami w celu podejmowania zdrowych decyzji życiowych, skuteczne panowanie nad emocjami i nastrojami, zdolność komunikowania uczuć, zachowanie optymizmu mimo niepowodzeń oraz empatia czyli umiejętność wczuwania się w sytuację innych ludzi.
 
Emocje są naszymi najpotężniejszymi zasobami. Dają nam dostęp do samoświadomości i instynktu samozachowawczego. Dostarczają nam bezcennych informacji na temat ludzi, wartości oraz potrzeb, które zapewniają nam motywację i zapał do działania, samokontrolę i wytrwałość. To świadomość emocjonalna i umiejętności umożliwiają odzyskanie zdrowia, podniesienie jakości życia, zapewniają pomyślność rodziny, budowanie trwałych szczęśliwych związków i osiąganie sukcesów w pracy zawodowej. Kiedy pozwalamy sobie w pełni i fizycznie odczuć nasze emocje, pobudzamy nieczynne obszary mózgu i zyskujemy dzięki te-mu możliwość podwyższenia naszej inteligencji.
 
Bonus: – reguły dobrej komunikacji w oparciu o model analizy transakcyjnej
oraz moduł nt. asertywności
 

  • zajęcia odbywają się  przy ul. Wielka 10 i trwają od 10-18-ej z przerwa na obiad,
  •   koszt 300pln,
  • dla osób dokonujących przedpłaty do tygodnia przed zajęciami zniżka 10%, zniżki również dla studentow i emerytów,
  • osoby powtarzające moduł płacą 50% ceny

 
Zapisy:  filia.poznan@wp.pl, tel. 512357158,www.foley.com.pl

podobne wpisy

(fem)akademia

Numerologia 6 – mocne i słabe strony osób z taką wibracją

Cyfra 6 jest symbolem człowieka, dla którego ważne jest szczęście najbliższych. Niestety często dobro bliskich przedkłada on ponad swoje własne. Jest znakomitym słuchaczem, który każdemu chętnie służy radą. Czym jeszcze wyróżnia się numerologiczna 6?

Czytaj...
(fem)akademia

Gwiazdy inwestują w rozwój dzieci

Osoby znane ze świata mediów i show biznesu chętnie inwestują w rozwój swoich dzieci. W szczególności, kiedy ich pociechy przygotowują się do najważniejszych dla nich egzaminów, takich jak sprawdzian ośmioklasisty czy matura. Dobra szkoła to jedno, ale równie ważne jest wsparcie dziecka odpowiednimi korepetycjami. 

Czytaj...
(fem)akademia

Gwiazdy dla dzieci jeździły na hulajnogach

W październiku odbył się charytatywny pokaz mody pod hasłem Barwy Jesieni, który ma zapewnić najbardziej potrzebującym maluchom ciepłą odzież na nadchodzące miesiące. Tego dnia gwiazdy licznie przybyły do Grodziska Mazowieckiego, by wesprzeć akcję charytatywną. Jednym ze sponsorów pokazu była marka Motus producent hulajnóg elektrycznych. 

Czytaj...