Jak dobrać profesjonalne obuwie medyczne?

0

Personel medyczny bez wątpienia można wymienić wśród najbardziej zapracowanych profesji świata. Lekarze czy pielęgniarki spędzają w pracy długie godziny, często nie mając nawet chwili na to, by usiąść i odpocząć. Z tego powodu wysokiej rangi nabiera kwestia doboru odpowiedniego obuwia do pracy.

Konsekwencje pracy w złym obuwiu

Kto jak kto, ale pracownicy służby zdrowia sami doskonale wiedzą, jakie konsekwencje może spowodować długotrwałe chodzenie w niewygodnym czy też niedopasowanym obuwiu. Zbyt ciasny but może zaburzać krążenie krwi w całej kończynie. Z kolei but nieposiadający odpowiedniej amortyzacji może wpłynąć na różnorodne dolegliwości – nie tylko stóp, ale także kolan czy bioder. U kobiet, spędzających zbyt dużo czasu w butach na obcasie bądź z wysoką podeszwą, często pojawia się niepokojący ból ścięgna achillesowego. Jeszcze inne problemy mogą wynikać z użytkowania butów z materiału nieprzepuszczającego powietrza. Wilgoć sprzyja rozwijaniu się bakterii, co może prowadzić do infekcji grzybiczych. Zwiększa także ryzyko wystąpienia otarć, odcisków, a w skrajnych wypadkach nawet deformacji stóp.

obuwie medyczne

Gdzie szukać profesjonalnego obuwia medycznego?

Obuwie stworzone z myślą o wykorzystaniu w przemyśle medycznym można znaleźć w ofercie sklepów i hurtowni, dostarczających sprzęty i akcesoria medyczne. Największy wybór butów znajdziemy oczywiście w Internecie, np. https://galeriazdrowia.pl/kategoria-produktu/obuwie-zdrowotne-i-profesjonalne/oferta-profesjonalna/. Korzystając z oferty takich sklepów unikniemy ryzyka wyboru produktów niskiej jakości, których parametry nie są wystarczające do określania ich mianem profesjonalnych. Najlepsze sklepy korzystają wyłącznie z oferty renomowanych firm, takich jak np. niemiecki koncern Scholl. 

obuwie medyczne

Czym kierować się podczas szukania butów do pracy?

Mimo upływu lat i prac producentów nad rozwojem różnych projektów, wciąż za jeden z najlepszych i najzdrowszych materiałów  do produkcji butów uchodzi skóra naturalna. Gwarantuje ona idealne dopasowanie do stopy, a także odpowiednią wymianę powietrza. Obecnie najczęściej spotykanym połączeniem jest skóra naturalna wraz z podeszwą z tworzywa sztucznego. Takie rozwiązanie zapewnia optymalne dopasowanie buta do stopy, wentylację oraz trwałość, a jednocześnie odpowiednią amortyzację i stabilizację gwarantowaną przez odpowiednio wyprofilowane wkładki. Coraz większą popularność zyskują także buty ze specjalistycznego materiału TPR, takie jak np. Scholl CLOG EVO. Zapewnia on optymalne rozłożenie nacisku stopy na podeszwę, jest lekki i elastyczny, a przy tym ma właściwości antybakteryjne.

obuwie medyczne

Lekarze i pielęgniarki powinni szukać butów w jak największym stopniu odkrytych lub posiadających wiele wypustek, by zapewnić stopom odpowiednią wentylację. Podeszwa buta nie powinna być zbyt wysoka, by zapewnić bezpieczeństwo, ale nie może być także zbyt cienka, gdyż wówczas nie zapewni wystarczającej amortyzacji. Prawdziwym klasykiem wśród butów medycznych jest model Clog Super Comfort z częściowo drewnianą podeszwą, uwielbiany przez tzw. „biały personel”. Kluczem do niebywałego komfortu ich stosowania jest połączenie drewna oraz amortyzującej pianki w konstrukcji podeszwy. Wkładki tych butów zostały wykonane w opatentowanej przez Scholl technologii Excercise. Skórzany materiał górnej części buta zapewnia idealne dopasowanie do stopy i odpowiednią wentylację (dzięki licznym otworom). 

 

obuwie medyczneCiekawym rozwiązaniem dla osób, które w czasie pracy pokonują duże odległości są buty z charakterystycznymi wypustkami, z linii New Massage od Scholl. Wypustki oryginalnej składki „massage” zapewniają stymulację zakończeń nerwowych skóry stóp. W ten sposób poprzez delikatny ucisk wywołują efekt masażu, przez co redukują zmęczenie oraz poprawiają krążenie krwi.  Pracownicy służby zdrowia doceniają także model weekend – lekkie klapki skórzane z podeszwą w technologii „massage”. Są dostępne w trzech kolorach – biały, brązowy i granatowy – oraz posiadają regulowane zapięcia pasków, dzięki którym można dopasować je idealnie do kształtu każdej stopy. 

Bardzo dobre recenzje zbierają także np. buty Air Bag Med. Ich doskonałe wyprofilowanie utrzymuje stopy w naturalnym położeniu, a innowacyjna budowa podeszwy zapewnia optymalną amortyzację. 

Po więcej informacji, odwiedź stronę https://galeriazdrowia.pl/ lub skontaktuj się z przedstawicielem firmy. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here