JAK PRAWIDŁOWO MYĆ RĘCE?

Badania wskazują, że ponad 90 proc. Polaków myje ręce źle: za rzadko, niedokładnie, za krótko (przeważnie około 5 sekund), bez użycia właściwych środków higienicznych. Tymczasem wystarczy 30 sekund i odrobina skrupulatności, żeby pozbyć się z dłoni bakterii i drobnoustrojów. Tak, to nie mit! 30 sekund może wpłynąć na Twoje zdrowie! Warto wyrobić sobie ten nawyk i przyczynić się do budowy zdrowego społeczeństwa.

JAK PRAWIDŁOWO MYĆ RĘCE?

1. Zdejmij pierścionki, bransoletki i zegarek.

2. Zmocz dłonie.

3. Nanieś mydło na dłonie i dokładnie rozprowadź. Nie zapominaj o „ulubionych” miejscach drobnoustrojów: skórze między palcami, paznokciach i nadgarstkach.

4. Pocieraj dłonie o siebie co najmniej przez 30 sekund. Zacznij od wewnętrznej strony i przejdź do zewnętrznej. Następnie pocieraj palce i skórę między nimi. Nie zapominaj o paznokciach.

5. W ciepłej wodzie spłucz mydło z rąk.

6. Wytrzyj dłonie. To ważne, gdyż wilgotne ręce są doskonałą pożywką dla drobnoustrojów.

NA CO ZWRACAĆ UWAGĘ?

Ręce należy myć nawet kilkanaście razy dziennie. Obligatoryjnie po wyjściu z toalety, zabawie ze zwierzęciem, po kontakcie z osobą chorą i przed przygotowywaniem posiłków i jedzeniem. O higienę dłoni należy zadbać zawsze po przyjściu do domu: poręcze w autobusie, wózki w supermarkecie czy urządzenia do ćwiczeń w klubie fitness są siedliskiem bakterii i wirusów! Młodzi rodzice muszą pamiętać, że ręce powinni myć także przed i po zmianie pieluchy swojemu maleństwu.

Warto zadbać o delikatną skórę dłoni. Żeby uniknąć jej wysuszenia poleca się stosowanie przynajmniej dwa razy dziennie kremu do dłoni lub balsamu nawilżającego.

JAKICH KOSMETYKÓW UŻYWAĆ?

Krem Helper marki SOLVERX to kosmetyk mający wyjątkową konsystencję kremo żelu, dzięki czemu jest bardzo delikatny i świetnie się wchłania. Przeznaczony jest do rąk i paznokci, które wymagają szybkiego nawilżenia, odnowy i regeneracji a zarazem ochrony antybakteryjnej. Krem jest rekomendowany zwłaszcza dla osób intensywnie używających alkoholowych środków do dezynfekcji rąk. Pomaga utrzymać odpowiednią mikroflorę na powierzchni skóry. Zawiera kompleks antybakteryjny zbudowany z cząsteczek mikrosrebra, olejeku bergamotowego oraz olejku z drzewa herbacianego. Dodatkowo wysoka zawartość witaminy E działa antyoksydacyjnie i ujędrniająco na skórę dłoni.

Kremo-żel HELPER to najnowszy produkt marki SOLVERX której kosmetyki wyróżniają na rynku wyjątkowe składy bazujące na doświadczeniu wywodzącym się z kosmetologii i medycyny estetycznej. Unikalne formuły łączą naturalne składniki z najnowszymi zdobyczami biotechnologii i powstają w oparciu o najsurowsze restrykcje i wymagania jakości w odniesieniu do procesu produkcji, surowców oraz pełnej kontroli nad ich pochodzeniem (certyfikacja ISO 22716).

Cena: 9.99 zł

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Najpopularniejsze telefony w 2021


0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)zdrowie

Czy suplementacja chroni skutecznie przed wirusami? Aktualne informacje

Czy można skutecznie chronić siebie i rodzinę przed Covid-19 i innymi wirusami? Wnioski z badań i obserwacji z całego świata pokazują, że jak najbardziej. A kluczowym elementem jest stan odżywienia naszego organizmu i jego właściwa suplementacja.

Czytaj...
(fem)zdrowie

Czerwona koniczyna – zioło o kobiecym charakterze

Niska, dorastająca do 60 cm roślina wieloletnia wykorzystywana od wieków w medycynie dawnej i ludowej, a także wspóczesnej alternatywnej jako cenne źródło fitozwiązków, witamin i minerałów.

Czytaj...
(fem)zdrowie

Srebro, które zabija wirusy

W ostatnim czasie japońscy mikrobiolodzy wykazali, że nanocząsteczki srebra neutralizują nawet koronawirusa SARS-CoV2. Srebro rozbite na ultradrobne cząsteczki działa bezpośrednio antywirusowo. Takie działanie srebra wykazano badaniami klinicznymi także w przypadku wirusa grypy, HIV, wirusa zapalenia wątroby typu B, norowirusów (powodują zakażenia pokarmowe) czy wirusa RS (przyczyna zakażeń oddechowych).

Czytaj...