JAK PRAWIDŁOWO MYĆ RĘCE?

Badania wskazują, że ponad 90 proc. Polaków myje ręce źle: za rzadko, niedokładnie, za krótko (przeważnie około 5 sekund), bez użycia właściwych środków higienicznych. Tymczasem wystarczy 30 sekund i odrobina skrupulatności, żeby pozbyć się z dłoni bakterii i drobnoustrojów. Tak, to nie mit! 30 sekund może wpłynąć na Twoje zdrowie! Warto wyrobić sobie ten nawyk i przyczynić się do budowy zdrowego społeczeństwa.

JAK PRAWIDŁOWO MYĆ RĘCE?

1. Zdejmij pierścionki, bransoletki i zegarek.

2. Zmocz dłonie.

3. Nanieś mydło na dłonie i dokładnie rozprowadź. Nie zapominaj o „ulubionych” miejscach drobnoustrojów: skórze między palcami, paznokciach i nadgarstkach.

4. Pocieraj dłonie o siebie co najmniej przez 30 sekund. Zacznij od wewnętrznej strony i przejdź do zewnętrznej. Następnie pocieraj palce i skórę między nimi. Nie zapominaj o paznokciach.

5. W ciepłej wodzie spłucz mydło z rąk.

6. Wytrzyj dłonie. To ważne, gdyż wilgotne ręce są doskonałą pożywką dla drobnoustrojów.

NA CO ZWRACAĆ UWAGĘ?

Ręce należy myć nawet kilkanaście razy dziennie. Obligatoryjnie po wyjściu z toalety, zabawie ze zwierzęciem, po kontakcie z osobą chorą i przed przygotowywaniem posiłków i jedzeniem. O higienę dłoni należy zadbać zawsze po przyjściu do domu: poręcze w autobusie, wózki w supermarkecie czy urządzenia do ćwiczeń w klubie fitness są siedliskiem bakterii i wirusów! Młodzi rodzice muszą pamiętać, że ręce powinni myć także przed i po zmianie pieluchy swojemu maleństwu.

Warto zadbać o delikatną skórę dłoni. Żeby uniknąć jej wysuszenia poleca się stosowanie przynajmniej dwa razy dziennie kremu do dłoni lub balsamu nawilżającego.

JAKICH KOSMETYKÓW UŻYWAĆ?

Krem Helper marki SOLVERX to kosmetyk mający wyjątkową konsystencję kremo żelu, dzięki czemu jest bardzo delikatny i świetnie się wchłania. Przeznaczony jest do rąk i paznokci, które wymagają szybkiego nawilżenia, odnowy i regeneracji a zarazem ochrony antybakteryjnej. Krem jest rekomendowany zwłaszcza dla osób intensywnie używających alkoholowych środków do dezynfekcji rąk. Pomaga utrzymać odpowiednią mikroflorę na powierzchni skóry. Zawiera kompleks antybakteryjny zbudowany z cząsteczek mikrosrebra, olejeku bergamotowego oraz olejku z drzewa herbacianego. Dodatkowo wysoka zawartość witaminy E działa antyoksydacyjnie i ujędrniająco na skórę dłoni.

Kremo-żel HELPER to najnowszy produkt marki SOLVERX  której kosmetyki wyróżniają na rynku wyjątkowe składy bazujące na doświadczeniu wywodzącym się z kosmetologii i medycyny estetycznej. Unikalne formuły łączą naturalne składniki z najnowszymi zdobyczami biotechnologii i powstają w oparciu o najsurowsze restrykcje i wymagania jakości w odniesieniu do procesu produkcji, surowców oraz pełnej kontroli nad ich pochodzeniem (certyfikacja ISO 22716).

Cena: 9.99 zł

podobne wpisy

(fem)zdrowie

Active Mind Complex  – nowość od Herbalife wspierająca pracę mózgu

Blisko 3/4 Polaków przyznaje się do problemów z koncentracją i zapamiętywaniem informacji. Sprawności umysłowej nie pomaga codzienny stres, przemęczenie, nadmiar obowiązków. Co więcej, problem ten dotyka wszystkie grupy wiekowe. Odpowiednia dieta, suplementacja i ruch mogą wspomóc pracę mózgu i poprawić nasze codzienne funkcjonowanie.

Czytaj...
(fem)zdrowie odżywianie

MRP, czyli o posiłkach w proszku i jedzeniu przyszłości…

MRP  Meal Replacement Powders to odżywcze, wieloskładnikowe, zbilansowane produkty spożywcze w postaci proszku lub formie stałej jako batonik. Posiłki w proszku są tak skomponowane, że mogą zastąpić pełnowartościowy posiłek. Zawierają wszystkie niezbędne, właściwe dla danego dania witaminy, mikroelementy oraz wszelkie niezbędne substancje odżywcze, jakie ludzki organizm potrzebuje do codziennego funkcjonowania. 

Czytaj...
(fem)zdrowie

Otwarcie Laboratorium Centralnego DIAGNOSTYKA

DIAGNOSTYKA to największa, ogólnopolska sieć laboratoriów medycznych. Od ponad 20 lat nieustannie stawia na rozwój oraz najwyższą jakość proponowanych badań i usług.  To 180 nowoczesnych laboratoriów, 7000 wykwalifikowanych pracowników i 1000 punktów pobrań dedykowanych bezpośredniej obsłudze pacjentów. Czy wiesz, że tylko w ubiegłym roku w laboratoriach DIAGNOSTYKA wykonano łącznie ponad 120 milionów badań?

Czytaj...