Jemioła (Viscum L.)

 
Zalecana jest osobom chorym na :

– epilepsje
– krztusiec
– gruźlice
– leczy niepłodność
– chorobę nadciśnieniową

W czasach współczesnych jest wyjątkowo cenioną rośliną leczniczą . Jest znana w całej Europie.

Jemioła jest rośliną pasożytniczą . Rośnie na gałęziach drzew liściastych. Korzeń jemioły znajduję się pod kora drzewa na którym pasożytuje . Korzeń posiada ssawki , dzięki którym roślina zaopatruje się w wodę oraz sole mineralne.

Owoc jemioły jest mięsisty , lepki o białawo- żółtym kolorze .

Surowcem na leki są pędy jemioły oraz liście z dolnych części pędów . Zbiera się je od wiosny do późnej jesieni . Są bogate w cholinę , wiskotoksyny i lektyny. Poprawiają one odporność organizmu.

Ziele jemioły pomaga przede wszystkim :

– miażdżyca
– nadciśnienie

Jemiołę stosuje się pomocniczo w konwencjonalnym leczeniu tych schorzeń .

Odwar z jemioły na nadciśnienie :

-2 łyżki ziela jemioły
-2 szklanki wody

Ziele jemioły zalać wodą , podgrzewać , ale nie doprowadzić do wrzenia przez ok. 30 minut . Przecedzić . Pić odwar 3 razy dziennie po ćwierć szklanki.

W aptece są dostępne gotowe leki na bazie ziela jemioły.

Jeżeli masz zamiar stosować w swojej terapii leki z jemioły , skonsultuj to z lekarzem.
 

Arek Czapla
 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)zdrowie

Otwarcie Laboratorium Centralnego DIAGNOSTYKA

  DIAGNOSTYKA to największa, ogólnopolska sieć laboratoriów medycznych. Od ponad 20 lat nieustannie stawia na rozwój oraz najwyższą jakość proponowanych badań i usług. To 180 nowoczesnych laboratoriów, 7000 wykwalifikowanych pracowników i 1000 punktów pobrań dedykowanych bezpośredniej obsłudze pacjentów. Czy wiesz, że tylko w ubiegłym roku w laboratoriach DIAGNOSTYKA wykonano łącznie ponad 120 milionów badań?

  Czytaj...
  (fem)zdrowie

  Tarczyca i jod

   Spójrzmy na całą listę objawów: przewlekłe zmęczenie, osłabienie, senność, problemy z koncentracją i pamięcią, stany depresyjne, łatwe marznięcie, suchość skóry, łamliwe włosy, nieregularne miesiączkowanie… Czy nie brzmi to znajomo? Przyczyna może być jedna: niedoczynność tarczycy.

   Czytaj...
   (fem)zdrowie

   Sesja zimowa – to nie musi być trudne!

    Kiedy dni są krótkie, przyroda dawno już zapadła w sen zimowy, a pogoda zachęca do skulenia się pod kocem z kubkiem herbaty, trudno jest skupić się na nauce. Co w takich okolicznościach możemy zrobić, aby wspierać koncentrację i z energią podejmować codzienne wyzwania? Istnieją sposoby, które zmotywują studentów do wielkich czynów!

    Czytaj...