Jemioła (Viscum L.)

 
Zalecana jest osobom chorym na :

– epilepsje
– krztusiec
– gruźlice
– leczy niepłodność
– chorobę nadciśnieniową

W czasach współczesnych jest wyjątkowo cenioną rośliną leczniczą . Jest znana w całej Europie.

Jemioła jest rośliną pasożytniczą . Rośnie na gałęziach drzew liściastych. Korzeń jemioły znajduję się pod kora drzewa na którym pasożytuje . Korzeń posiada ssawki , dzięki którym roślina zaopatruje się w wodę oraz sole mineralne.

Owoc jemioły jest mięsisty , lepki o białawo- żółtym kolorze .

Surowcem na leki są pędy jemioły oraz liście z dolnych części pędów . Zbiera się je od wiosny do późnej jesieni . Są bogate w cholinę , wiskotoksyny i lektyny. Poprawiają one odporność organizmu.

Ziele jemioły pomaga przede wszystkim :

– miażdżyca
– nadciśnienie

Jemiołę stosuje się pomocniczo w konwencjonalnym leczeniu tych schorzeń .

Odwar z jemioły na nadciśnienie :

-2 łyżki ziela jemioły
-2 szklanki wody

Ziele jemioły zalać wodą , podgrzewać , ale nie doprowadzić do wrzenia przez ok. 30 minut . Przecedzić . Pić odwar 3 razy dziennie po ćwierć szklanki.

W aptece są dostępne gotowe leki na bazie ziela jemioły.

Jeżeli masz zamiar stosować w swojej terapii leki z jemioły , skonsultuj to z lekarzem.
 

Arek Czapla
 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Najpopularniejsze telefony w 2021

0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)zdrowie

Sesja zimowa – to nie musi być trudne!

  Kiedy dni są krótkie, przyroda dawno już zapadła w sen zimowy, a pogoda zachęca do skulenia się pod kocem z kubkiem herbaty, trudno jest skupić się na nauce. Co w takich okolicznościach możemy zrobić, aby wspierać koncentrację i z energią podejmować codzienne wyzwania? Istnieją sposoby, które zmotywują studentów do wielkich czynów!

  Czytaj...
  (fem)zdrowie

  Jak zabrać się za realizację postanowień noworocznych związanych z odchudzaniem?

   Często nie zdajemy sobie sprawy, że problem nie polega na tym, że nie potrafimy dotrzymać postanowień noworocznych. Wyznaczając cele, upewnij się, że rzeczywiście są konkretne, osiągalne, mierzalne, osadzone w czasie i realistyczne. W przeciwnym razie narażasz się na spadek motywacji i bolesną porażkę. Sprawdź, jak wdrożyć i utrzymać postanowienia związane z odchudzaniem!

   Czytaj...
   (fem)zdrowie

   JAK PRAWIDŁOWO MYĆ RĘCE?

    Badania wskazują, że ponad 90 proc. Polaków myje ręce źle: za rzadko, niedokładnie, za krótko (przeważnie około 5 sekund), bez użycia właściwych środków higienicznych. Tymczasem wystarczy 30 sekund i odrobina skrupulatności, żeby pozbyć się z dłoni bakterii i drobnoustrojów. Tak, to nie mit! 30 sekund może wpłynąć na Twoje zdrowie! Warto wyrobić sobie ten nawyk […]

    Czytaj...