Jutro komiksowy DKF KAMERA

Pamiętajcie, że jutro druga odsłona nakręconych komiksów – japoński"APPLESEED". Przed seansem będzie można wygrać komiks "Biały potok" Aloisa Nebela (dziękujemy za ufundowanie nagrody Fundacji CENTRALA www.centrala.org.pl). Promocyjna cena karnetu to w tym miesiącu tylko 24 zł, a zobaczymy jeszcze "Ghost World" i "Persepolis".

OSTATNIE I PIERWSZE SEANSE
Mam też dla Was nowiny o tym, co znika z naszego ekranu i co się pojawi nowego.
Tylko do środy 12 marca gramy dwa filmy:

Martwa natura
Podróż czerwonego balonika

Za to w piątek 14 marca pojawi się w repertuarze film, który cieszył się dużym zainteresowaniem widowni Festiwalu Filmów Latynoamerykańskich, argentyński kandydat do Oscara, film o kontrowersyjnej genderowej tematyce – "XXY" w reżyserii Lucii Puenzo. Variety napisało, że to "wspaniały film o niejednoznacznej seksualności".

NIEPRZYZWOICIE TANIE CZWARTKI: 5 zł

W ten czwartek zapraszamy na kolejną porcję filmów ciekawych, wartych obejrzenia, a nawet kultowych:

16.15 Maria łaski pełna, 101 min., reż. Joshua Marston
18.15 Grizzly Man, 100 min., reż. Werner Herzog
20.15 The Million Dollar Hotel, 122 min., reż. Wim Wenders
22.30 Cień wampira, 93 min., reż. E.Elian Merhige

PLANY…
Poza tym, zapowiada się nam bardzo atrakcyjny kwiecień, pełen filmów kinematografii hiszpańskiej, wydarzeń i spotkań. Z kolei na maj przygotowujemy Festiwal No Women No Art, w ramach którego zaprezentujemy przegląd kina kobiet. W czerwcu ogarnie nas z jednej strony duch latynoski, z drugiej poznamy bliżej rumuńskiego reżysera Nae Caranfila, z trzeciej – projekcje w Muzie będą towarzyszyły Festiwalowi Teatralnemu Malta. No i wreszcie lipiec – Muza będzie jednym z kin Festiwalu Animacji ANIMATOR. A po wakacjach będziemy świętować nasze 100 lat tak barwie i filmowo, jak tylko jesteście w stanie to sobie wyobrazić 🙂

Pozdrawiam serdecznie,
Gosia Kuzdra
www.kinomuza.pl

podobne wpisy

(fem)życie i historie

Trwa finalizacja unikatowej i luksusowej inwestycji Nautic Park na polskim wybrzeżu

Jeszcze w tym roku zakończy się realizacja nadmorskiego projektu apartamentowego Nautic Park. Projekt wyróżnia się nowoczesną i kameralną architekturą z szeregiem udogodnień dla mieszkańców. Budowa powstaje w popularnym kurorcie Darłówko w pierwszej linii brzegowej. O unikatowości inwestycji świadczą zarówno lokalizacja tuż przy plaży, luksusowy poziom wykończenia oraz technika wykonania projektu.

Czytaj...
(fem)życie i historie

Wakacje nad morzem w pandemii – co warto wiedzieć

Urlop i okres wakacyjny to upragniony czas, na który czekamy cały rok. Odpoczynek od pracy, szkoły i codziennych obowiązków należy się każdemu z nas. W czasach pandemii realia wakacyjne są wyjątkowe. Po czasie izolacji i odosobnienia każdy pragnie powrotu do normalności. Polacy kochają wakacje nad morzem. ” Morza szum, ptaków śpiew(…)” to niezapomniane chwile, które […]

Czytaj...
(fem)życie i historie polecane

ZAJC – Rodzinna historia

Jak najlepiej poznać markę? Poznając ludzi, którzy za nią stoją. Historia marek to opowieść o pasji, zaangażowaniu i umiejętnościach. Tak też jest w przypadku poznańskiej firmy ZAJC. 

Czytaj...