Klasyk w nowoczesnej szacie

Sposoby na zaaranżowanie łazienki można wymieniać bez końca. Trendy kolorystyczne, nowe materiały i rozwiązania funkcjonalne kuszą, by nimi żonglować wedle upodobania. A czasami warto po prostu wybrać klasykę, podaną jednak w nowoczesnej szacie.

Modernistyczne formy

Współczesną łazienkę zawdzięczamy rozwojowi wodociągów i kanalizacji, a co za tym idzie wybuchowi higieny na początku XX wieku. Do domów i życia zawitała nowoczesność i idący z nią w parze modernizm. Styl aktualny do dziś, bo dopasowujący się do funkcji. Taka też była łazienka z lat. 20. 30. i kolejnych dziesięcioleci. Urządzana ze skromną elegancją, ale za to wyposażona w dużą liczbę urządzeń, niekiedy nawet większą niż spotykane obecne. Wśród nich nie mogło zabraknąć wanny. Typowego prostokąta z zaokrąglonymi bokami, ustawionego pod ścianą lub w narożniku. Ten sposób montażu przeważa również współcześnie. Zmieniły się jednak materiały, z których produkowane są urządzenia łazienkowe. Również inną rolę ma sama łazienka, która przeszła ewolucję od pomieszczenia służącego utrzymaniu higieny, po strefę relaksu. Teraz pielęgnujemy tu ciało i zmysły. 

Zmysłowe doznania

Spokój, cicha muzyka w tle, aromat morskiej bryzy i blask świec. Naturalne, ciepłe, przyjemne w dotyku materiały oraz technologie, które pozwalają dłużej cieszyć się relaksującą kąpielą. W ten sposób prezentuje się współczesna łazienka. Na te potrzeby odpowiada marka FJORDD, której kolekcja RAMSA zaprojektowana została z myślą o zwolennikach ponadczasowej prostoty. W kolekcji odnajdziemy dobrze znane formy, ale podane w sposób odpowiadający współczesnemu stylowi życia. Wanna i umywalka RAMSA mają charakterystyczną półkę dostawianą do ściany. Na niej ustawimy kosmetyki czy ulubione akcesoria kąpielowe. Dzięki niej wannę zamontujemy wzdłuż ściany lub w jej narożniku, a umywalkę zawiesimy na ścianie lub postawimy na szafce. Na półce swoje miejsce znaleźć może bateria, ale równie dobrze możemy wybrać model podtynkowy, a w przypadku wanny również wolnostojący. I to w dowolnym stylu czy kolorze, ponieważ urządzania mają nowoczesny, jednolity charakter. Zapewniają go maskownice odpływu, które wykonano z tego samego kamiennego kompozytu AQUASTONE®. Materiał trzyma długo ciepło, toteż wanna sprzyja długim relaksującym kąpielom. Nawet we dwoje, co umożliwiają przemyślane wymiary i ergonomiczne ukształtowanie boków.

Prosta funkcjonalna łazienka nie musi oznaczać aranżacji sprawiającej wrażenie chłodnej i pustej. Tym bardziej, że zgodnie z duchem czasów powinna nam służyć jako domowe SPA. Dobrym sposobem jest wpuszczenie do modernistycznej bazy nuty stylu mid-century, który lubi drewno nawet w łazience. Więcej informacji na stronie www.fjordd.com 

podobne wpisy

Realizacja Beata Kołodziejczyk Aranżacja salonu projektowanie wnetrz
dom i ogród

Projektowanie wnętrz dla każdego – jak zacząć? Kompendium wiedzy z aranżacji wnętrz

Kiedy zaczynamy swoją przygodę z projektowaniem wnętrz, warto znać kilka podstawowych zasad, które pomogą nam stworzyć funkcjonalne i estetycznie atrakcyjne przestrzenie. Poniżej znajdziesz szczegółowy przewodnik, który pomoże Ci zrozumieć, jak skutecznie aranżować wnętrza, niezależnie od wielkości pomieszczenia czy stylu, który preferujesz. Projektowanie wnętrz jest dla każdego!

Czytaj...
dom i ogród

Jakie legowisko dla kota wybrać? 

Na rynku jest obecnie tak wiele różnych rodzajów legowisk dla kotów, że trudno jest określić, które z nich jest odpowiednie dla Twojego kociego przyjaciela. Jednak przy odrobinie badań możesz znaleźć idealne legowisko dla kota, dostosowane do jego indywidualnych potrzeb.

Czytaj...
dom i ogród

Jak zyskać dodatkowe miejsce do przechowywania w małej łazience?

W niewielkiej łazience bardzo trudno jest zmieścić całe niezbędne wyposażenie. Nawet kiedy wybierzesz kompaktową kabinę prysznicową zamiast wanny i pralkę o małej głębokości, może się okazać, że zabraknie Ci miejsca na umieszczenie dostatecznej liczby szafek łazienkowych. Jak poradzić sobie z tym problemem i znaleźć niezbędną przestrzeń do przechowywania drobnych akcesoriów, chemii i kosmetyków?

Czytaj...