Kolarstwo coraz bardziej popularne

Rower jest to zbiór części rowerowych poskładanych w jedną całość, w sklepach możemy kupić gotowe rowery lub poskładać je według indywidualnego zamówienia.
Wbrew pozorom budowa roweru nie jest tak skomplikowana jak się wydaje.
 
W ostatnich latach maratony MTB gromadzą tysiące zawodników, zawody te polegają na przejechaniu w jak najkrótszym czasie wyznaczonej w terenie trasy o długości od 40 do 120 kilometrów.
W Polsce jest również organizowany światowej klasy wyścig szosowy Tour de Polotne które organizuje Czesław Lang, polski kolarz torowy i szosowy, po zakończeniu kariery sportowej, działacz sportowy, organizator Tour de Pologne i Bank BPH Grand Prix MTB.
Jednak dalej większość ludzi preferuję jazdę rekreacyjną polegającą na wycieczkach na przykład w ciekawe miejsca, traktują oni rower jako formę spędzania wolnego czasu i oderwania się od codziennych obowiązków lub też dla zdrowia.
 
Obecnie kolarstwo to potężny prężnie rozwijający się biznes. Zawody szosowe coraz częściej trafiają do telewizji komercyjnej. Powstają filmy rowerowe mające na celu promowanie sprzętu i zawodników głównie są to filmy o grawitacyjnej odmianie kolarstwa.
Również turystyka coraz bardziej ukierunkowuje się na wypoczynek z rowerem, powstają specjalne parki rowerowe, wyciągi dla rowerów i inne atrakcje mające na celu sprawić wypoczynek jeszcze bardziej przyjemnym.
 

http://rowerowe.net/

podobne wpisy

kondycja fizyczna

Sprzęt pomocniczy dla osób niepełnosprawnych – większy komfort życia

W dzisiejszym świecie technologia i innowacje odgrywają coraz większą rolę w poprawianiu jakości życia osób niepełnosprawnych. Dzięki postępowi w dziedzinie sprzętu pomocniczego wiele osób może cieszyć się większą niezależnością i samodzielnością w codziennym życiu. W niniejszym artykule przyjrzymy się różnym rodzajom sprzętu pomocniczego, które są dostępne i jakie korzyści przynoszą osobom niepełnosprawnym. Wózki inwalidzkie i […]

Czytaj...
(fem)zdrowie

Active Mind Complex  – nowość od Herbalife wspierająca pracę mózgu

Blisko 3/4 Polaków przyznaje się do problemów z koncentracją i zapamiętywaniem informacji. Sprawności umysłowej nie pomaga codzienny stres, przemęczenie, nadmiar obowiązków. Co więcej, problem ten dotyka wszystkie grupy wiekowe. Odpowiednia dieta, suplementacja i ruch mogą wspomóc pracę mózgu i poprawić nasze codzienne funkcjonowanie.

Czytaj...
(fem)zdrowie odżywianie

MRP, czyli o posiłkach w proszku i jedzeniu przyszłości…

MRP  Meal Replacement Powders to odżywcze, wieloskładnikowe, zbilansowane produkty spożywcze w postaci proszku lub formie stałej jako batonik. Posiłki w proszku są tak skomponowane, że mogą zastąpić pełnowartościowy posiłek. Zawierają wszystkie niezbędne, właściwe dla danego dania witaminy, mikroelementy oraz wszelkie niezbędne substancje odżywcze, jakie ludzki organizm potrzebuje do codziennego funkcjonowania. 

Czytaj...