Koniec z niedoskonałościami!

0

Jak radzimy sobie z niedoskonałościami?

Istnieje wiele sposobów na pozbycie się dokuczliwych zmian na twarzy. Stosowanie olejków naturalnych (herbacianych lub lawendowych) zmniejsza ślady blizn. Podobne działanie mają soki z ogórków bądź świeżych liści mięty. Nie każdy jednak przekonany jest do domowych kuracji, dlatego częstym wyborem okazują się gotowe rozwiązania. Na rynku znaleźć można wiele leków oraz całe serie kosmetyków, które mają odmładzać i regenerować skórę, a także przyspieszać zabliźnianie się ran. Nie zawsze jednak taki sposób terapii pomaga w osiągnięciu satysfakcjonującego efektu. Często też zmiany są zbyt zaawansowane i wymagają innych sposobów leczenia, np. zabiegów kosmetycznych.

 


Czym jest RF Pixel?

RF Pixel jest innowacyjnym zabiegiem dedykowanym terapii blizn, trądziku, zmarszczek czy wiotczenia skóry. Przeznaczony jest dla osób w każdym wieku, a konkretne parametry zabiegu dostosowywane są indywidualnie. Ilość kuracji zależy od potrzeb pacjenta, optymalnie jednak zaleca się 3-5 sesji zabiegowych w odstępie 2-5 tygodni – tłumaczą eksperci z Kliniki Medycyny Estetycznej Esteticmed z siedzibą w Bydgoszczy i Częstochowie.


Jak wygląda zabieg?

Sam zabieg jest bardzo prosty i nieinwazyjny, trwa od 30 do 45 minut, w zależności od pacjenta. Rozpoczyna się od oczyszczenia skóry i miejscowego znieczulenia, poprzez nałożenie specjalnego kremu zawierającego 23% lidocainy i tetracainy. Sam zabieg polega na przesuwaniu lub przykładaniu aplikatury RF Pixel do skóry. Zabiegowi towarzyszy ciągłe chłodzenie ciała przy użyciu wysoce wyspecjalizowanego urządzenia Zimmer Z Cryo 6 Derma Cooler. Dzięki znieczuleniu i chłodzeniu zabieg staje się komfortowy dla pacjenta. Skóra po nim jest co prawda zaczerwieniona, możliwy jest również lekki obrzęk, ale niepożądane efekty utrzymują się jedynie od 12 do 48 godzin.  


Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu zalecane jest stosowanie maści z antybiotykiem oraz przemywanie skóry kwasem bornym. Przez przynajmniej miesiąc po każdym zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce oraz stosować preparaty z filtrem SPF 50. Z każdym kolejnym zabiegiem gojenie skóry staje się krótsze, a dolegliwości łagodniejsze.

RF Pixel jest szczególnie wyjątkowy ze względu na szybką widoczność efektów – dostrzega się je już po pierwszym zabiegu, są nimi np. wygładzenie i napięcie skóry. Do skutków progresywnych zaliczyć należy: lifting skóry, poprawę owalu, wzrost gęstości skóry, redukcję zmarszczek, rozstępów i blizn.

Artykuł został przygotowany we współpracy z: http://www.esteticmed.pl/o-klinice/kliniki-esteticmed.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here