Kiedy konieczna jest endodoncja pod mikroskopem?

Endodoncja umożliwia wyleczenie zębów, które kwalifikowały się do ekstrakcji (usunięcia.) Na początku usuwa się zainfekowaną lub martwą miazgę, a następnie wypełnia ją szczelnymi materiałami.

surgical-block-1280260_960_720

Co to jest endodoncja pod mikroskopem

Endodoncja pod mikroskopem to kanałowe leczenie zęba, które umożliwia precyzyjne dotarcie w głąb kanałów i zachowanie zęba. W celu całkowitego zlikwidowania źródła dolegliwości usuwa się zawartość kanałów korzeniowych. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu.

Wskazania do leczenia kanałowego

Wskazaniami do endodoncji pod mikroskopem jest nietypowa anatomia, zarośnięte bądź wąskie kanały oraz zakrzywione korzenie. Zabieg wykonuje się także przy dużym ubytku próchnicowym, który powoduje niszczenie twardych tkanek zęba. Mikroskop jest niezwykle użyteczny w przypadku ponownego leczenia endodontycznego – kanały, które trzeba ponownie wypełnić są o wiele trudniejsze do udrożnienia. Przebicie ściany zęba lub nieodnalezienie dodatkowych kanałów to przypadki, w których jedynym skutecznym rozwiązaniem jest leczenie endoskopowe przy użyciu mikroskopu. Gdyby nie nowoczesne metody leczenia, ząb nadawałby się tylko do usunięcia.

Etapy endodoncji

Leczenie rozpoczyna się od zabezpieczenia zęba przed śliną. Służy do tego koferdam – płat gumy nakładany na ząb i uszczelniany klamrą. Endodoncja składa się z kilku etapów: otwarcia komory zęba i usunięcia miazgi, oczyszczenia i osuszenia kanałów, wypełnienia kanałów i zęba.

Zalety endodoncji

Nowoczesne mikroskopy stomatologiczne pozwalają na uzyskanie kilkakrotnego przybliżenia, dzięki czemu możliwe jest wykonywanie nawet skomplikowanych zabiegów. Leczenie trwa krócej, a dzięki zastosowaniu znieczulenia jest bezbolesne. Endodoncja umożliwia wypełnienie nawet bardzo wąskich i krętych kanałów. Leczenie z użyciem mikroskopu zwiększa prawdopodobieństwo prawidłowego postępowania stomatologicznego i zmniejsza ryzyko powikłań, a także pozwala na utrzymanie zęba w łuku. Dobrze wykonana endodoncja to inwestycja – zapobiega nawrotom infekcji, dzięki czemu ząb jest sprawny przez wiele lat. Leczenie endodontyczne nie jest zabiegiem inwazyjnym, dlatego można je wykonać nawet u osób z zaburzeniami krzepnięcia krwi.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

Depilacja bikini – skuteczne sposoby na zbędne owłosienie
zabiegi

Depilacja bikini – skuteczne sposoby na zbędne owłosienie

  Marzysz o tym, aby pozbyć się niechcianych włosków z okolic intymnych? Jeśli chcesz, aby depilacja woskiem przebiegła szybko, sprawnie i niemal bezboleśnie, poszukaj salonu specjalizującego się w takich zabiegach. Doświadczona kosmetyczka poradzi sobie nawet z mocnymi i grubymi włoskami, nie powodując przy tym podrażnień. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć przed wizytą! Jak wygląda depilacja pachwin? Zanim […]

  Czytaj...
  zabiegi

  Zestaw do hybrydy – podstawa udanego manicure’u

   Planujesz zrobić sobie manicure hybrydowy? To świetnie! Z pewnością masz już podstawowe akcesoria do pielęgnacji paznokci: pilnik, cążki, waciki, zmywacz… Zanim zaczniesz swoją przygodę z hybrydą, zapoznaj się także z pozostałymi dostępnymi w sklepach produktami, które pozwolą Ci zostać mistrzynią samodzielnej stylizacji paznokci. Baza, top, cleaner – czy na pewno ich potrzebujesz? Przede wszystkim rozejrzyj […]

   Czytaj...
   zabiegi

   Liposukcja – skuteczny sposób modelowania ciała

    Czy wiesz że liposukcja to najbardziej skuteczny i nieodwracalny zabieg, który pozwala na pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej! Dzięki liposukcji możesz wymodelować precyzyjnie swoje ciało. Z reguły do klinik medycyny estetycznej udajemy się po to, aby upiększyć nasze ciało. Jednym z często wykonywanych zabiegów jest liposukcja, czyli usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Osoby decydujące się na […]

    Czytaj...