Łazienka w industrialnej ramie

Styl industrialny należy do najbardziej popularnych i wyrazistych trendów aranżacyjnych. Ma on rozmaite oblicza, ale i pewne cechy, po których łatwo go rozpoznać. W łazience wystarczy kilka zabiegów, by osiągnąć niebanalny, industrialny efekt.

Industrialne tło

Styl industrialny doskonale wpisuje się w popularny obecnie minimalizm. Nie tylko za sprawą estetyki, ale również pod kątem jakości i trwałości zastosowanych materiałów. A chodzi o to, by zaaranżowane wnętrze było ponadczasowe i nie wymuszało nieustannie konieczności zmian. Industrialna oprawa ma potencjał trwałości. Nie jest trudno go stworzyć. Wykorzystajmy więc beton architektoniczny, który warto położyć zarówno na podłodze, jak i na ścianach. Jest nie tylko charakterystyczny dla tego stylu, ale również niezwykle praktyczny. Odporny na wilgoć i wyższe temperatury. Można chlapać wodą do woli, a beton jej nie wchłonie. Wprowadźmy też cieplejsze materiały, by uzyskać te typowe, industrialne kontrasty. Obecnie niezwykle popularnym wykończeniem części ścian w łazience są drewniane lamele ścienne z efektem 3D. Wciąż minimalistycznie, wyraziście i trwale. A metal? Można go wprowadzić do łazienki poprzez meble lub ich wykończenia – regały, szafki i blaty, na których osadzona jest umywalka. I poprzez drobną łazienkową galanterię. Chrom, miedź, szczotkowana stal – idealnie odsłaniają zamiłowanie do industrialu.

I industrialne SPA!

To, co najważniejsze w łazience – umywalka i wanna, też niech będą industrialne. Proste, funkcjonalne i trwałe, ale niebanalne. Może nawiązujące formą do ikonicznego symbolu współczesnej myśli technologicznej? Patrząc z góry wanna SIDU od nowej marki FJORDD do złudzenia przypomina dobrze znany kształt smartfona, z jego charakterystycznymi proporcjami i delikatnymi zaokrągleniami. Jest też równie spójna estetycznie, ponieważ maskownicę odpływu wykonano z tego samego materiału. Spokojna forma, symetria, ale i ergonomiczny, lekko prostokątny kształt są przy tym idealną bazą do długiej kąpieli, nawet we dwoje. Zachęca do urządzenia sobie rytuału rodem ze SPA. Uzupełnieniem wanny SIDU jest umywalka nablatowa o równie płynnym i ikonicznym kształcie. Tak uniwersalnym, że pasuje do niej dowolna bateria łazienkowa. W wersji industrialnej najlepiej jeśli będzie czarna lub z metalicznym połyskiem.

Wanna i umywalka SIDU wykonane są z kamiennego kompozytu AQUASTONE®, zapewniającego multisensoryczne wrażenia. Materiał jest ciepły w dotyku i charakteryzuje się przyjemną teksturą. 

Styl industrialny to po pierwsze – wyraziste i charakterystyczne  materiały: metal, cegła, drewno i kamień łączone w odważnych zestawieniach. Po drugie – rozmaitość kontrastujących ze sobą tekstur. Gładkich i szorstkich, ciepłych i chłodnych. To także prostota i ponadczasowość. Ale przede wszystkim pomysł na łazienkę inną niż wszystkie. www.fjordd.com 

podobne wpisy

Realizacja Beata Kołodziejczyk Aranżacja salonu projektowanie wnetrz
dom i ogród

Projektowanie wnętrz dla każdego – jak zacząć? Kompendium wiedzy z aranżacji wnętrz

Kiedy zaczynamy swoją przygodę z projektowaniem wnętrz, warto znać kilka podstawowych zasad, które pomogą nam stworzyć funkcjonalne i estetycznie atrakcyjne przestrzenie. Poniżej znajdziesz szczegółowy przewodnik, który pomoże Ci zrozumieć, jak skutecznie aranżować wnętrza, niezależnie od wielkości pomieszczenia czy stylu, który preferujesz. Projektowanie wnętrz jest dla każdego!

Czytaj...
dom i ogród

Jakie legowisko dla kota wybrać? 

Na rynku jest obecnie tak wiele różnych rodzajów legowisk dla kotów, że trudno jest określić, które z nich jest odpowiednie dla Twojego kociego przyjaciela. Jednak przy odrobinie badań możesz znaleźć idealne legowisko dla kota, dostosowane do jego indywidualnych potrzeb.

Czytaj...
dom i ogród

Jak zyskać dodatkowe miejsce do przechowywania w małej łazience?

W niewielkiej łazience bardzo trudno jest zmieścić całe niezbędne wyposażenie. Nawet kiedy wybierzesz kompaktową kabinę prysznicową zamiast wanny i pralkę o małej głębokości, może się okazać, że zabraknie Ci miejsca na umieszczenie dostatecznej liczby szafek łazienkowych. Jak poradzić sobie z tym problemem i znaleźć niezbędną przestrzeń do przechowywania drobnych akcesoriów, chemii i kosmetyków?

Czytaj...