Lubisz gotować? Te urządzenia Ci się przydadzą

 

Do deserów

Jedno z bardziej oczywistych urządzeń, jakie powinny się znaleźć w kuchni pani lub pana domu, których hobby jest gotowanie to mikser. Podstawowy ręczny model nie zajmuje wiele miejsca, ale też może okazać się nie wystarczający w przypadku osób, które często pieką. Lepszym rozwiązaniem dla miłośników domowego ciasta będzie z pewnością mikser o większej mocy, wyposażony dodatkowo w misę. Największą zaletą tego urządzenia jest to, że nie wymaga ono podczas miksowania stałej obecności użytkownika – przenośny korpus wraz z pojemnikiem przytwierdzany jest do stojaka, a dzięki specjalnym zabezpieczeniom mamy pewność, że całość nie przesunie się w trakcie pracy. Podczas gdy taki mikser będzie ubijał białka, albo ucierał ciasto, my możemy spokojnie zająć się przygotowywaniem innych potraw czy odmierzaniem składników. Przed zakupem urządzenia tego typu warto dowiedzieć się jakie końcówki są dostępne wraz ze sprzętem i jakie ewentualnie można do niego dokupić w przyszłości – to właśnie one świadczą o funkcjonalności całego miksera.

 

 

 

Do szatkowania i krojenia

Mikser sprawdzi się głównie podczas pieczenia ciast, dlatego jeśli lubimy urządzać przyjęcia, trzeba postarać się również o urządzenie, które umożliwi sprawne przygotowywanie także zup czy drugiego dania. Przykładem takiego sprzętu może być krajalnica do warzyw. Dlaczego warto ją kupić? Tego typu urządzenia umożliwiają szatkowanie warzyw i owoców na wiórki i plastry, dlatego sprawdzą się podczas przygotowywania większych ilości surówek i sałatek. Profesjonalne modele, jak np. http://emaks.pl/krajalnica-elektryczna-do-warzyw-royal-catering-rcgs-550.html mają kilka różnych tarcz tnących, które zastąpią nie tylko tradycyjną tarkę, ale również wyręczą nas w krojeniu. Taka krajalnica sprawdzi się zarówno w tych domach, gdzie często jadane są sałatki i surówki, ale również będą znaczną pomocą podczas przygotowywania przetworów na zimę. Warto też wspomnieć, że specjalne urządzenie do rozdrabniania warzyw i owoców gwarantuje użytkownikowi bezpieczeństwo. Chyba każdemu zdarzyło się kiedyś skaleczyć podczas krojenia – specjalnie zaprojektowana obudowa i zabezpieczenia w krajalnicach z całą pewnością nie dopuszczą do takiej możliwości. Dodatkową zaletą jest również fakt, że tarcze łatwo wyczyścić.

 


Czym kierować się podczas zakupów?

Wybór sprzętu do kuchni zależy przede wszystkim od tego jakie potrawy najczęściej będziemy przyrządzać. Jeśli lubimy gotować, piec i przygotowywać przetwory, zarówno mikser, jak i krajalnica do warzyw staną się dużą pomocą. Podczas wyboru konkretnego modelu zwracajmy uwagę na funkcjonalność urządzenia, jego moc i jakość. Chociaż bardzo często przeważającym argumentem jest cena, jaką przyjdzie nam zapłacić za kuchennych pomocników, czasem lepiej jest przeznaczyć na taki zakup nieco większą sumę i mieć pewność, że sprzęt posłuży nam przez lata.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)zdrowie

Otwarcie Laboratorium Centralnego DIAGNOSTYKA

  DIAGNOSTYKA to największa, ogólnopolska sieć laboratoriów medycznych. Od ponad 20 lat nieustannie stawia na rozwój oraz najwyższą jakość proponowanych badań i usług. To 180 nowoczesnych laboratoriów, 7000 wykwalifikowanych pracowników i 1000 punktów pobrań dedykowanych bezpośredniej obsłudze pacjentów. Czy wiesz, że tylko w ubiegłym roku w laboratoriach DIAGNOSTYKA wykonano łącznie ponad 120 milionów badań?

  Czytaj...
  (fem)zdrowie

  Tarczyca i jod

   Spójrzmy na całą listę objawów: przewlekłe zmęczenie, osłabienie, senność, problemy z koncentracją i pamięcią, stany depresyjne, łatwe marznięcie, suchość skóry, łamliwe włosy, nieregularne miesiączkowanie… Czy nie brzmi to znajomo? Przyczyna może być jedna: niedoczynność tarczycy.

   Czytaj...
   (fem)zdrowie

   Sesja zimowa – to nie musi być trudne!

    Kiedy dni są krótkie, przyroda dawno już zapadła w sen zimowy, a pogoda zachęca do skulenia się pod kocem z kubkiem herbaty, trudno jest skupić się na nauce. Co w takich okolicznościach możemy zrobić, aby wspierać koncentrację i z energią podejmować codzienne wyzwania? Istnieją sposoby, które zmotywują studentów do wielkich czynów!

    Czytaj...