Makrobiotyka – płyń z nurtem rzeki, nie pod prąd

Makrobiotyka to nie tylko jedzenie, to  styl życia i odżywiania, który w naturalny sposób zmienia jego jakość. Zaczynając od talerza, czyli zmiany jedzenia, zaczyna się w nas wielka, magiczna  przemiana. Zaczynamy inaczej, pełniej postrzegać otaczający nas świat. Bez osądzania i  podziału na dobre i złe lepiej zaczynamy rozumieć zasady jego działania i otaczających nas ludzi. 
 
Makrobiotyka uczy nas zrozumienia, empatii i szacunku dla wszelkiego stworzenia. Jak to możliwe? Kluczem do wszystkiego jest zrozumienie że, wszystko ma przyczynę i skutek, że my sami przez takie, a nie inne działanie kreujemy naszą rzeczywistość. Kiedy jest nam bardzo źle, lub gdy chorujemy, nie obwiniajmy całego świata i wszystkich wokół, bo to właśnie my jesteśmy kreatorami naszego życia; szczęścia i nieszczęścia, zdrowia lub choroby. To co siejemy dzisiaj, zbieramy jutro. Nie ma innej możliwości.
 
Zacznij więc od dzisiaj, wyrzuć z lodówki i kuchni wszystko to co Cię zabija i odbiera energię: cukier, wszystkie rafinowane, pozbawione życiodajnej energii produkty spożywcze, poddany chemicznej obróbce nabiał i jego przetwory, sery żółte i topione, naszpikowane chemią i konserwantami mięso, wędliny, margarynę, mrożonki, puszki, konserwy, pseudo żywność typu instant, słodkie kolorowe napoje w plastikowych butelkach itd.
 
Przestań kochać i pielęgnować swoje choroby, zakochaj się w naturalnej zdrowej żywności budującej zdrowie i harmonię, którą oferuje Ci Matka Natura.
 
Zgodnie z zasadami kuchni naturalnej, sposoby przyrządzania posiłków dostosowujemy  do zmieniających się pór roku. Życie  w harmonii z energią naturalnego środowiska, w którym żyjemy ma kolosalny wpływ na nasze zdrowie. Nie przestrzeganie tej zasady, doprowadziło do pogorszenia się stanu zdrowia, obniżenia witalności i zniszczenia ekosystemów w wielu nowoczesnych społeczeństwach. Odpowiednie, dostosowane do pory roku pożywienie wzmocni i zrównoważy energię naszego  organizmu. Makrobiotyka to klucz do zmiany, który trzymasz w ręku i tylko od ciebie zależy czy otworzysz nim drzwi do życia w zdrowiu i szczęściu, czy też zmieni się w kawałek nikomu niepotrzebnego metalu.

Więcej informacji na stronie www.mojeezo.pl oraz   www.wakame.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Najpopularniejsze telefony w 2021

0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)zdrowie

Sesja zimowa – to nie musi być trudne!

  Kiedy dni są krótkie, przyroda dawno już zapadła w sen zimowy, a pogoda zachęca do skulenia się pod kocem z kubkiem herbaty, trudno jest skupić się na nauce. Co w takich okolicznościach możemy zrobić, aby wspierać koncentrację i z energią podejmować codzienne wyzwania? Istnieją sposoby, które zmotywują studentów do wielkich czynów!

  Czytaj...
  (fem)zdrowie

  Jak zabrać się za realizację postanowień noworocznych związanych z odchudzaniem?

   Często nie zdajemy sobie sprawy, że problem nie polega na tym, że nie potrafimy dotrzymać postanowień noworocznych. Wyznaczając cele, upewnij się, że rzeczywiście są konkretne, osiągalne, mierzalne, osadzone w czasie i realistyczne. W przeciwnym razie narażasz się na spadek motywacji i bolesną porażkę. Sprawdź, jak wdrożyć i utrzymać postanowienia związane z odchudzaniem!

   Czytaj...
   odżywianie

   Ciepła herbata w nowej formie. Mikrotea od Waterdrop powraca!

    Dobra wiadomość dla miłośników zimowych napojów – dziś odbyła się premiera nowych smaków Mikrotea od marki Waterdrop. Mikrotea GOLDEN ASSAM i GREEN OASIS to małe kapsułki pełne intensywnej dobroczynnych ziół i roślin, które nie wymagają zaparzania. Nowym smakom Mikrotea towarzyszą także zimowe akcesoria, dla prawdziwych fanów zimowych napojów. Kolekcja dostępna jest w sprzedaży od 15 […]

    Czytaj...