Makrobiotyka – płyń z nurtem rzeki, nie pod prąd

Makrobiotyka to nie tylko jedzenie, to  styl życia i odżywiania, który w naturalny sposób zmienia jego jakość. Zaczynając od talerza, czyli zmiany jedzenia, zaczyna się w nas wielka, magiczna  przemiana. Zaczynamy inaczej, pełniej postrzegać otaczający nas świat. Bez osądzania i  podziału na dobre i złe lepiej zaczynamy rozumieć zasady jego działania i otaczających nas ludzi. 
 
Makrobiotyka uczy nas zrozumienia, empatii i szacunku dla wszelkiego stworzenia. Jak to możliwe? Kluczem do wszystkiego jest zrozumienie że, wszystko ma przyczynę i skutek, że my sami przez takie, a nie inne działanie kreujemy naszą rzeczywistość. Kiedy jest nam bardzo źle, lub gdy chorujemy, nie obwiniajmy całego świata i wszystkich wokół, bo to właśnie my jesteśmy kreatorami naszego życia; szczęścia i nieszczęścia, zdrowia lub choroby. To co siejemy dzisiaj, zbieramy jutro. Nie ma innej możliwości.
 
Zacznij więc od dzisiaj, wyrzuć z lodówki i kuchni wszystko to co Cię zabija i odbiera energię: cukier, wszystkie rafinowane, pozbawione życiodajnej energii produkty spożywcze, poddany chemicznej obróbce nabiał i jego przetwory, sery żółte i topione, naszpikowane chemią i konserwantami mięso, wędliny, margarynę, mrożonki, puszki, konserwy, pseudo żywność typu instant, słodkie kolorowe napoje w plastikowych butelkach itd.
 
Przestań kochać i pielęgnować swoje choroby, zakochaj się w naturalnej zdrowej żywności budującej zdrowie i harmonię, którą oferuje Ci Matka Natura.
 
Zgodnie z zasadami kuchni naturalnej, sposoby przyrządzania posiłków dostosowujemy  do zmieniających się pór roku. Życie  w harmonii z energią naturalnego środowiska, w którym żyjemy ma kolosalny wpływ na nasze zdrowie. Nie przestrzeganie tej zasady, doprowadziło do pogorszenia się stanu zdrowia, obniżenia witalności i zniszczenia ekosystemów w wielu nowoczesnych społeczeństwach. Odpowiednie, dostosowane do pory roku pożywienie wzmocni i zrównoważy energię naszego  organizmu. Makrobiotyka to klucz do zmiany, który trzymasz w ręku i tylko od ciebie zależy czy otworzysz nim drzwi do życia w zdrowiu i szczęściu, czy też zmieni się w kawałek nikomu niepotrzebnego metalu.

Więcej informacji na stronie www.mojeezo.pl oraz   www.wakame.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)zdrowie

Otwarcie Laboratorium Centralnego DIAGNOSTYKA

  DIAGNOSTYKA to największa, ogólnopolska sieć laboratoriów medycznych. Od ponad 20 lat nieustannie stawia na rozwój oraz najwyższą jakość proponowanych badań i usług. To 180 nowoczesnych laboratoriów, 7000 wykwalifikowanych pracowników i 1000 punktów pobrań dedykowanych bezpośredniej obsłudze pacjentów. Czy wiesz, że tylko w ubiegłym roku w laboratoriach DIAGNOSTYKA wykonano łącznie ponad 120 milionów badań?

  Czytaj...
  (fem)zdrowie

  Tarczyca i jod

   Spójrzmy na całą listę objawów: przewlekłe zmęczenie, osłabienie, senność, problemy z koncentracją i pamięcią, stany depresyjne, łatwe marznięcie, suchość skóry, łamliwe włosy, nieregularne miesiączkowanie… Czy nie brzmi to znajomo? Przyczyna może być jedna: niedoczynność tarczycy.

   Czytaj...
   (fem)zdrowie

   Sesja zimowa – to nie musi być trudne!

    Kiedy dni są krótkie, przyroda dawno już zapadła w sen zimowy, a pogoda zachęca do skulenia się pod kocem z kubkiem herbaty, trudno jest skupić się na nauce. Co w takich okolicznościach możemy zrobić, aby wspierać koncentrację i z energią podejmować codzienne wyzwania? Istnieją sposoby, które zmotywują studentów do wielkich czynów!

    Czytaj...