Makrobiotyka – płyń z nurtem rzeki, nie pod prąd

Makrobiotyka to nie tylko jedzenie, to  styl życia i odżywiania, który w naturalny sposób zmienia jego jakość. Zaczynając od talerza, czyli zmiany jedzenia, zaczyna się w nas wielka, magiczna  przemiana. Zaczynamy inaczej, pełniej postrzegać otaczający nas świat. Bez osądzania i  podziału na dobre i złe lepiej zaczynamy rozumieć zasady jego działania i otaczających nas ludzi. 
 
Makrobiotyka uczy nas zrozumienia, empatii i szacunku dla wszelkiego stworzenia. Jak to możliwe? Kluczem do wszystkiego jest zrozumienie że, wszystko ma przyczynę i skutek, że my sami przez takie, a nie inne działanie kreujemy naszą rzeczywistość. Kiedy jest nam bardzo źle, lub gdy chorujemy, nie obwiniajmy całego świata i wszystkich wokół, bo to właśnie my jesteśmy kreatorami naszego życia; szczęścia i nieszczęścia, zdrowia lub choroby. To co siejemy dzisiaj, zbieramy jutro. Nie ma innej możliwości.
 
Zacznij więc od dzisiaj, wyrzuć z lodówki i kuchni wszystko to co Cię zabija i odbiera energię: cukier, wszystkie rafinowane, pozbawione życiodajnej energii produkty spożywcze, poddany chemicznej obróbce nabiał i jego przetwory, sery żółte i topione, naszpikowane chemią i konserwantami mięso, wędliny, margarynę, mrożonki, puszki, konserwy, pseudo żywność typu instant, słodkie kolorowe napoje w plastikowych butelkach itd.
 
Przestań kochać i pielęgnować swoje choroby, zakochaj się w naturalnej zdrowej żywności budującej zdrowie i harmonię, którą oferuje Ci Matka Natura.
 
Zgodnie z zasadami kuchni naturalnej, sposoby przyrządzania posiłków dostosowujemy  do zmieniających się pór roku. Życie  w harmonii z energią naturalnego środowiska, w którym żyjemy ma kolosalny wpływ na nasze zdrowie. Nie przestrzeganie tej zasady, doprowadziło do pogorszenia się stanu zdrowia, obniżenia witalności i zniszczenia ekosystemów w wielu nowoczesnych społeczeństwach. Odpowiednie, dostosowane do pory roku pożywienie wzmocni i zrównoważy energię naszego  organizmu. Makrobiotyka to klucz do zmiany, który trzymasz w ręku i tylko od ciebie zależy czy otworzysz nim drzwi do życia w zdrowiu i szczęściu, czy też zmieni się w kawałek nikomu niepotrzebnego metalu.

Więcej informacji na stronie www.mojeezo.pl oraz   www.wakame.pl

podobne wpisy

Jamie Oliver 5 Składników po śródziemnomorsku
odżywianie

Nowa książka kucharska Jamiego Olivera „5 składników po śródziemnomorsku”

Nowa książka kucharska Jamiego Olivera „5 składników po śródziemnomorsku” trafi na półki polskich księgarni już 11 października! Po bestsellerowych „5 składnikach”, które sprzedały się na całym świecie w liczbie 3,3 miliona egzemplarzy, Jamie Oliver powraca, by celebrować śródziemnomorskie smaki z wykorzystaniem sprawdzonej pięcioskładnikowej formuły. „5 składników po śródziemnomorsku” przeniesie cię w słoneczny klimat Grecji, Francji, […]

Czytaj...
(fem)zdrowie

Active Mind Complex  – nowość od Herbalife wspierająca pracę mózgu

Blisko 3/4 Polaków przyznaje się do problemów z koncentracją i zapamiętywaniem informacji. Sprawności umysłowej nie pomaga codzienny stres, przemęczenie, nadmiar obowiązków. Co więcej, problem ten dotyka wszystkie grupy wiekowe. Odpowiednia dieta, suplementacja i ruch mogą wspomóc pracę mózgu i poprawić nasze codzienne funkcjonowanie.

Czytaj...
(fem)zdrowie odżywianie

MRP, czyli o posiłkach w proszku i jedzeniu przyszłości…

MRP  Meal Replacement Powders to odżywcze, wieloskładnikowe, zbilansowane produkty spożywcze w postaci proszku lub formie stałej jako batonik. Posiłki w proszku są tak skomponowane, że mogą zastąpić pełnowartościowy posiłek. Zawierają wszystkie niezbędne, właściwe dla danego dania witaminy, mikroelementy oraz wszelkie niezbędne substancje odżywcze, jakie ludzki organizm potrzebuje do codziennego funkcjonowania. 

Czytaj...