Masaż jako klucz do zdrowia i piękna

Wśród takich sposobów na zachowanie piękna i zdrowia znaleźć można masaż. Jest to zabieg, który cieszy się wielkim uznaniem wśród pań, ale również panowie coraz częściej decydują się na wizytę u masażysty.
 
Masaże to zabiegi, które mają wiele ciekawych form i funkcji. Najważniejszą cechą masaży jest to, że wpływają one pozytywnie zarówno na zdrowie jak i na urodę.
Zabiegi te wykonywane są przez panów oraz przez panie, dlatego niekiedy powodują zazdrość u partnerów osób, które decydują się na masaże.
 
Jeśli chodzi o rodzaje masaży to można wymienić masaże sportowe, które bardzo często stosowane są u sportowców, którzy wkładają dużo wysiłku w swoje dyscypliny.
Często podczas np. meczu piłkarskiego mocno eksploatowane mięśnie odmawiają posłuszeństwa, gdyż narażone są na skurcze, i w takiej sytuacji niezbędna jest interwencja masażysty.
 
Bardzo często spotykanym zabiegiem jest masaż relaksacyjny, który ma za zadanie odprężyć i zrelaksować osobę masowaną. Podczas wielu trudów w pracy czy z powodu problemów nasze ciała są spięte, a mięśnie naprężone, co może sprawiać ból i nieprzyjemne uczucie.
Także skołatane nerwy i zmartwienia powodują, że czujemy się źle i masaże relaksacyjne mogą być idealnym rozwiązaniem, by pozbyć się problemów i odprężyć.
Pachnące olejki, miłe otoczenie, świece i przygaszone światło podczas masażu to klucz do relaksu i pełni odpoczynku i odprężenia.
 
Możemy także spotkać coraz bardziej popularny masaż, który wiąże się z pojęciem power slim, czyli masaż antycellulitowy. Jest to typowy zabieg mający na celu zadbanie o piękno kobiety. Zarówno uda jak i pośladki i plecy są poddawane przyjemnemu masażowi, który ma za zadanie zmniejszyć ilość niepożądanej tkanki tłuszczowej zwanej cellulitem.
Od kilku lat ten rodzaj masażu jest bardzo popularny wśród pań, gdyż daje niesamowite efekty w postaci szybkiego, a przede wszystkim stałego ubytku tkanki tłuszczowej.
 
 

Masaż

podobne wpisy

zabiegi

Obrzęk limfatyczny czy lipodemia?

Obrzęk limfatyczny to nagromadzenie płynu, zwanego limfą, w tkankach pod skórą, gdy coś blokuje jej normalny przepływ. Powoduje obrzęki i duży dyskomfort. Często występuje w rękach lub nogach, ale może również dotyczyć twarzy, szyi, pleców, brzucha i narządów płciowych. Pamiętaj, by nie lekceważyć objawów i umówić się do specjalisty. Objawy lipoedemy Obrzęk limfatyczny powoduje obrzęk, […]

Czytaj...
(fem)uroda

Ochrona przeciwsłoneczna przez cały rok z… ORIENTANĄ!

Czy wiesz, że filtr przeciwsłoneczny to twój #musthave w kosmetyczce przez cały rok? Nie tylko wiosną, czy latem, kiedy promienie słoneczne padają bezpośrednio na naszą twarz. Pamiętaj, że promieniowanie UVA dociera do naszej skóry przez cały rok, nawet w chłodniejszych miesiącach. Jest odpowiedzialne za fotostarzenie, uszkadza kolagen i elastynę oraz wyzwala większą ilość wolnych rodników. Przyczynia […]

Czytaj...
(fem)uroda

 WAKACYJNY EFEKT GLOW

To właśnie latem, staramy się jak najlepiej dbać o swoją skórę, co często wiąże się z odkrywaniem części ciała, które jesienią i zimą przykrywamy ciepłymi swetrami. Opalamy się na plaży, odsłaniamy ramiona, nogi, cieszymy się wakacyjnymi temperaturami. Na pierwszym miejscu stawiamy pielęgnację połączoną z… Efektem GLOW! 

Czytaj...