Jak mieć piękne włosy? Regeneracja olejkiem arganowym

Większość kobiet na świecie nie jest zadowolona z wyglądu swoich włosów. Z tego względu kosmetyki do pielęgnacji fryzury są najczęściej kupowanymi produktami. Kobiety są w stanie zapłacić wiele, aby mieć nienaganne, zdrowe włosy. Szampon i odżywka to jednak zbyt mało, aby poprawić kondycję pasemek. Co zatem najlepiej dba włosy?

Sekret pielęgnacji jest niezwykle prosty: istotne jest nie tylko to, czym odżywiamy włosy, ale również jak to robimy. W tej kwestii olejek arganowy jest niezastąpionym produktem do pielęgnacji włosów. Jest on całkowicie naturalny, pozbawiony komedogennych składników i zalicza się go do niezwykle silnych antyoksydantów, pomagających zachować młodość pasm.

Olejek arganowy to źródło kwasów tłuszczowych z grupy Omega-6 i Omega-9, witaminy E, fitosteroli – jest on niczym eliksir młodości dla włosów, uzupełnia niedobory lipidów, wzmacniając płaszcz ochronny skóry i włosów, ma naturalny filtr UV chroniące przed słońcem, zabezpiecza przed niszczącą mocą suszarki i prostownicy, ale przede wszystkim olejek arganowy poprawia ukrwienie w skórze głowy i wzmacnia cebulki, przyczyniając się do szybszego wzrostu włosów i hamując ich wypadanie.

Olejek arganowy – do jakich włosów pasuje?

Ze względu na zawartość i bilans kwasów tłuszczowych (36% z grupy omega-6 i 49% omega-9) olejek arganowy nadaje się do włosów o średniej porowatości (osłabionych, uwrażliwionych i wypadających), oraz do włosów o wysokiej porowatości (zniszczonych, suchych i łamliwych).

Jak stosować olejek arganowy?

Najlepiej łączyć go z innymi olejkami, aby spotęgować jego działanie. Najważniejszą rzeczą podczas stosowania marokańskiego oleju jest to, że by nakładać go na skórę głowy – to tam zaczyna się bowiem piękno włosów. Olejek arganowy wnika nie tylko w strukturę włosów, ale również w cebulki, które zyskują siłę i kondycję, „produkując” zdrowe, mocne włosy. Im mocniej zniszczone są włosy, tym dłużej należy trzymać olejek arganowy na włosach, zanim zmyje się go szamponem.

podobne wpisy

zabiegi

Obrzęk limfatyczny czy lipodemia?

Obrzęk limfatyczny to nagromadzenie płynu, zwanego limfą, w tkankach pod skórą, gdy coś blokuje jej normalny przepływ. Powoduje obrzęki i duży dyskomfort. Często występuje w rękach lub nogach, ale może również dotyczyć twarzy, szyi, pleców, brzucha i narządów płciowych. Pamiętaj, by nie lekceważyć objawów i umówić się do specjalisty. Objawy lipoedemy Obrzęk limfatyczny powoduje obrzęk, […]

Czytaj...
zabiegi

Zestaw do hybrydy – podstawa udanego manicure’u

Planujesz zrobić sobie manicure hybrydowy? To świetnie! Z pewnością masz już podstawowe akcesoria do pielęgnacji paznokci: pilnik, cążki, waciki, zmywacz… Zanim zaczniesz swoją przygodę z hybrydą, zapoznaj się także z pozostałymi dostępnymi w sklepach produktami, które pozwolą Ci zostać mistrzynią samodzielnej stylizacji paznokci. Baza, top, cleaner – czy na pewno ich potrzebujesz? Przede wszystkim rozejrzyj […]

Czytaj...
zabiegi

Kampania wizerunkowa Derma Instytut

Klinikę Derma Instytut we Wrocławiu odwiedziła Ambasadorka – Monika Richardson. Niesamowita energia, elegancja i szeroki uśmiech to jej znaki rozpoznawcze, a optymizmem jest w stanie zarazić każdego. 

Czytaj...