Moc espresso

Po pierwsze kawa
Najlepsza do przygotowania aromatycznego espresso będzie kawa ziarnista. Cafe Prima Excellent to kawowa propozycja stworzona z myślą o tych, którzy ponad wszystko cenią smak i aromat kawy zaparzonej ze świeżo zmielonych ziaren. Sekret Primy Excellent tkwi w kompozycji najszlachetniejszych ziaren kawy, która łączy w sobie zmysłowość i delikatność gatunków Arabica, pochodzących z plantacji Ameryki Środkoweji Brazylii, z wyrazistym smakiem i aromatem afrykańskiej Robusty. Aby przygotować espresso, najpierw zmiel kawę. Nie należy tego robić na zaś – świeżo zmielona kawa będzie miała pełny smak i zniewalający aromat.

Sztuka parzenia
Oprócz kawy ważny jest także sposób parzenia espresso. Najlepiej zaparzyć je w ekspresie ciśnieniowym, gdzie strumień gorącej wody, pod wysokim ciśnieniem, przepuszczany jest przez kawę. Należy pamiętać o dwóch zasadach: kawa musi być drobno zmielona oraz równomiernie rozłożona. Ważne jest też, aby była dobrze ugnieciona. Aby zaparzyć aromatyczną małą czarną potrzeba około 7 g kawy, 25 ml wody oraz 25 sekund. Woda powinna mieć temperaturę 90?C, a ciśnienie wynosić 0,9 MPa. Prawidłowo przygotowane espresso charakteryzuje się głębokim smakiem i aromatem oraz gęstą pianką zwaną crema.

Wbrew powszechnemu mniemaniu espresso zawiera zdecydowanie mniej kofeiny niż kawa z ekspresu przelewowego! Dzieje się tak, ponieważ przygotowanie espresso w ekspresie ciśnieniowym zajmuje tylko 25 sekund. Podczas kilkudziesięciosekundowego procesu parzenia rozpuszczane są tylko aromaty smakowe i zapachowe. Espresso jest więc delikatniejsze w smaku, a zachowuje pobudzające działanie i pełny smak.

Krok trzeci – odpowiednia filiżanka
Espresso podaje się w małych, porcelanowych filiżankach, najlepiej białych. Filiżanki powinny być wcześniej ogrzane. Do espresso możemy podać wodę mineralną – można ją pic przed lub po podaniu kawy. Espresso można pić z dodatkami: cukrem lub plasterkiem cytryny. Ta mała i aromatyczna kawa jest tez doskonałą bazą do przygotowywania Cafe Latte, cappucinno czy kawy mrożonej.

Wszystkie zdjęcia pochodzą z archiwum fotografii marki Prima. Prosimy o uwzględnienie
źródła pochodzenia zdjęcia przy ewentualnej publikacji.

DOSSIER PRODUKTÓW:
Cafe Prima Excellent to kawa ziarnista, będąca kompozycją wysokiej jakości ziaren, czemu zawdzięcza wyjątkowy smak i aromat. Kawa dostępna jest w specjalnym opakowaniu z zaworkiem, które zapewnia świeżość każdego prażonego ziarna. Pojemność: 250 g Cena: 10,99 PLN

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Najpopularniejsze telefony w 2021

0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)zdrowie

Sesja zimowa – to nie musi być trudne!

  Kiedy dni są krótkie, przyroda dawno już zapadła w sen zimowy, a pogoda zachęca do skulenia się pod kocem z kubkiem herbaty, trudno jest skupić się na nauce. Co w takich okolicznościach możemy zrobić, aby wspierać koncentrację i z energią podejmować codzienne wyzwania? Istnieją sposoby, które zmotywują studentów do wielkich czynów!

  Czytaj...
  (fem)zdrowie

  Jak zabrać się za realizację postanowień noworocznych związanych z odchudzaniem?

   Często nie zdajemy sobie sprawy, że problem nie polega na tym, że nie potrafimy dotrzymać postanowień noworocznych. Wyznaczając cele, upewnij się, że rzeczywiście są konkretne, osiągalne, mierzalne, osadzone w czasie i realistyczne. W przeciwnym razie narażasz się na spadek motywacji i bolesną porażkę. Sprawdź, jak wdrożyć i utrzymać postanowienia związane z odchudzaniem!

   Czytaj...
   odżywianie

   Ciepła herbata w nowej formie. Mikrotea od Waterdrop powraca!

    Dobra wiadomość dla miłośników zimowych napojów – dziś odbyła się premiera nowych smaków Mikrotea od marki Waterdrop. Mikrotea GOLDEN ASSAM i GREEN OASIS to małe kapsułki pełne intensywnej dobroczynnych ziół i roślin, które nie wymagają zaparzania. Nowym smakom Mikrotea towarzyszą także zimowe akcesoria, dla prawdziwych fanów zimowych napojów. Kolekcja dostępna jest w sprzedaży od 15 […]

    Czytaj...