Moda na plasterki antykoncepcyjne

Śmiało eksponowany nie tylko przez trzy znane kobiety, lecz chętnie noszony przez coraz więcej młodych dziewczyn. Z plasterkiem na ramieniu pokazują się kobiety w klubach, kawiarniach, dyskotekach. Antykoncepcja staje się trendy.

Modę na plasterki antykoncepcyjne rozpoczęły trzy znane kobiety: Katarzyna Skrzynecka, Reni Jusis i Joanna Horodyńska. Ich pojawienie się z widocznym plasterkiem na ramieniu wywołało poruszenie i pokazało, że antykoncepcja nie musi być tematem tabu. Plaster antykoncepcyjny wybrały ze względu na bezpieczeństwo i wygodę, jakie zapewnia stosowanie plastra raz w tygodniu – zwalnia z codziennego pamiętania o antykoncepcji.

Plaster stał się także częścią ich ubioru, elementem wizerunku i manifestem stylu życia. Joanna Horodyńska: Traktuję plaster jako efektowny gadżet, noszę go tak, jak noszę np. biżuterię. Reni Jusis: Plastry antykoncepcyjne utożsamiane są z modą nie tylko rozumianą jako ubiór, ale również jako styl życia – to moda na aktywność, bycie świadomą, dynamiczną, nowoczesną kobietą. Obserwuję, że coraz więcej kobiet nosi plastry, widzę to na koncertach, w klubach, na imprezach, przyjęciach. Noszą je także modelki na wybiegach. Moim zdaniem to najmodniejsza rzecz 2004.

Plasterkami inspirują się projektanci. W kwietniu 2004 trzech znanych projektantów mody – Gosia Baczyńska, Dawid Woliński i Maciej Zień zainspirowani nowoczesną metodą antykoncepcji, stworzyli kolekcję sukienek przedstawioną na specjalnym pokazie. Ludzie związani z modą, kreatorzy trendów przyznają, że plaster staje się elementem wizerunku kobiety. Plaster antykoncepcyjny to moda, ponieważ modne jest bycie świadomą, nowoczesną kobietą, która dba o zdrowie, zapewnia sobie komfort psychiczny i wygodę – także w sferze antykoncepcji. Taka kobieta zwykle ubiera się modnie, a plaster jest dopełnieniem tego ubioru oraz podkreśleniem jej osobowości i stylu życia – Gosia Baczyńska, projektantka.

Moim zdaniem plasterki stały się pewną formą prowokacji, manifestu silnej, niezależnej, nowoczesnej kobiety, a są to również cechy, które bardzo cenię w moich klientkach. Myślę, że mamy podobną wizję kobiety! Czyli kobieta ubrana w kreacje od projektanta nie wstydzi się plasterka! – Maciej Zień.

Noszenie plastra jest modne nie tylko wśród gwiazd. Wiele dziewczyn w miejscach publicznych odważnie eksponuje Evrę na ramieniu. Nowoczesna metoda antykoncepcji ma już wiele zwolenniczek, a plaster stał się elementem wizerunku młodych, aktywnych kobiet. Noszenie plastrów w widocznym miejscu potwierdza, że to nie tylko wygoda i aspekty zdrowotne przemawiają za ich stosowaniem. Antykoncepcja jest modna.

Źródło: inf.prasowa, Justyna Świątkiewicz ,
Headlines Brand&Corporate Communication

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Najpopularniejsze telefony w 2021

0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)zdrowie

Sesja zimowa – to nie musi być trudne!

  Kiedy dni są krótkie, przyroda dawno już zapadła w sen zimowy, a pogoda zachęca do skulenia się pod kocem z kubkiem herbaty, trudno jest skupić się na nauce. Co w takich okolicznościach możemy zrobić, aby wspierać koncentrację i z energią podejmować codzienne wyzwania? Istnieją sposoby, które zmotywują studentów do wielkich czynów!

  Czytaj...
  (fem)zdrowie

  Jak zabrać się za realizację postanowień noworocznych związanych z odchudzaniem?

   Często nie zdajemy sobie sprawy, że problem nie polega na tym, że nie potrafimy dotrzymać postanowień noworocznych. Wyznaczając cele, upewnij się, że rzeczywiście są konkretne, osiągalne, mierzalne, osadzone w czasie i realistyczne. W przeciwnym razie narażasz się na spadek motywacji i bolesną porażkę. Sprawdź, jak wdrożyć i utrzymać postanowienia związane z odchudzaniem!

   Czytaj...
   (fem)zdrowie

   JAK PRAWIDŁOWO MYĆ RĘCE?

    Badania wskazują, że ponad 90 proc. Polaków myje ręce źle: za rzadko, niedokładnie, za krótko (przeważnie około 5 sekund), bez użycia właściwych środków higienicznych. Tymczasem wystarczy 30 sekund i odrobina skrupulatności, żeby pozbyć się z dłoni bakterii i drobnoustrojów. Tak, to nie mit! 30 sekund może wpłynąć na Twoje zdrowie! Warto wyrobić sobie ten nawyk […]

    Czytaj...