Wszystko, co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na mezoterapię

0

Jednym z najciekawszych kosmetycznych zabiegów, docenianych za szybkie efekty jest mezoterapia. Głównym jego założeniem jest pobudzenie skóry do regeneracji. Nasza skóra oczywiście posiada takie umiejętności zaprogramowane przez naturę, jednak przebiegają one w swoim tempie, czasem zbyt wolnym wobec oczekiwań. Istnieją jednak sposoby na to, by tempo to podkręcić.

Dzieje się to na przykład pod wpływem urazu. Wykorzystując tą wiedzę, specjaliści od kosmetyki i medycyny estetycznej doprowadzają do niewielkich, kontrolowanych urazów, tak jak dzieje się właśnie w przypadku mezoterapii.  Czy jest się czego bać, dla kogo jest ten zabieg i jak się do niego przygotować i co robić po, by utrzymać efekty – wyjaśniamy wątpliwości w rozmowie ze specjalistą z gabinetu w Bielsku-Białej, gdzie mezoterapia jest jednym z najczęściej wykupywanych zabiegów.

16-twarz

Na czym polega mezoterapia?

Mezoterapia, a dokładniej mezoterapia igłowa, to niezbyt inwazyjny zabieg, podczas którego w skórę aplikowane są odżywcze substancje, właśnie za pomocą igieł. Choć nakłuwanie igłami może dla niektórych brzmieć strasznie, to jednak używane podczas mezoterapii igły są bardzo cienkie i nie zostawiają na skórze widocznych śladów. W niektórych przypadkach cera po zabiegu może być zaczerwieniona, mogą też wyjść niewielkie krwiaki lub sińce, które znikają po krótkim czasie. Sam zabieg nie jest bolesny, a osoby szczególnie wrażliwe mogą poprosić o dodatkowe znieczulenie za pomocą specjalnego kremu. Wykonanie mezoterapii igłowej twarzy zajmuje około 30 – 40 minut.

Dla kogo są te zabiegi?

Preparaty wstrzykiwane pod skórę podczas mezoterapii dobierane są w zależności od potrzeb danego pacjenta. Mogą one służyć celom typowo kosmetycznym: lepszemu nawilżeniu skóry, ujędrnieniu i  poprawie konturów przez pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny czy zwiększeniu elastyczności naczyń krwionośnych, która polecana jest osobom z cerą naczyniową. W niektórych przypadkach mezoterapia daje również efekt leczniczy – odżywcze koktajle wstrzykiwane w skórę głowy polecane są przy wypadaniu i osłabieniu włosów. Seria zabiegów dobranym preparatem potrafi znacznie zmniejszyć ten problem.

Jak przygotować się do mezoterapii?

Zabieg mezoterapii nie należy do specjalnie wymagających pod względem wcześniejszych przygotowań. Zaleca się jednak, by dla jego bezproblemowego przebiegu zażywać aspirynę na dwa tygodnie przed. A tydzień przed z kolei można zacząć przyjmować witaminę K, w tabletkach lub preparatach na skórę. I aspiryna, i witamina K poprawiają krzepliwość krwi i uszczelniają naczynia krwionośne, co sprawia, że ewentualne krwawienia po zabiegu są mniejsze, a ranki goją się szybciej.

Przeciwwskazania po zabiegu

Tuż po zabiegu można wyjść z gabinetu i wrócić do swoich normalnych zajęć. Przez następne kilka dni warto jednak unikać opalania na słońcu czy w solarium, nie korzystać z sauny, masażów ani spożywać alkoholu. Odradza się także stosowanie przez parę dni kremów – mezoterapia dostarczyła skórze wystarczająco dużo składników odżywczych i pielęgnacyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here