Myśleć Jak Milionerzy – seminarium w Poznaniu – fotorelacja

 
Spotkanie w Poznaniu było czwartym z cyklu „Myśleć jak milionerzy”. Wcześniej podobne odbyły się w Warszawie , Łodzi oraz Wrocławiu. Do Hotelu „ System Premium” zjechało kilkadziesiąt osób, nie tylko z Wielkopolski, ale także z innych części kraju. Cykl jest bowiem tak skonstruowany, że w każdym mieście pojawiają się nowe wykłady, a przeważają informacje na temat przedsiębiorczości w Internecie. To ważne szczególnie dla tych, którzy dopiero zaczynają swój biznes i poszukują aktywnych form promocji, ale też dla osób, które nie chcą wypaść z obiegu, gdyż w Internecie nowości pojawiają się nieustannie. 
 
Aby dobrze zacząć, trzeba przede wszystkim wiedzieć, po co. Po co robimy taki, a nie inny biznes? Dlaczego chcemy zarabiać pieniądze? To właśnie pytanie o motywację jest podstawą w dążeniu do osiągnięcia sukcesu, również tego finansowego. Dominik Borawski, trener NLP, który prowadził ten wykład o motywacji wyjaśniał, że w biznesie są dwa trudne momenty. Pierwszy wtedy, gdy zaczynasz działać. A jaki może być następny? To twój pierwszy sukces. Można się zdziwić, prawda? Dlaczego sukces jest taki trudny? Otóż dlatego, bo możesz łatwo na nim poprzestać. Stajesz w miejscu i przestajesz się dalej rozwijać, dlatego ważne, aby nie zachłystywać się swoim pierwszym sukcesem (chociaż można, a nawet wskazane go uczcić, oczywiście). Cóż więc robić, aby posuwać się naprzód? Dominik Borawski radzi wyznaczać sobie wciąż nowe cele i myśleć o nich, jak o kierunkach, a nie stricte celach. Na przykład astronauci, którzy stanęli na Księżycu, po powrocie na Ziemię cierpieli na depresję. Nie mieli już innych celów, które mogliby realizować. Nie mieli po co żyć. Jeśli więc, np. założyłeś sobie, że chcesz zarobić pierwszy milion, to pomyśl, że tam, po drodze, jest dużo więcej, niż się spodziewasz. Wtedy każdy kolejny krok wyda się Tobie coraz bardziej kuszący.
 
Kiedy mamy już cel, motywację, kolejnym krokiem na drodze do sukcesu może stać się Internet. To, że można go wykorzystać jako dochodowe źródło finansowe przekonywał Adam Pioch, trener i konsultant e –biznesu, który na co dzień pomaga firmom efektywnie korzystać z Internetu oraz tworzy i wdraża specjalistyczne aplikacje internetowe (takie jak e-sklepy, oraz systemy klasy CMS). Dzisiaj, tak jak nigdy wcześniej, każdy ma dostęp do tej samej wiedzy, do tej samej informacji. Skoro mamy informację, to można ją wykorzystać i na niej zarabiać. Trzeba więc stworzyć dobry serwis www. Dobry, to znaczy, w miarę zautomatyzowany, z dokładną, choć nie przytłaczającą treścią. Jeśli więc prowadzimy sklep internetowy, oprócz asortymentu nie zapomnijmy wpisać ceny. Nie bójmy się tego zrobić, bo naprawdę możemy na tym bardziej zyskać niż stracić – tłumaczy Adam Pioch – gdyż klient nie będzie musiał do nas wydzwaniać z zapytaniami, co może go łatwo zniechęcić. Dostarcz informacji, nie żałuj czasu na napisanie kilku, a jeśli trzeba to kilkunastu zdań na temat danego produktu. Rozsyłaj newslettery, różnego rodzaju kursy, w których podzielisz się z innymi wiedzą. Prędzej czy później to zaprocentuje, a ty – przy okazji – zyskasz opinie eksperta z danej dziedziny. Nie zapominaj też o liście adresowej. Duża ilość maili, do których możesz kierować swą ofertę to podstawa. Zbieraj więc kontakty, dbaj o współprace między serwisami, a wtedy okaże się, że zyski nadejdą szybciej niż przypuszczasz.
 
Jeśli pojawią się już zyski, warto coś z nimi zrobić. Wiele osób z poznańskiej grupy żałowało, że specjalista od ich pomnażania, a także –przede wszystkim – najbardziej znany w Polsce ekspert w dziedzinie doskonalenia umiejętności człowieka i osiągania sukcesu Łukasz Milewski, nie poprowadził wykładu, jak trafnie zainwestować, żeby zyskać, a nie stracić. Co dociekliwsi zapisali się na jego seminarium „Zawód Inwestor Giełdowy”, gdzie wraz ze Zbigniewem Stawickim zdradza tajniki udanych inwestycji na giełdzie, stosując nie tylko matematykę, ale także psychologię inwestora i podświadomość. Wykład, który przedstawił w Poznaniu „Do zobaczenia na szczycie” o tym, jak być liderem w swoim życiu, jak radzić sobie z trudnościami i dlaczego ciągły rozwój jest tak ważny okazał się równie fascynujący. Łukasz Milewski, który jest autorem książki „Mowa Ciała i Jej Potęga” przedstawił też kilka z jej zastosowań w praktyce. Dla chcących pogłębić temat mowy ciała Łukasz Milewski prowadzi treningi na poziomie praktyka i mastera.
  
Jako przedostatni rozmówca wystąpił Michał Dura, trener NLP i rozwoju osobowości, praktykujący m.in. relaksację i hipnozę. W wykładzie, pt.: „Jak dobrze i zdrowo planować swój biznes” przekonywał, jak ważne w biznesie są pozytywne emocje.  – Odpowiednie przekonania – tłumaczył – przyniosą Ci sukces i zadowolenie z wykonywanej pracy, dając możliwość dalszego rozwoju i realizacji wyznaczonych celów. Opowiedział nam historię o dwóch sprzedawcach obuwia, których wysłano do Afryki, żeby zbadać rynek. Pierwszy zajechał i wrócił z wieścią, że w Afryce tak gorąco, że nikt tam butów nie potrzebuje. Drugi długo nie wracał, po czym wysłał informację, że rynek fantastyczny. Nikt tam jeszcze nie chodzi w butach i można ruszać ze sprzedażą. Jak pewnie zauważyłeś, to właśnie drugi sprzedawca potrafił otworzyć się i wykorzystać nowe możliwości, co jest częstą cechą ludzi sukcesu.
 
Każdy z nas może myśleć jak milionerzy – zapewniał organizator tego cyklu – Kamil Cebulski, który swój pierwszy milion osiągnął mając 21 lat. Twoja sytuacja finansowa nie kreuje Twojego myślenia. To Twoje myślenie kreuje sytuację finansową. Czy skorzystasz z szansy i myśleniem odmienisz swój los? To zależy tylko od Ciebie!
 
Spotkania drugiej edycji MJM odbywać się będą do końca września, jeszcze w następujących miastach: Gdańsk, Szczecin, Białystok, Olsztyn, Zielona Góra, Opole, Katowice, Kraków, Rzeszów oraz Lublin.
 
Tekst: Agnieszka Wieczorek
Autorka jest dziennikarką, współpracuje z pismami kobiecymi, a od ponad czterech lat regularnie pisze dla magazynu "Mam Dziecko".

podobne wpisy

(fem)akademia

Numerologia 6 – mocne i słabe strony osób z taką wibracją

Cyfra 6 jest symbolem człowieka, dla którego ważne jest szczęście najbliższych. Niestety często dobro bliskich przedkłada on ponad swoje własne. Jest znakomitym słuchaczem, który każdemu chętnie służy radą. Czym jeszcze wyróżnia się numerologiczna 6?

Czytaj...
(fem)akademia

Gwiazdy inwestują w rozwój dzieci

Osoby znane ze świata mediów i show biznesu chętnie inwestują w rozwój swoich dzieci. W szczególności, kiedy ich pociechy przygotowują się do najważniejszych dla nich egzaminów, takich jak sprawdzian ośmioklasisty czy matura. Dobra szkoła to jedno, ale równie ważne jest wsparcie dziecka odpowiednimi korepetycjami. 

Czytaj...
(fem)akademia

Gwiazdy dla dzieci jeździły na hulajnogach

W październiku odbył się charytatywny pokaz mody pod hasłem Barwy Jesieni, który ma zapewnić najbardziej potrzebującym maluchom ciepłą odzież na nadchodzące miesiące. Tego dnia gwiazdy licznie przybyły do Grodziska Mazowieckiego, by wesprzeć akcję charytatywną. Jednym ze sponsorów pokazu była marka Motus producent hulajnóg elektrycznych. 

Czytaj...