Niezadowolona z kształtu twarzy? Skoryguj go kolczykami!

0

Świadomość zalet i wad

Za kształt twarzy odpowiadają: jej układ kostny i tkanka tłuszczowa. Istnieje wiele sposobów, by zatuszować zbyt okrągłe rysy, wydatną brodę czy wysokie czoło. Każda szanująca swój zawód wizażystka i fryzjerka potrafi rozpoznać kształt twarzy klientki i podjąć stosowne działania, tak by uwydatnić to, co ładne, a ukryć to, co ładnym nazwać trudno. Właściwie dobrana fryzura i makijaż potrafią zdziałać cuda, a odpowiednia biżuteria dopełnia wizerunku kobiety świadomej swojej urody i wiedzącej, jak podkreślić atuty. Dlatego przed założeniem kolczyków upewnij się, do którego typu należy twoja twarz. Wyróżniamy cztery podstawowe kształty: twarz okrągła, trójkątna, kwadratowa i owalna.

Jak podkreślić urodę kolczykami?

Zakładając odpowiednie kolczyki, można odbudować zaburzoną równowagę w układzie optycznym twarzy. Długie, tworzące proste linie ozdoby – żmijki, łańcuszki, podłużne owale – pomogą wizualnie wysmuklić zbyt okrągłe rysy. Należy unikać trójwymiarowych, rozłożystych brył, a także małych kółek i drobnych wkrętów. Twarz trójkątna, ze szpiczastym podbródkiem, zyska łagodniejszy wyraz w oprawie z kolczyków o szerszej podstawie – rozłożystych struktur w kształcie stożka, a także podłużnych owali, kul i kółek. Kwadratowa twarz charakteryzuje się mocnym, wyrazistym rysunkiem i wydatna szczęką. Żeby zmiękczyć ten wizerunek, najlepiej wybierać kolczyki o łagodnych, obłych kształtach, unikając kanciastych form o ostrych kątach. Twarze owalne posiadają najlepsze proporcje, dlatego ich posiadaczki mogą sobie pozwolić na niemal każde kolczykowe szaleństwo. Tu bez znaczenia pozostają kształt i rozmiar, jednak nie należy przesadzać z bardzo długimi kolczykami, które mogą sprawić, że twarz wyda się zbyt pociągła.

Wybierając kolczyki, kieruj się jakością

Obecność tych uroczych, błyszczących drobiazgów sprawia, że czujemy się bardziej atrakcyjne. To najprostszy sposób na zaspokojenie naturalnej potrzeby każdej kobiety, by być wyjątkową. Warto przy tym zadbać, by noszona biżuteria była jak najlepszej jakości. Nic nie zastąpi pewności, jaką daje firma, która przez lata budowała swoje dobre imię, wyznaczając trendy we wzornictwie i zaskakując innowacyjnym podejściem do klienta. Ciekawą propozycją są kolczyki i zawieszki np. marki PANDORA, które można łączyć, tworząc indywidualne kompozycje. Dowolność w wydłużaniu bądź skracaniu dodatków sprawia, że łatwo je dopasować do kształtu twarzy, uwydatniając wrodzone piękno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here