Nowa kolekcja jedwabnych tapet marki Misha 

Powstanie kolekcji „Esotismi” poprzedza historia związana z nowym wystrojem znanej kawiarni mieszczącej się w samym centrum Mediolanu. Specjalnie zaprojektowaną tapetę dostarczyła tam firma Misha. Jej wzór stał się sensacją i zaczątkiem nowej kolekcji. 

Wszystko zaczęło się w trakcie zeszłorocznego mediolańskiego tygodnia designu. Wówczas Cristina Celestino zaprezentowała nowy wystrój kawiarni Caffè Concerto Cucchi, gdzie pod jej kierownictwem kilka znanych włoskich marek połączyło siły, aby zreinterpretować jej wnętrze. Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów wystroju była ręcznie malowana i haftowana tapeta marki Misha, zaprojektowana przez samą Celestino. Unikalny wzór stał się zapowiedzią całej serii „Oasi”, która wzbudziła duże zainteresowanie na targach Paris Déco Off. Spowodowało to rozwinięcie współpracy marki Misha z Celestino, której rezultatem jest kolekcja „Esotismi” („Egzotyka”). Obejmuje ona cztery wzory: „Oasi”, „Cabana”, „Passiflora” i „Formosa”. W zgodzie z długoletnim doświadczeniem i wyznawaną filozofią marki są one wykonane z ręcznie malowanego i ręcznie tkanego jedwabiu.

Styl Celestino określany jest jako „nowoczesna kobiecość”, a jego główne składniki to proste i miękkie linie oraz przejścia kolorystyczne. Wyrafinowaną estetyczną wizję projektantki doceniają znakomite marki, z którymi współpracuje – Fendi, Nilufar, BottegaNove czy Sergio Rossi – komentują Karina Snuszka i Dorota Kuć z pracowni MoodWorks.

Nowa kolekcja „Esotismi” przywołuje na myśl marzenia senne. To pełna fantazji wizja, gdzie wyimaginowany kwiat w jaskrawych, nienaturalnych kolorach usadowiony jest na płaskim tle z powtarzającymi się elementami inspirowanymi światem tekstyliów: z na przemian biegnącymi pionowymi i poziomymi pasami, mikro wzorami i deseniami militarnymi. W ten sposób mamy do czynienia z oszałamiającym krajobrazem łączącym w sobie organiczne wzory i geometryczne elementy. Tworzą one nieskrępowany obszar natury, składający się a to z wymyślnych grzybów, a to z ogromnych kwiatów męczennicy i owoców marakui.

Dzięki nowoczesnemu wzornictwu, projekt zaprasza nas do wejścia w świat fantazji i pozwala myślom wędrować po egzotycznych, nieznanych światach. 

FORMOSA
Tapeta „Formosa” nawiązuje do świata fotografii, w którym kolorowe obramowanie służy jako tło dla hipotetycznego mise en scène sennej i surrealistycznej inscenizacji. Paprocie i egzotyczne rośliny stanowią granicę dla znajdujących się na pierwszym planie gigantycznych i pozaziemskich grzybów o jasnych i nienaturalnych kolorach. Trójwymiarowy efekt sugerują nie tylko same dekoracje, ale także ręczny haft widoczny na grzybach.

PASSIFLORA
„Passiflora”, czyli kwiat męczennicy z owocami, jest niekwestionowanym bohaterem tej tapety. Ponadwymiarowy design łączy się tu z bujną paprocią poprzez naprzemienne nakładanie się i przenikanie elementów poszczególnych planów. Inspiracją dla tła jest świat tekstyliów, gdzie geometryczne mikro wzory występują naprzemiennie z szerokimi ukośnymi paskami. Na jej wyjątkowy wygląd wpływają dodatkowo ręcznie haftowane detale, które nadają kwiatom aspekt pełnej trójwymiarowości. 

CABANA
Wzór „Cabana” inspirowany jest bujną i dziką roślinnością. Ponadgabarytowa flora ukrywa się i pojawia pomiędzy pasami tła o zdecydowanych kształtach geometrycznych. Ogólny efekt to ciągły dialog między statecznym porządkiem a nieokiełzanym nieładem. „Cabana” dostępna jest w dwóch wariantach kolorystycznych, na życzenie wzbogaconych złotym ręcznym haftem.

OASI
„Oasi” to zmyślne i zrównoważone połączenie figur geometrycznych i botanicznych elementów, takich jak dużych rozmiarów owoców maliny i spektakularnych palm tropikalnych, wzbogaconych jedwabnym haftem połączonym z kolorowymi paskami i wypukłymi złotymi detalami.
Nazwa Misha pochodzi z połączenia ze sobą nazw Mediolanu i Szanghaju. W ten symboliczny sposób marka podkreśla charakterystyczną dla niej mieszankę tradycji z innowacją; zderzenie orientalnych wzorów i technik z włoskim smakiem i wyczuciem stylu. Wszystkie wzory tapet każdorazowo są skalowane i wyceniane na wymiar. Markę oferuje warszawski showroom MOOD.  www.mood-design.pl

podobne wpisy

Realizacja Beata Kołodziejczyk Aranżacja salonu projektowanie wnetrz
dom i ogród

Projektowanie wnętrz dla każdego – jak zacząć? Kompendium wiedzy z aranżacji wnętrz

Kiedy zaczynamy swoją przygodę z projektowaniem wnętrz, warto znać kilka podstawowych zasad, które pomogą nam stworzyć funkcjonalne i estetycznie atrakcyjne przestrzenie. Poniżej znajdziesz szczegółowy przewodnik, który pomoże Ci zrozumieć, jak skutecznie aranżować wnętrza, niezależnie od wielkości pomieszczenia czy stylu, który preferujesz. Projektowanie wnętrz jest dla każdego!

Czytaj...
dom i ogród

Jakie legowisko dla kota wybrać? 

Na rynku jest obecnie tak wiele różnych rodzajów legowisk dla kotów, że trudno jest określić, które z nich jest odpowiednie dla Twojego kociego przyjaciela. Jednak przy odrobinie badań możesz znaleźć idealne legowisko dla kota, dostosowane do jego indywidualnych potrzeb.

Czytaj...
dom i ogród

Jak zyskać dodatkowe miejsce do przechowywania w małej łazience?

W niewielkiej łazience bardzo trudno jest zmieścić całe niezbędne wyposażenie. Nawet kiedy wybierzesz kompaktową kabinę prysznicową zamiast wanny i pralkę o małej głębokości, może się okazać, że zabraknie Ci miejsca na umieszczenie dostatecznej liczby szafek łazienkowych. Jak poradzić sobie z tym problemem i znaleźć niezbędną przestrzeń do przechowywania drobnych akcesoriów, chemii i kosmetyków?

Czytaj...